Četvrtak, 10.10.2024 | 11:21
IZVOR: n1.info.rs

Ovo su NAJJEFTINIJE zemlje za putovanje u 2025: Na listi i jedna zemlja iz REGIONA

Nova studija koju je sproveo HelloSafe ispitala je prosječan dnevni budžet za jednu osobu u 136 zemalja i rezultati su stigli.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Odlazak na destinaciju koja je poznata po svojoj pristupačnosti kada je riječ o cijenama može da ublaži čitav stres od putovanja. HelloSafe sproveo je studiju kako bi utvrdio u kojoj državi na svetu nam je potreban najniži prosječni dnevni budžet i tako su sačinili listu od 15 najjeftinijih država za putovanje.

Na vrhu liste je Laos, prelijepa zemlja u jugoistočnoj Aziji. Prosječna dnevna potrošnja za jednog putnika ovdje je samo 12 eura.

Na drugom mjestu je Kazahstan, gdje je prosječna potrošnja po danu 16,82 evra, a na trećem Ruanda, gde je prosječna potrošnja 19,22 eura. Nigdje na listi prosečna potrošnja nije veća od 35,85 eura dnevno, a države se pretežno nalaze po Africi i Aziji.

Čak se i Srbija našla na ovoj listi, na 15. mjestu, a za našu državu kažu da je turisti dovoljno svega 33,46 eura za dnevni budžet.

U nastavku pogledajte listu najjeftinijih zemalja koje treba posjetiti u 2025:

Laos

Kazahstan

Ruanda

Gana

Mongolija

Jermenija

Burkina Faso

Gruzija

Mali

Mijanmar

Haiti

Malavi

Indija

Nepal

Srbija

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Proširena lista ljekova: Dostupnije savremene i inovativne terapije za onkološke i hronične pacijente

Petak, 26.12.2025 | 20:29

Na predlog Ministarstva zdravlja Vlada je na jučerašnjoj sjednici usvojila novu Odluku o utvrđivanju osnovne i doplatne liste ljekova.

Svemir im šalje vjetar u leđa: Četiri znaka Zodijaka ostvaruju svoje najveće želje u januaru

Petak, 26.12.2025 | 20:23

Januar 2026. otvara vrata novim prilikama za četiri horoskopska znaka čije se želje sada mogu pretvoriti u stvarnost.

Plavi briljirali pred meč sezone, Mega rutinski savladana

Petak, 26.12.2025 | 20:02

Lagani trijumf Podgoričana u 12. kolu AdmiralBet ABA lige. Budućnost Voli je u dvorani "Morača" nadigrala Megu rezultatom 100:82 i bez većih problema došla do nove pobjede.

Policajac Ratimir Stijepović preusmjerio nagradu socijalno ugroženim

Petak, 26.12.2025 | 19:50

Policijski službenik Odjeljenja bezbjednosti Žabljak Ratimir Stijepović nagrađen je za izuzetne rezultate rada ostvarene tokom ove godine, a dobijena novčana sredstva preusmjerio je socijalno ugroženima.

UCG u evropskom konzorcijumu za master studije iz pomorske robotike

Petak, 26.12.2025 | 19:46

Na sjednici Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore, kojom je predsjedavao prof. dr Milivoje Radović, usvojen je predlog odluke o prihvatanju zahtjeva za akreditaciju zajedničkog međunarodnog master akademskog studijskog programa na engleskom jeziku „Maritime Robotics in Blue Economy“ (Pomorska robotika u plavoj ekonomiji).

Velika reforma Poreske uprave: Novi informacioni sistem, od 1. januara preduzeća moguće registrovati samo online

Petak, 26.12.2025 | 19:40

Poreska uprava uvodi jednu od najvećih reformi do sada – integrisani informacioni sistem koji će, od narednog januara, objediniti većinu procedura, pojednostavljujući komunikaciju sa privredom i građanima.

Svemirska “novogodišnja jelka“: Praznični prizor udaljen 2.700 svjetlosnih godina

Petak, 26.12.2025 | 19:30

Ovog praznika astronomi su skrenuli pažnju na prizor iz dubokog kosmosa koji neodoljivo podsjeća na okićenu novogodišnju jelku.

Ambasador Turske u oproštajnoj posjeti Ministarstvu prosvjete, nauke i inovacija

Petak, 26.12.2025 | 19:28

Prof. dr Anđela Jakšić-Stojanović, ministarska prosvjete, nauke i inovacija, primila je u oproštajnu posjetu ambasadora Republike Turske u Crnoj Gori, NJ.E. Bariša Kalkavana.

“Lavovi” počeli pripreme za EP

Petak, 26.12.2025 | 19:25

Crnogorski rukometaši okupili su se večeras u Podgorici i počeli pripreme za predstojeći kontinentalni šampionat.

Redukovani red vožnje gradskog prevoza od 29. decembra do 18. januara

Petak, 26.12.2025 | 19:20

Za vrijeme praznika, ne teritoriji Glavnog grada, od 29. decembra ove do 18. januara naredne godine doći će do privremene izmjene reda vožnje na svim linijama gradskog saobraćaja, kazao je za RTV Podgorica direktor preduzeća Putevi Radoš Zečević.