Subota, 21.09.2024 | 11:26
IZVOR: index.hr

VIDEO: 50. rođendan čuvenog modela - Pogledajte kako izgleda NAJJEFTINIJI Golf

Volkswagen Golf je nedavno obilježio 50. rođendan.




Foto: YouTube screenshot/Volkswagen UK

Povodom velikog jubileja Volkswagen je predstavio prvi značajni facelift osme generacije modela koji je tokom vremena stekao toliku popularnost da je po njemu nazvana čitava klasa. Da, to je Golf koji je u našoj regiji doveden do statusa božanstva, a uprkos laganom padu interesa i danas ima brojne poštovaoce, piše index.hr.

U Volkswagenu vjeruju da će upravo Golf biti jedan od modela koji će i tokom elektrifikacije biti jedan od stubova razvoja. Upravo bi Golf trebao biti glavni oslonac u ovim izazovnim vremenima kad se govori i prodoru kineske autoindustrije, pa i gašenju brojnih fabrika u Europi, a posebno u Njemačkoj. 

I najveći poštovaoci Golfa znaju kako već neko vrijeme nije Volkswagenov kompakt predvodnik klase koji za tri koraka bježi konkurenciji. Vjerovatno se ta prednost u nekim područjima i u potpunosti istopila, ali ipak - Golf je Golf. 

Kako je i najjeftiniji Volkswagen probio granicu od 20.000 eura, ne čudi da Golf kreće od 23.500 eura. U pitanju je sada model s 1.5 TSI benzincem prigušenim na 116 KS, i to u kombinaciji sa šesto stepenim ručnim mjenjačem. 

Golf u startu dolazi s LED svjetlima te sivom bojom bez nadoplate. Bijela se naplaćuje 340 eura, a metalik boje od 732 eura. 

Dobro je da u standardnu opremu ovdje ulaze standardni sigurnosni sistemi asistencije, ali i automatski klima uređaj, tempomat, digitalni kokpit i pomoć pri parkiranju. Želite li dizelaš s baznim paketom opreme, Volkswagen ga (2.0 TDI/116 KS ) cijeni od 26.200 eura. 

Ponuda kreće od 4Life nivoa opreme, pa će vas istovjetni benzinac s ručnim mjenjačem stajati više - čak 26.410 eura. Opcija s DSG mjenjačem kreće od 29.670 eura, a snažnija verzija benzinca (eTSI/150 KS) s DSG-om od 32.064 eura. Puno ili malo, procijenite sami. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Teška saobraćajna nesreća na Žabljaku: Poginuo mladić

Srijeda, 15.07.2026 | 09:44

Žabljačanin D.Š.(24) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jutros oko 05,30 časova u mjestu Javorje, na šestom kilometru magistralnog puta od Žabljaka prema Šavniku.

Zatvaranje Poglavlja 8 donosi niže cijene, veću konkurenciju i stroža pravila

Srijeda, 15.07.2026 | 08:23

Zatvaranjem dva poglavlja, 29 – Carinska unija i 8 – Konkurencija, povećavamo povjerenje investitora i konkurenciju. Šta to znači za građane? Niže cijene, ali i bolji kvalitet proizvoda i usluga. U slučaju povrede pravila konkurencije predviđene su veće kazne nego što je to bio slučaj do sada.

Marija Vuković ponovo preskočila 198 centimetara

Srijeda, 15.07.2026 | 08:47

Marija Vuković definitivno ima kontinuitet ,,visokih letova” – crnogorska atletičarka, nakon serije uspjeha, tokom posljednja dva mjeseca, izuzetnu formu dokazala je i na Memorijalnom turniru ,,Đulai Ištvan” u Budimpešti, koji je dio zlatne kontinentalne serije, gdje je osvojila treće mjesto sa preskočenih 198 centimetra! Dakle, baš kao i 3.juna Marija je ,,letjela” iznad 198, pa je očigledno samo pitanje dana kada će preći magičnu granicu od dva metra!

Dan žalosti u Nišu zbog pogibije djevojke u Crnoj Gori

Srijeda, 15.07.2026 | 09:25

Dan žalosti je danas u Nišu povodom smrti J.S. (21) iz tog grada, koja je poginula u saobraćajnoj nesreći u Crnoj Gori.

