Ponedjeljak, 12.08.2024 | 14:33
IZVOR: lepa i srećna.rs

Šminka za oči koja čini da izgledate mlađe: Sa ovom sjenkom nećete pogriješiti

Koža oko očiju je vrlo nježna i osjetljiva, pa se često baš na njoj često prvo primijete znaci starenja.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Ispod očiju su sve izraženiji podočnjaci, a ka sljepoočicama počinju da se šire lepezaste bore - poznate i pod nadimkom "svračje noge". Koža kapka je, s godinam, sve suvlja i izgleda namreškano, pa je za šminkanje očiju potrebno sve više vještine.

Da bi ova regija izgledala mlađe, veoma je važna dobra priprema za šminkanje. Ako su kapci otečeni, dobro će doći kratka masaža. Namažite malo kreme i prvo prođite gornje kapke vrhovima kažiprsta i srednjeg prsta, prateći liniju ispod obrva, od korijena nosa ka sljepoočicama.

Na donjim kapcima ne primjenjujte poseban pritisak, imajte na umu da je otečenost posjledica nakupljene limfe, a ona se nalazi samo nekoliko milimetara ispod kože. Poslije minut-dva, skinite višak kreme papirnom maramicom, pa počnite sa šminkanjem.

Na gornje kapke obavezno nanesite prajmer, pazeći da ne pređete liniju pregiba kapka. Koristite najmanju potrebnu količinu i polako ga izblendajte ka pregibu. Sačekajte minut prije nego što nastavite.

Što se sjenki tiče, za jednostavnu dnevnu šminku su vam potrebne samo tri nijanse: svijetla ide na kapak, srednji ton za pregib, a tamni sačuvajte za poseban trik.

Da biste postigli mladalački, moderan izgled, upotrijebite tamnu sjenku umjesto ajlajnera. Popularna instagramerka Bet pokazala je kako se tamnom sjenkom može izvući još ljepša "linija" nego tušem.

Ona je upotrijebila najobičniju vizit-kartu kao "graničnik" do kojeg nanosi tamnu sjenku. Kad vizit-kartu pomjeri, vidi se odličan efekat - umekšana linija daje blago mačkasti izgled.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vučić: Nismo dobili pozitivnu odluku SAD, Rafinerija se gasi

Utorak, 02.12.2025 | 21:31

U danu kada je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poslije sastanka sa timovima zaduženim za energetsku stabilnost i bezbjednost zemlje rekao da nema dobrih vijesti u vezi sa NIS-om koji je pod američkim sankcijama i da će Rafineraja u Pančevo ugasiti pogone, počela je obustava rada u Rafineriji.

Mašinerija Haland - niko nikad brže do stotke u Premijer ligi

Utorak, 02.12.2025 | 21:18

Napadač Sitija protiv Fulama stigao do 100. gola u Premijer ligi - podvig za koji mu je bilo potrebno samo 111 utakmica, najmanje u istoriji.  

Mujović upozorio: Gradnja postrojenja na drugoj lokaciji mogla bi da košta Glavni grad 177 miliona eura

Utorak, 02.12.2025 | 20:45

"Nova lokacija znači i novu proceduru dobijanja dokumentacije: geotehnička ispitivanja tla, kontaminacije tla, procjena uticaja postrojenja na životnu sredinu. To zahtijeva vrijeme od dvije do tri godine"

"Lavice": Važna pobjeda za samopouzdanje, čeka nas najteži meč

Utorak, 02.12.2025 | 20:24

Crna Gora je upisala sigurnu pobjedu na otvaranju glavne faze Svjetskog prvenstva i došla korak bliže četvrtfinalu - bila je bolja od Islanda 36:27. Za igračicu utakmice proglašena je Dijana Trivić, koja je postigla sedam golova.

Advokat Zdravko Begović tvrdi da EU traži “glavu” Vesne Medenice

Utorak, 02.12.2025 | 20:20

Branilac bivše predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, advokat Zdravko Begović, ocijenio je da dinamika suđenja njegovoj branjenici ukazuje na pritisak na pravosuđe i potencijalno opasnu žurbu u donošenju odluka.  

Galinari završio karijeru

Utorak, 02.12.2025 | 20:14

Italijanski košarkaš Danilo Galinari saopštio je danas da je završio igračku karijeru.

Ubjedljiva pobjeda „Lavica“! Crna Gora briljirala protiv Islanda!

Utorak, 02.12.2025 | 19:58

Briljantna, šampionska igra ”Lavica”!

Hejli Vilijams postavila jasne granice: Ako misliš da su trans osobe teret – ne dolazi na moj koncert

Utorak, 02.12.2025 | 19:43

Frontmenka benda Paramore, Hejli Vilijams, ponovo je otvoreno progovorila o tome ko jeste, a ko nije dobrodošao na njene solo nastupe – i to bez uvijanja.

Zvanično: Paspalj novi sportski direktor Partizana, čeka se Trinkijeri

Utorak, 02.12.2025 | 19:24

O tome se govorilo odmah po odlasku Zorana Savića, a sada je i zvanično – Žarko Paspalj, nekadašnji igrač Budućnosti i legenda jugoslovenske košarke, novi je sportski direktor Košarkaškog kluba Partizan.

Kovačević: Nikšić brojnim nagradama opravdava titulu evropske prestonice kulture

Utorak, 02.12.2025 | 18:52

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Кovačević upriličio je prijem za mješoviti orkestar Srednje muzičke škole „Dara Čokorilo“, koji je osvojio prvo mjesto na Svjetskom harmonikaškom takmičenju „Trophée Mondial de l’Accordeon“, koje je održano u francuskom gradu Montargisu.