Četvrtak, 15.08.2024 | 21:38
IZVOR: Klix.ba

Nećete vjerovati koliko lako možete održati idealnu težinu na odmoru: Kako da ne nagomilate salo?

Pročitajte.




Foto: Ilustracija, Pexels 

Stručnjak za zdravlje crijeva, Kris Daberli, nudi savjete kako da se uskladite sa ishranom tokom ljetnjih praznika. Pored toga što vam pomaže da izbjegnete prekomjerno uživanje, on nudi i preporuke kako da ostanete aktivni.

Jedan od ključnih aspekata očuvanja željene težine je fizička aktivnost. Nije nužno da se rigorozno vježbate tokom odmora da biste ostali u formi.

„Šetanje je sjajan način da ostanete aktivni dok ste na odmoru. To je jednostavan oblik vježbanja koji vam omogućava da detaljno istražite okolinu. Razmislite o šetnjama ili vožnjama biciklom do turističkih lokacija kad god je to moguće,“ objašnjava Daberli.

Da biste se opustili tokom odmora bez straha od debljanja, važno je održati uravnoteženu ishranu. Iako je prirodno da se povremeno prepustite, trebali biste se fokusirati na zdrave porcije i veličine obroka.

Daberli ističe da je pametna strategija ishrane i pažljiv izbor obroka ključ za „ostanak na pravom putu“ čak i kada nemate vremena za specijalizovanu ishranu.

Preporučuje da birate namirnice koje su zdravije, kao što su kuvana jaja, omleti sa povrćem, grčki jogurt sa bobicama, dok treba da izbjegavate namirnice kao što su peciva, žitarice i voćni sokovi.

„Vremenski ograničena ishrana može biti koristan pristup održavanju dijete dok ste na odmoru. Kasni doručak i raniji večernji obrok mogu pomoći u gubitku težine, poboljšati vaše raspoloženje i povećati nivo energije,“ dodaje on.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Šta jesti prije treninga: Namirnice koje obezbjeđuju više energije i bolje rezultate

Ponedjeljak, 08.06.2026 | 21:21

Pravilan izbor obroka prije fizičke aktivnosti može da poveća izdržljivost, snagu i oporavak mišića, a stručnjaci ističu da je kombinacija ugljenih hidrata i proteina najbolja priprema za vježbanje.

Osjećate nadutost nakon konzumiranja proteina? Uzrok mogu biti skriveni sastojci

Utorak, 02.06.2026 | 18:56

Neke vrste proteina, poput onih na bazi mliječnih proizvoda, vjerovatnije će uzrokovati nadutost. Međutim, ponekad je uzrok nadutosti neki drugi sastojak u vašem proteinskom šejku ili pločici.

Šta se događa s vašim tijelom kada radite kardio vježbe svaki dan

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 11:34

Kardio vježbe spadaju među najpopularnije oblike fizičke aktivnosti jer pomažu u jačanju srca, poboljšanju kondicije i očuvanju općeg zdravlja.

Kako možete ublažiti upalu mišića nakon treninga: Ovo je česta pojava

Petak, 29.05.2026 | 17:45

Bolovi u mišićima nakon intenzivnog treninga česta su pojava, posebno kod osoba koje tek počinju vježbati, povećaju intenzitet treninga ili isprobavaju nove vježbe. Ukočenost i osjećaj težine u mišićima obično se javljaju dan nakon fizičke aktivnosti i mogu otežati svakodnevne pokrete.

Šest svakodnevnih namirnica koje brzo smanjuju masnoću na stomaku

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 17:32

Masnoća na stomaku jedan je od najčešćih problema savremenog načina života. Dugotrajno sjedenje, stres, neredovna ishrana i premalo fizičke aktivnosti dovode do nakupljanja viška kilograma upravo u predjelu abdomena.

Lionel Mesi 200. put u dresu Argentine

Utorak, 16.06.2026 | 08:58

Argentina u srijedu od 3.00 časa protiv Alžira započinje odbranu titule svjetskog prvaka na Mundijalu, ali će sam početak susreta proći u znaku Lionela Mesija.

