Ponedjeljak, 07.10.2024 | 15:20
IZVOR: krstarica.rs

OBRATITE PAŽNJU - Vozači, ako vam OVO UPADNE u auto, može doći do POŽARA

Jesen je uveliko počela, a lišće koje koje pada na automobil može da napravi ozbiljan problem ako se nađe između poklopca motora i vetrobranskog stakla.




Foto: Ilustracija/Pixabay. com

Stručnjak za automobile Grejem Konvej upozorio je vozače da budu svjesni opadanja lišća, jer ono može da uzrokuje štetu na automobilu.

"Jesen može biti nevjerovatno lijepo doba godine, posebno tokom duge vožnje na selu kada su zlatne i smeđe nijanse lišća upečatljive. Ali treba da budete svjesni potencijalne opasnosti ako vam je automobil prekriven lišćem",  rekao je on.

"Lišće može da izazove požar koji bi mogao da uništi vaše vozilo i dovede živote u opasnost",  dodao je Konvej.

Osim što često prekriva prozore, lišće koje pada ponekad može da završi u malom razmaku između haube i vetrobranskog stakla.

Ova komponenta, koja se ponekad naziva i plenumna komora, koristi se za brzo ispuštanje vode na bezbjedan način, ali voda može lako da teče negdje drugdje ako je lišće začepi.

Grejem je preporučio vozačima da paze na mokre tepihe ili miris vlage u automobilu i da preduzmu akciju čim se ovi simptomi pojave.

"Postoji i mogućnost da voda uđe u električne komponente i izazove kvar sistema ili požar ispod haube. Savetujem da lišće usisavate najmanje jednom nedjeljno kako biste sprečili potencijalno ozbiljan problem",  rekao je Konvej, prenosi Express.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vukšić: Nemam veze sa nastankom, posjedovanjem niti distribucijom snimaka Pajkovićeve

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 08:10

Bivši direktor ANB-a i savjetnik predsjednika Crne Gore Dejan Vukšić saopštio je da nema nikakve veze sa nastankom, posjedovanjem niti distribucijom snimaka Mirjane Pajković koji su se pojavili u javnosti. Insistira da se istina utvrdi pred nadležnim institucijama.

Dajković: Zašto Crnogorci sa Cetinja slave slavu ako ne pripadaju srpskom narodu

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 09:43

Mi kao srpski narod u Crnoj Gori nijesmo izbjeglice niti smo posrbice, mi smo svoji na svome, poručio je lider Slobodne i donedavni funkcioner Glavnog grada, Vladislav Dajković.

Rovčanin: Zaposleni imaju pravo na odsustvo tokom radnog vremena za vjerske praznike

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 09:58

Poslanik Demokrata Nikola Rovčanin podsjeća da zaposleni u Crnoj Gori imaju pravo na odsustvo tokom radnog vremena povodom velikih pravoslavnih praznika, među kojima su Sveti Sava, Sveti Vasilije Ostroški i Sveti Petar Cetinjski.

Joković: Vlada da formira Radnu grupu za zahtjeve DNP

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:24

Vlada Crne Gore trebalo bi da formira Radnu grupu koja će se baviti rješavanjem identitetskih zahtjeva koje je tražila Demokratska narodna partija (DNP), poručio je za Newsmax Balkans televiziju ministar poljoprivrede Vladimir Joković.

ODT Podgorica: Formirana dva predmeta po prijavama Mirjane Pajković

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 12:48

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici potvrdilo je za portal Standard da su po prijavama koje je podnijela bivša generalna direktorica Direktorata za unapređenje i zaštitu ljudskih prava i sloboda u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava, Mirjana Pajković, formirana dva predmeta.

Krstović u sjajnoj formi, stižu pohvale

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 19:29

Nikola Krstović nije dobijao veliku minutažu po dolasku Rafaela Paladina na klupu Atalante, ali čim se to promijenilo crnogorski napadač pokazao je zašto ga je klub iz Bergama doveo proteklog ljeta iz Lećea, gdje je bio najzaslužniji za opstanak u Seriji A.

