Utorak, 10.09.2024 | 14:51
IZVOR: n1.info.rs

Jedan od NAJBOLJIH FILMOVA 80-ih dobija nastavak: Vraća se originalna postava

Avanturistička komedija Gunisi, jedan od najvećih hitova osamdesetih, dobija nastavak. Prema mnogim stranim medijima, studio Warner Bros, konačno je dao zeleno svijetlo za nastavak kultnog klasika koji je obilježio mnoga djetinjstva.




Foto: YouTube screenshot/Warner Bros. Entertainment

Izvor blizak produkciji otkrio je da će studio početi da radi na nastavku Gunisa sjledećeg leta, a da bi film trebalo da se pojavi u bioskopima 2026. ili 2027. godine.

Izvor je takođe potvrdio da će većina originalne glumačke ekipe najvjerovatnije glumiti u filmu.

Originalni film režirao je Ričard Doner, a scenario je napisao Kris Kolumbus. Priča je pratila grupu prijatelja koji su krenuli u potragu za blagom da spasu svoj kraj od rušenja, prenosi Index.hr.

U filmu su glumili Šon Astin, Kori Feldman, Džoš Brolin, Džef Koen, Ke Haj Kvan, Džon Matuzak, Marta Plimpton i Keri Grin.

Gdje je glumačka ekipa danas?

Šon Astin (53), koji je u filmu igrao vođu Gunisa Majkija, kasnije je glumio u trilogiji Gospodar prstenova. Mlađim fanovima poznat je i po seriji Stranger Things, u kojoj je igrao Boba Njubija.

Kori Feldman (53), koji je igrao Moutha u Gunisima, imao je zavidnu karijeru kao dijete glumac, a neki od njegovih najzapaženijih filmova su Ostani uz mene, Gremlini i Izgubljeni dječaci.

Feldman je godinama otvoreno govorio o pitanjima seksualnog uznemiravanja u industriji zabave, ali je na kraju i sam optužen za seksualno uznemiravanje. Danas se uglavnom pojavljuje u B-filmovima.

Džoš Brolin (56) igrao je Majkijevog starijeg brata Brenda. Modernoj publici je najpoznatiji po ulozi negativca Tanosa u Marvel filmskom univerzumu i po Amazonovoj seriji Outer Range.

Džef Koen (50), koji je igrao Čanka, povukao se iz glume i danas radi kao advokat.

Ke Hui Kuan, koji je glumio Datua u filmu Gunisi, napravio je 19-godišnju pauzu u glumi 90-ih godina zbog problema sa pronalaženjem uloga. Glumi se vratio 2020-ih, a 2022. se pojavio u hvaljenom filmu Everything Everywhere All, koji mu je donio Oskara.

Džon Matuzak, bivši igrač NFL-a koji je igrao Slota u filmu, umro je 1989. u 38. godini

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

FOTO: Ozvaničen početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare

Petak, 26.06.2026 | 22:55

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare, svečano je ozvaničen.

Vuković-Kuč: Više nema izgovora, vrijeme je da femicid postane dio Krivičnog zakonika

Petak, 26.06.2026 | 21:02

Potpredsjednica Demokratske partije socijalista (DPS) i poslanica u Skupštini Crne Gore Aleksandra Vuković-Kuč saopštila je da odgovor ambasadora Evropske unije u Crnoj Gori Johana Satlera potvrđuje da evropsko pravo ne predstavlja prepreku za uvođenje femicida u Krivični zakonik Crne Gore, zbog čega, kako je poručila, više ne postoji nijedan razlog za odgađanje usvajanja tog zakonskog rješenja.

Đoković savladao Pola u egzibiciji pred Vimbldon

Petak, 26.06.2026 | 21:00

Srpski teniser, Novak Đoković savladao je danas Amerikanca Tomija Pola u egzibicionom meču pred Vimbldon.

PODGORICA: Sjutra regionalna modna smotra ,,Modni mostovi Balkana”

Petak, 26.06.2026 | 18:27

U Podgorici će sjutra na platou kod Dvorca Petrovića biti održana regionalna modna manifestacija ,,Modni mostovi Balkana”. Riječ je o događaju koji okuplja istaknute dizajnere iz šest zemalja regiona. Publika će imati priliku da vidi šest revija renomiranih autora: Kaja Hrovat (Slovenija), Ivica Skoko (Hrvatska), Dragana Ognjenović (Srbija), HAAD (BiH), Nikola Petrovski (Sjeverna Makedonija) i Nataša Pejović (Crna Gora).

IJZCG: Svjetski problem droga, novi izazovi, inovativni odgovori

Petak, 26.06.2026 | 20:23

Svjetski dan borbe protiv droga i nezakonite trgovine drogama obilježava se u cilju podizanja svijesti o ovom velikom javnozdravstvenom problemu. Ovaj dan je ustanovljen od strane Ujedinjenih nacije (UN) kao globalna kampanja koja ističe opasnosti ilegalnih droga, nove izazove na tržištu droga, bori se protiv stigme i naglašava prevenciju i liječenje zasnovane na dokazima - saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje.

Vlada utvrdila Predlog zakona o zaštiti prirode

Petak, 26.06.2026 | 20:10

Vlada Crne Gore, je na predlog ministra ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, Damjana Ćulafića, utvrdila Predlog zakona o zaštiti prirode, kojim se na sveobuhvatan način uređuju uslovi i način zaštite i očuvanja prirode u Crnoj Gori, saopšteno je iz ovog resora.

Danas početak pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta

Petak, 26.06.2026 | 18:13

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica biće ozvaničen danas, a ceremonija je zakazana za 18 sati. Okupiće predstavnike Vlade i institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta.

Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine

Petak, 26.06.2026 | 19:39

DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

FIFA suspendovala ovu azijsku selekciju: Reprezentacija i klubovi izbačeni iz svih međunarodnih takmičenja

Petak, 26.06.2026 | 19:24

FIFA je donijela odluku da suspenduje Fudbalski savez Nepala (ANFA), zbog čega reprezentacija te zemlje, kao i svi nepalski klubovi, do daljnjeg neće moći da učestvuju u takmičenjima pod okriljem Svjetske fudbalske federacije i Azijske fudbalske konfederacije (AFC).

Hamilton: Znam šta moram da radim u borbi za titulu

Petak, 26.06.2026 | 21:21

Vozač Ferarija Luis Hamilton poručio je da ga iskustvo iz Formule 1 može dodatno pogurati u eventualnoj borbi za šampionsku titulu, uz naglasak da njegov tim mora nastaviti da se bori protiv vodećeg Mercedesa.