Tolić: Čekanje odluke o koncesiji opstruira poslovanje aerodroma

Utorak, 16.06.2026 | 08:50

Izvršni direktor Aerodroma Crne Gore Roko Tolić apelovao je na nadležne da se što prije donesu odluku o koncesiji aerodroma jer njihovo poslovanje trpi opstrukcije dok traje proces odlučivanja. On je naveo i da traže modalitet da se u 2027. godini napravi iskorak u infrastrukturi i da dobijemo više gejtova.

Lutajuća goveda godinama ugrožavaju područja Cetinja i Budve

Utorak, 16.06.2026 | 08:46

Zaštitnik ljudskih prava i sloboda utvrdio je da nadležni organi nijesu uspjeli da uspostave djelotvoran i koordinisan sistem za rješavanje dugogodišnjeg problema nekontrolisanog kretanja goveda na području Prijestonice Cetinje i Opštine Budva, zbog čega su ugroženi bezbjednost građana, saobraćaj i pravo na mirno uživanje imovine. Izdat je niz preporuka lokalnim samoupravama, Upravi za bezbjednost hrane i Upravi policije, uz obavezu da u roku od 30 dana izvijeste o preduzetim mjerama.

Bešović: U požarnu sezonu ulazimo sa ograničenim vazduhoplovnim kapacitetima

Utorak, 16.06.2026 | 08:42

Crna Gora ulazi u ljetnju požarnu sezonu ulazi sa ograničenim vazduhoplovnim kapacitetima i povećanim rizikom od velikih šumskih požara usljed iznadprosječnih temperatura i dugih sušnih perioda, upozorio je šef Direktorata za zaštitu i spašavanje Miodrag Bešović.

Milatović danas govori u Evropskom parlamentu

Utorak, 16.06.2026 | 08:39

Crnogorski predsjednik Jakov Milatović obratiće se danas poslanicima Evropskog parlamenta (EP) u Strazburu i predstaviti rezultate koje je Crna Gora ostvarila u procesu evropske integracije i reformske prioritete u narednoj fazi.

Iseljavanje mladih i regionalne razlike i dalje bez sistemskog rješenja

Utorak, 16.06.2026 | 08:41

Iseljavanje mladih iz Crne Gore, kao i njihova migracija sa sjevera ka centralnom i južnom dijelu zemlje, i dalje predstavlja ozbiljan izazov kojem, kako sagovornici ocjenjuju, treba pristupiti kroz dugoročnu i sistemsku strategiju zasnovanu na ekonomskom razvoju, ravnomjernim mogućnostima i jačanju perspektive za mlade.

Svijet u iščekivanju ozvaničenja dogovora SAD i Irana; Izrael tvrdi da "borba" nije gotova

Utorak, 16.06.2026 | 08:35

Objavu Donalda Trampa da je postignut "istorijski dogovor" sa Iranom, svijet je dočekao sa olakšanjem. Teheran je potvrdio da je predviđen trajan i neposredan prekid neprijateljstava. Zvanična ceremonija potpisivanja najavljena je za petak u Švajcarskoj. U međuvremenu, Izrael je poručio da se neće povući sa juga Libana.

Na cestama prosječno strada pet osoba mjesečno: Rješenje stacionarni radari

Utorak, 16.06.2026 | 08:32

Prema podacima Uprave policije, u prva četiri mjeseca ove godine u saobraćajnim nesrećama stradalo je 20 osoba, što znači da na crnogorskim cestama strada po pet osoba mjesečno. Da su nepoštovanje brzine i vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika najčešći uzroci, ali i da su dugo najavljivani stacionarni radari prvi korak ka povećanju bezbjednosti, naglašava vještak saobraćajne struke, Igor Radojević.

Vremenska prognoza - UTORAK u znaku ovih temperatura

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 21:51

U utorak se u južnim i centralnim predjelima očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz slab do umjeren razvoj oblačnosti tokom dana.

Dobit Monteputa šest miliona, za KK Budućnost ide 1.000.000

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 21:43

Vlada Crne Gore utvrdila je predlog odluke o raspodjeli dobiti Monteputa, koji je u 2025. godini bio preko šest miliona.