Subota, 02.11.2024 | 09:53
IZVOR: index.hr

Vanvremenski modeli - Evo koliko je FERRARIJA još na putevima

Vlasnici Ferrarija, sudeći prema rezultatima istraživanja, itekako su zaljubljeni u svoje automobile.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Uprkos priči o tome da je održavanje Ferrarija zahtjevno i prilično skupo, nevjerovatan je broj primjeraka koji su uspješno položili test vremena. Velik dio zasluga za ovo postignuće imaju sami vlasnici i njihovi novčanici, ali i odlično osmišljen Ferrarijev program održavanja i podrške za starije modele. 

Vjerovali ili ne, 90 posto svih proizvedenih Ferrarija još uvijek je na cestama, potvrdio je prošle nedjelje Andrea Scioletti, vođa Ferrarijevog programa za vlasnike. Realno, većina se čuva u garažama, ali i oni su spremni za legalno učestvovanje u saobraćaju.

"Više od 90 posto ukupne Ferrarijeve proizvodnje - više od 300.000 automobila - još uvijek je na cesti", rekao je Scioletti medijima, a prenosi australijski Drive.

"Korišteni auto je često glavni ulaz za one koji pristupaju marki Ferrari. Iz tog razloga stvorili smo nekoliko programa za očuvanje iskustva vožnje Ferrarija bez obzira na vrijeme.

Ferrari danas za sve svoje supersportske modele nudi garanciju bez limita kilometraže, a za gotovo sve svoje klasike nudi originalne rezervne djelove. Tu je i Ferrari Approved program, u kojem nudi fabrički obnovljene modele koji se više ne proizvode. Za modele stare do 16 godina nudi dvije godine garancije. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Spajić od danas u posjeti Francuskoj, razgovaraće sa Makronom

Utorak, 26.05.2026 | 08:35

Premijer Milojko Spajić boraviće od danas u radnoj posjeti Francuskoj, gdje će se razgovarati sa predsjednikom te države Emanuelom Makronom, najavljeno je iz Vlade.

Brnabić: Za samo deset godina plate u Srbiji su prestigle plate u Crnoj Gori

Utorak, 26.05.2026 | 11:21

Predsjednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks i odgovorila na nove napade na predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

Sječa knezova: Milan otjerao Alegrija, Tarea, Monkadu i Furlanija nakon debakla u finišu Serije A

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 19:22

Iako mu je i bod bio dovoljan da se domogne Lige šampiona, Milan je u posljednjem kolu Serije A doživio šokantan poraz od Kaljarija (2:1) i ostao bez Lige šampiona. Zbog toga su danas smijenjeni svi rukovodioci u klubu.   

Radulović: Bulevar Tivat - Jaz biće u potpunosti pod asfaltom do 31. maja

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 19:05

Bulevar Tivat – Jaz biće u potpunosti pod asfaltom do nedjelje, 31. maja, čime će se ispuniti obećanje o osposobljavanju ove ključne primorske saobraćajnice prije samog špica ljetnje turističke sezone, saopštio je za Dan ministar pomorstva i koordinator Ministarstva saobraćaja Filip Radulović.

Budućnost preživjela bar još jedan dan, igraće se majstorica za veliko finale

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 21:10

Bokserskim žargonom rečeno, sudija je tri puta brojao Budućnosti protiv Dubaija, ali se tim Andreja Žakelja podigao sa poda, izvukao sa konopaca i iz kontre zadao udarac evroligašu - "plavi" su u vatrenoj atmosferi poluprazne "Morače" slavili 91:90 i izborili majstoricu polufinala ABA lige, koja će se igrati u četvrtak u Zenici.

ASK: Bivši funkcioner Uprave policije Baković prekršio zakon, nije dostavio podatke o porijeklu novca za kupovinu vikendice na Žabljaku

Utorak, 26.05.2026 | 18:04

Agencija za sprečavanje korupcije utvrdila je da bivši funkcioner Uprave policije Enis Baković nije dostavio detaljne podatke o osnovima sticanja nepokretnosti na Žabljaku, niti je prijavio novčana sredstva. To se navodi u odluci ASK nakon sprovedenog postupka po inicijativi MANS-a.

URA: Umjesto da rade u interesu građana, vlast u Podgorici im priređuje politički cirkus

Utorak, 26.05.2026 | 17:13

Ostavka Jelena Borovinić Bojović samo je jedan u nizu poteza koji potvrđuje da ova većina nije smjela dobiti priliku da vodi Glavni grad. Ovakva većina nije u stanju dvije godine da uspostavi elementarno funkcionisanje uprave, koja postoji da bi pružila servise gradjanima. Umjesto rada u interesu građana, svjedočimo političkom cirkusu, i potpunom odsustvu odgovornosti prema Podgorici i njenim građanima, saopštili su iz Građanskog pokreta URA Podgorica.  

Vuksanović: Hrvati su bili i ostali dio proevropske Crne Gore

Utorak, 26.05.2026 | 17:34

Predsjednik Hrvatske građanske inicijative i poslanik u Skupštini Crne Gore Adrijan Vuksanović učestvovao je na međuparlamentarnom sastanku odbora za vanjsku politiku zemalja Evropske unije MED9, koji je danas otvoren u Splitu.

Milatović inicirao uključivanje Crne Gore u ključne kulturne inicijative EU: Kultura most evropskog jedinstva

Utorak, 26.05.2026 | 17:01

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović uputio je pismo evropskoj komesarki za proširenje Marti Kos, kojim inicira snažnije uključivanje Crne Gore u vodeće evropske kulturne inicijative.

Modrić ide sa San Sira? Povratak u Real sve realnija opcija!

Utorak, 26.05.2026 | 17:23

pizoda Luke Modrića u Milanu praktično je završena nakon velikog neuspjeha “rosonera” da izbore plasman u Ligu šampiona naredne sezone, prenosi „Tutosport“.

Crna Gora u aprilu prva na listi najbolje ocijenjenih evropskih destinacija

Utorak, 26.05.2026 | 16:26

U Crnoj Gori 20. maja boravilo preko 44 hiljade turista, rast od 27% u odnosu na isti period prethodne godine.

Mandić: Kurban bajram nas iznova podsjeća na značaj milosrđa, požrtvovanosti, solidarnosti i zajedništva

Utorak, 26.05.2026 | 16:35

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio je čestitku reisu Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifatu ef. Fejziću i svim vjernicima islamske vjeroispovijesti povodom praznika Kurban bajrama.  

Kiz: SAD i Crna Gora jačaju saradnju u oblasti bezbjednosti granica

Utorak, 26.05.2026 | 17:48

Piše: Otpravnik poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori, Majkl Kiz:  

Strujić Harbić osudila "Referendum", pa ukazala na dvostruke aršine: “Obraz” je prećutan pod izgovorom umjetničke slobode

Utorak, 26.05.2026 | 16:15

Poslanica Bošnjačke stranke Kenana Strujić Harbić osudila je emitovanje filma “Referendum – priča o izmišljenoj slobodi”, saopštili su iz Bošnjačke stranke.

MSS: Dokumentarac „Referendum – priča o izmišljenoj slobodi” primjer govora mržnje i medijski pakovane propagande

Utorak, 26.05.2026 | 16:03

Medijski savjet za samoregulaciju najoštrije osuđuje emitovanje takozvanog dokumentarnog filma „Referendum – priča o izmišljenoj slobodi”, proizvod novosadskog Centra za društvenu stabilnost, koji je 20. i 21. maja u dva nastavka prikazan na crnogorskim televizijama s nacionalnom frekvencijom – TV Prva i TV Adria, saopšteno je iz tog savjeta.