Četvrtak, 10.10.2024 | 12:03
IZVOR: rtcg.me

TENISER OBJAVIO KRAJ KARIJERE- "Ovo je REALNOST, ne mogu više da IGRAM" (VIDEO)

Legendarni španski teniser Rafael Nadal saopštio je da završava profesionalnu karijeru.




Foto: Twitter screnehsot/RafaelNadal

Nadal se video porukom oprostio od tenisa:

"Ovo je realnost. Iza mene je teška godina, ne mogu više da igram na nivou na kojem želim da budem", poručio je osvajač 22 Grend slem titule.

"Mislim da nisam mogao da igram bez limitacija. Ovo je naravno teška odluka, za koju mi je bilo potrebno određeno vrijeme da je donesem. Ali, u životu sve ima početak i kraj i mislim da je ovo pravo vrijeme da završim karijeru koja je bila dugačka i mnogo uspješnija nego što sam ikada mogao da zamislim".

"Veoma sam uzbuđen što će mi posljednji turnir biti finale Dejvis kupa gdje ću predstavljati svoju zemlju. Mislim da sam obrnuo cijeli krug, jer mi je jedan od prvih uspjeha u karijeri bilo igranje u finalu Dejvis kupa u Sevilji 2004. godine".

"Osjećam se veoma, veoma srećnim zbog svih stvari koje sam doživio. Želim da se zahvalim cijeloj teniskoj industriji. Svima koji su dio ovog sporta, svim svojim kolegama, posebno mojim najvećim rivalima. Proveo sam mnogo sati sa njima i proživio mnogo trenutaka koje ću pamtiti cijeli život", rekao je Španac.

Tokom karijere je osvojio 92 titule, od kojih su 22 na grend slemovima.

Takođe je osvojio zlatne medalje na Olimpijskim igrama, i to u pojedinačnoj i u dublu, kao i pet Dejvis kupova.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Za izgradnju kolektora u Botunu planira se 17 miliona eura

Četvrtak, 06.11.2025 | 08:08

Prema Nacrtu odluke, više od polovine podgoričkog budžeta za narednu godinu namijenjeno za izgradnju i rekonstrukciju infrastrukture i objekata. Glavni grad, pored ostalog, planira izgradnju garaža, šetališta na Ljuboviću i dijelom uz rijeku Moraču, popravku opštinskih i nekategorisanih puteva, uređenje zelenih površina, dječijih igrališta i hidrosistema.

Sjutra Dan žalosti u Crnoj Gori zbog tragedije u Tuzli

Srijeda, 05.11.2025 | 21:42

Povodom stradanja građana i građanki koji su tragično izgubili živote u Bosni i Hercegovini, Vlada Crne Gore je na telefonskoj sjednici, a na osnovu pribavljenih saglasnosti većine članova, donijela Odluku da četvrtak, 6. novembar 2025. godine proglasi za dan žalosti.

Šaljaj pozvao Vodovod da uključi vodu za 21 porodicu na Koniku

Srijeda, 05.11.2025 | 21:30

Predsjednik Romskog savjeta Mensur Šaljaj uputio je apel podgoričkom Vodovodu da, kako je naveo, odmah reaguje i ponovo uključi vodu za više romskih porodica na Koniku kojima je vodosnabdijevanje isključeno.

Ljiljanić: Glavni grad će pružiti podršku ŽENAMA žrtvama nasilja i uvećati budžet za njihova veća PRAVA

Srijeda, 05.11.2025 | 21:14

Gradska uprava sprovešće niz aktivnosti kako bi pomogla ženama – žrtvama nasilja, saopštila je zamjenica gradonačelnika Nađa Ljiljanić u Jutarnjem programu RTV Podgorica. Podsjetimo, u susret Međunarodnom danu borbe protiv nasilja nad ženama, Glavni grad učestvuje u kampanji kojom se želi poslati poruka da nasilje nad ženama nije privatna stvar.

MPNI: Priznanje EK za vrijedan rad i kvalitetne i održive reforme

Srijeda, 05.11.2025 | 20:51

Evropska komisija je 4. novembra usvojila Paket proširenja za 2025. godinu, kojim se procjenjuje napredak deset zemalja kandidata ka članstvu u Evropskoj uniji, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija.

Foks snima rimejk čuvenog klasika iz šezdesetih

Srijeda, 05.11.2025 | 20:41

Bewitched, kultna američka sitcom serija iz šezdesetih, dobija novu interpretaciju. Fox Entertainment je u fazi razvoja projekta rimejka u saradnji sa Sony Pictures Television i timom kojim predsjedava scenaristkinja i izvršna producentkinja Judalina Neira (poznata po serijama The Boys i Daisy Jones & The Six) zajedno sa izvršnim producentom Doug Robinson.

Klikovac: Kakve su ovo bajke, kažu iz Vlade da će Podgorica dobiti investiciju od 300 miliona eura

Srijeda, 05.11.2025 | 20:24

Kažu iz Vlade Crne Gore će Podgorica dobiti investiciju od 300 miliona eura, samo da li će to biti prije one milijarde eura iz Japana, ili sedam do devet milijardi eura investicija Alabara ili nakon prvih stanova u naselju Velje Brdo 2026. godine, saopštio je odbornik DPS-a u Skupštini Glavnog grada, Andrija Klikovac.

Svečano otkrivena ploča novog objekta škole “Vladimir Nazor” u Podgorici

Srijeda, 05.11.2025 | 20:16

Danas je u JU OŠ “Vladimir Nazor” u Podgorici svečano otkrivena ploča novog objekta škole, koja svjedoči o uspješnoj saradnji naše države i Evropske investicione banke, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

FOTO - Spektakl na NEBU - Podgorica pod svjetlom SUPERMJESECA!

Srijeda, 05.11.2025 | 19:42

 Večeras je iznad Podgorice zasijao Supermjesec – najveći i najsjajniji u 2025. godini.

Večeras u LIGI ŠAMPIONA: Janković i Krstović na terenu, Siti i Dortmund u velikom okršaju

Srijeda, 05.11.2025 | 18:39

Na programu drugo veče četvrtog kola Lige šampiona na programu. Na terenu i crnogorski fudableri!