Perić: Za 11 godina Rokšped uplatio 320 miliona eura u budžet Crne Gore za akcize na duvanske proizvode

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 19:13

Bivši direktor firme „Rokšped“ Prokopije Perić negirao je učešće u kriminalnoj organizaciji koju je navodno formirao Sander Stanaj - vlasnik firme u kojoj je radio zajedno sa penzionisanim službenikom ANB-a Duškom Golubovićem.

Sistemska diskriminacija Crnogoraca sa adrese opštine Mali Iđoš

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 20:58

Uprkos mišljenju i preporuci Povjerenika za zaštitu ravnopravnosti, opština Mali Iđoš odbija da uplati ugovorom odobrena sredstva Crnogorskom kulturno-prosvjetnom društvu „Princeza Ksenija“ iz Lovćenca, čime, prema ocjeni nadležne institucije, nastavlja diskriminatornu praksu prema crnogorskoj nacionalnoj zajednici i direktno ugrožava opstanak jedne od njenih ključnih kulturnih organizacija u Srbiji.

Golubović: Nikada nijesam bio niti ću biti svjedok saradnik

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 18:46

Penzionisani službenik Agencije za nacionalnu bezbjednost Duško Golubović danas je u podgoričkom Višem sudu na kpntroli optužnice podignute protiv njega zbog navodnog organizovanja kriminalne organizacije koja se tereti za šverc cigareta poručio da nikada nije bio, niti će biti svjedok saradnik, ni u ovom, ni u bilo kojem drugom predmetu, prenosi Pobjeda.

PES: Prošla godina je za Crnu Goru bila impresivna, ali će je ova nadmašiti

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 18:15

Današnja Međuvladina konferencija je još jedan pokazatelj da pristupanja Evropskoj uniji nema na “mala vrata” već da su rezultat, disciplina i odgovornost u sprovođenju reformi jedini put do punopravnog članstva, navodi Pokret Evropa sad.  

Sud za prekršaje Budva: Prošle godine okončano više od tri četvrtine predmeta iz oblasti nasilja u porodici, evidentirano 395 žrtava

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 20:33

Sud za prekršaje u Budvi saopštio je da je u 2025. godini okončao je više od tri četvrtine predmeta iz oblasti nasilja u porodici, pri čemu su postupci vođeni u izrazito kratkim rokovima, često u roku od jednog dana.  

Vuković: Još jedan važan korak u pravom smjeru!

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 18:00

Ivan Vuković, potpredsednik Demokratske partije socijalista (DPS) i predsjednik Odbora za evropske integracije Skupštine Crne Gore, čestitao je timovima Ministarstva finansija i Centralne banke na uspješnom zatvaranju pregovaračkog poglavlja 32, ističući važnost fokusiranosti na evropsku agendu.

Ivanović: Crna Gora pokazala da vodi odgovornu politiku

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 17:44

Potpredsjednik Vlade Crne Gore Filip Ivanović kaže da je zatvaranjem poglavlja 32 - finansijski nadzor pokazala da vodi odgovornu politiku.

Portugal upisao prvi bod nakon senzacije protiv Danske

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 19:40

Iako su uradili ono što niko nije mogao ni da zamisli - savladali Dansku u Herningu, rukometaši Portugala neće dogurati do drugog uzastopnog polufinala na velikim takmičenjima.

Klikovac: Zašto odbornici PES ne reaguju na prekrajanje istorije u Narodnoj biblioteci?

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 16:35

Andrija Klikovac, šef Kluba odbornika Demokratske partije socijalista u Skupštini Glavnog grada, pita poslanika Pokreta Evropa sad Gordana Stojovića zašto ćuti dok direktorica Narodne biblioteke “Radosav Ljumović” falsifikuje istorijske činjenice.