Srijeda, 09.10.2024 | 10:56
IZVOR: Nezavisne

Avio-kompanija ukida papirne karte: Ako se ne prijavite onlajn plaćate 60 eura

Generalni direktor Rajanera Majkl O'Liri, najavio je namjeru da eliminiše papirne bording karte i ukloni šaltere za prijavu na aerodromima u narednih nekoliko mjeseci.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Putnici će morati da se prijave za let putem interneta ili aplikacije prije dolaska na aerodrom, a plan je da se šalteri na aerodromima potpuno ukinu do maja naredne godine.

Putnici koji ne iskoriste ovu opciju biće suočeni sa naknadom od 55 funti na aerodromu, prenose Nezavisne novine.

Na konferenciji za novinare u Dablinu, O'Liri je rekao da će ukidanje šaltera za prijavu eliminisati potrebu za naplaćivanjem te usluge na aerodromu. Ovaj potez će onemogućiti putnicima bez pametnih telefona da se ukrcaju na letove Ryanaira.

“Želimo da se riješimo prijava na aerodromu na isti način kao što smo ukinuli šaltere za prtljag. Radimo na tome da od 1. maja naredne godine sve bude dostupno u aplikaciji, bez potrebe za papirnim kartama”, rekao je O'Liri.

Takođe je naveo da, iako je lično bio skeptičan prema korišćenju aplikacije, ona radi veoma dobro, pružajući putnicima informacije o izlazima za ukrcavanje i kašnjenjima. Očekuje se da će broj putnika koji koriste aplikaciju porasti sa trenutnih 60 odsto na 80 odsto do kraja godine, a od maja neće biti drugih opcija osim aplikacije.

On je dodao da su već postavljene procedure u slučaju da putniku “iscuri” baterija telefona ili bude problema sa skeniranjem bording karte.

“Ako vam baterija crkne, imamo vaše ime, sjedište i pasoš i to možemo obraditi na vratima za ukrcavanje”, rekao je O'Liri.

Ovaj potez deo je šireg plana Ryanaira da unaprijedi digitalnu integraciju i smanji upotrebu papira na svojim letovima, prenosi Aero.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Uspostavljena Nacionalna robotička liga: "Sporazum za razvoj digitalnih i tehničkih vještina kod djece"

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 18:46

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija Crne Gore, Univerzitet Crne Gore - Mašinski fakultet, Five Group, Naučno-tehnološki park Crne Gore i Inovaciono-preduzetnički centar Tehnopolis potpisali su danas Sporazum o saradnji, kojim se zvanično uspostavlja Nacionalna robotička liga (NRL) - integrisani obrazovno-takmičarski program u oblasti robotike i STEM obrazovanja za djecu, mlade i studente u Crnoj Gori, saopšteno je iz MPNI.     

Dodik: Formirao sam pravni tim za istragu zločina nad Srbima u Konjicu

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 18:35

Predsjednik SNSD Milorad Dodik saopštio je danas da je formirao pravni tim s ciljem da do kraja istraži sve okolnosti zločina nad Srbima u Konjicu i ulogu Sene Uzunović u prikrivanju zločina i nekažnjavanju odgovornih.

DPS, ES i HGI: Ponudićemo uskoro platformu za prevazilaženje krize i normalizaciju političkih prilika

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 18:22

Demokratska partija socijalista, Evropski savez i Hrvatska građanska inicijativa oglasili su se zajedničkim saopštenjem u kojem navode da će uskoro ponuditi jedinstvenu platformu za normalizaciju političkih prilika u Crnoj Gori.  

Laković: Amandmanima sam pokušao da djelujem na diskriminatorne i antiustavne norme zakona o UP i ANB-u, ali je parlamentarna većina odbila

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 18:06

„Primjedbe ASK-a na Zakon o UP su dobrim dijelom sadržane u amandmanima kojima sam pokušao da djelujem na diskriminatorne i antiustavne norme zakona, ali parlamentarna većina je to jednoglasno odbila i na matičnom odboru i na plenarnoj sjednici“, saopštio je nezavisni odbornik Miodrag Laković.  

Državljanin Albanije izazvao udes na putu Cetinje-Budva, odbio alkotest, pa završio u zatvoru

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 17:55

Državljanin Albanije N.M. (43) osuđen je na 20 dana zatvora zbog izazivanja saobraćajne nezgode i odbijanja alkotesta, saopšteno je iz Suda za prekršaje u Budvi.  

UCG: Profesori Građevinskog fakulteta razvili model seizmičke povredljivosti zgrada u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 17:45

Kako će zidane zgrade u Crnoj Gori reagovati na jak zemljotres — na to pitanje pokušava da odgovori novi naučni model koji su razvili profesori Građevinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, prof. dr Jelena Pejović i prof. dr Nina Serdar, zajedno sa međunarodnim timom istraživača.     

Šest svakodnevnih namirnica koje brzo smanjuju masnoću na stomaku

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 17:32

Masnoća na stomaku jedan je od najčešćih problema savremenog načina života. Dugotrajno sjedenje, stres, neredovna ishrana i premalo fizičke aktivnosti dovode do nakupljanja viška kilograma upravo u predjelu abdomena.

Imate problema s čestim migrenama? Uz pomoć ovog napitka ublažite bol i nelagodu

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 17:21

Migrena je neurološko stanje koje se može javiti iznenada i izazvati jak bol u glavi, često praćen mučninom, osjetljivošću na svjetlo i zvuk te osjećajem iscrpljenosti.

Ribakina za samo 75 minuta savladala Slovenku i prošla u 2. kolo

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 17:08

Ona je rutinski savladala 84. teniserku svijeta Veroniku Erjavec iz Slovenije, po setovima 6:2, 6:2.  

Tramp: Sporazum sa Iranom će biti odličan, ili ga neće biti

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 16:22

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da će mirovni sporazum sa Iranom "biti ili odličan i značajan, ili sporazuma neće biti".