Tramp zaprijetio napadima na mostove i elektrane u Iranu ako se pregovori ne nastave: Sledeće sedmice postaje loše

Srijeda, 15.07.2026 | 08:26

Američki predsjednik Donald Tramp zaprijetio je da će naredne sedmice gađati mostove i elektrane u Iranu ukoliko se Teheran ne vrati pregovorima, dok se sukob između dvije države dodatno zaoštrava.

Pojačane kontrole inspekcija: Manje zloupotreba na plažama, fiskalni računi i dalje najveći problem

Srijeda, 15.07.2026 | 21:32

Primorje i sjever ovih dana bilježe rast broja gostiju, ali i inspekcijskih kontrola. Od početka jula na terenu je svakodnevno gotovo 100 inspektora, a prvi rezultati kontrola pokazuju da privrednici najviše krše obavezu izdavanja fiskalnih računa, a da najmanje ima zloupotreba u dijelu oslobađanja plaža od mobilijara.  

Martines želi Juventus i sprema sukob sa Aston Vilom

Srijeda, 15.07.2026 | 21:21

Emilijano Martines se sa Argentinom priprema za polufinale Svjetskog prvenstva protiv Engleske, ali se paralelno otvara i nova borba za njegovu klupsku budućnost.  

Kako je Haland od svoje frizure napravio biznis: Gumice za kosu "planule" čim su stigle u prodaju

Srijeda, 15.07.2026 | 21:12

Erling Haland privlači pažnju na Svjetskom prvenstvu ne samo svojim talentom za fudbal nego i prepoznatljivom frizurom, koju je pretvorio u uspješan poslovni proizvod.

U toku intenzivni radovi na sanaciji krova SC „Morača“, dvorana će biti spremna za sezonu

Srijeda, 15.07.2026 | 20:57

U toku su intenzivni radovi na sanaciji krova SC "Morač̣a", kazao je za RTV Podgorica direktor Sportskih objekata, Miljan Ivanović.

Radonjić: Svjesni smo da dosta mladih može da bude mač sa dvije oštrice

Srijeda, 15.07.2026 | 20:45

Fudbaleri Budućnosti su završili dvonedjeljne pripreme na Zlatiboru i vratili su se kući – sinoćnjim treningom je zvanično počela posljednja faza priprema za početak sezone 2026–2027.  

Šušić: Teritorijalna organizacija države je političko pitanje; Doderović: Pitanje razgraničenja mnogo šire od pitanja manjinskih prava

Srijeda, 15.07.2026 | 20:21

Razgraničenje između Glavnog grada i Opštine Tuzi nije samo pitanje teritorije, već i tumačenja zakona, istorijskih okolnosti i političkog dogovora. Dok se u javnosti kao jedan od argumenata za promjenu granica navodi potreba da svi Malisori budu u istoj opštini radi lakšeg ostvarivanja manjinskih prava, sagovornici RTV Podgorica upozoravaju da nacionalna pripadnost ne može biti zakonski osnov za određivanje opštinskih granica.

Zvanično 30, a tajno 100 milijardi dolara: Da li američka vlada obmanjuje javnost o cijeni rata s Iranom?

Srijeda, 15.07.2026 | 19:09

Interni dokumenti američke vlade pokazuju da bi aktuelni sukob sa Iranom mogao koštati američke porezne obveznike do 100 milijardi dolara, što je više od tri puta više od cifre koju je Pentagon javno priznao.

Pas slučajno izazvao požar koji je uništio porodičnu kuću

Srijeda, 15.07.2026 | 18:48

Porodična kuća u američkoj državi Merilend gotovo je potpuno uništena, pošto je jedan od pasa iz domaćinstva slučajno uključio toster, izazvavši požar.   

Runi: Kejn će uništiti argentinske štopere

Srijeda, 15.07.2026 | 18:35

Uoči polufinala Svjetskog prvenstva između Engleske i Argentine, legendarni napadač Gordi Albiona Vejn Runi uvjeren je da bi ključ utakmice mogao da bude Hari Kejn.

Potpredsjednica Argentine pred duel sa Engleskom: Danas igramo protiv gusara uzurpatora

Srijeda, 15.07.2026 | 18:22

Polufinale Svjetskog prvenstva između Argentine i Engleske odavno je preraslo okvire obične fudbalske utakmice, a političke tenzije dodatno je podigla potpredsjednica Argentine Viktorija Viljaruel.