Srijeda, 27.11.2024 | 20:12
IZVOR: klix.ba

Šta se dešava sa vašim tijelom ako svakodnevno radite KARDIO VJEŽBE?

Kardio trening je jedna od najpoznatijih vrsta treninga, a odličan je za poboljšavanje zdravlja srca i sagorijevanje kalorija.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Ipak, nije potrebno da kardio trening obavljate svaki dan.

Učinci ove vrste treninga su različiti, zavisno o trajanju i intenzitetu vježbi, kao i vrsti aktivnosti koju izvodite. Trener Set Forman za Eat This, Not That je pojasnio da postoje moguće prednosti, ali i nedostaci kardio treninga te koje su fizičke promjene koje možete očekivati ukoliko svaki dan radite ovu vrstu treninga. Kardio trening je najbolje raditi nekoliko puta sedmično, a nakon svakog treninga uzeti pauzu od dan ili dva. U toj pauzi možete se posvetiti nekoj drugoj vrsti aktivnosti ili dopustiti tijelu da se odmori od prethodnog treninga.

Forman ističe da ukoliko ste početnik možete očekivati neke od promjena na tijelu poput bolnih mišića rebara i boli u prednjem dijelu potkoljenica. Ukoliko imate jake bolove, trener Forman savjetuje da ne pretjerujete sa trčanjem, već počnete samo sa hodanjem.

Unutar dva mjeseca izvođenja kardio treninga mogli biste primijetiti da će doći do smanjenja tjelesne težine, smanjenja tjelesne masti, poboljšanja nivoa holesterola i poboljšanja zdravlja srca.

"Ove prednosti su zabilježene kod svih dobnih skupina i kod muškaraca i kod žena, neovisno o tome da li se radi o trčanju, biciklizmu ili nekoj drugoj vrsti kardio treninga", pojasnio je Forman.

On tvrdi da kardio trening ne treba obavljati svaki dan jer je to previše za tijelo. Uprkos tome, ova vrsta treninga donosi velike koristi za pluća, srce, mozak, mišiće i fizički izgled.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Koji su najgostoljubiviji gradovi svijeta?

Četvrtak, 30.07.2026 | 12:17

Britanska prijestonica proglašena je najgostoljubivijim gradom za turiste u Evropi, dok je na globalnom nivou zauzela visoko drugo mjesto.

PES, SNP, Demokrate: Anketni odbor o "crnim trojkama" da nastavi rad, to je pitanje od javnog interesa

Četvrtak, 30.07.2026 | 11:56

Poslanici Demokrata, Pokreta Evropa sad i SNP zatražili su sa zajedničke konferencije za novinare u Skupštini Crne gore, nastavak rada Anketnog odbora za postupanje državnih organa u političkim ubistvima i napadima na novinare i intelektualce, uključujući djelovanje "Crnih trojki".

Podgorica: Zadržan zbog sumnje da je pretukao suprugu

Četvrtak, 30.07.2026 | 11:49

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata V.I. zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici, saopšteno je iz tužilaštva.

Kampanja “Živi, ne žuri”: Raspored pojačanih kontrola za 30. i 31. jul

Četvrtak, 30.07.2026 | 11:41

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) saopšteno je da će u okviru pojačanih aktivnosti koje sprovodi u okviru kampanje “Živi, ne žuri“, a u cilju unapređenja bezbjednosti drumskog saobraćaja, policijski službenici 30. i 31. jula 2026. godine realizovati planske kontrole na najfrekventnijim putnim pravcima širom Crne Gore.

Požar na Kritu i u drugim djelovima Grčke, trojica vatrogasaca poginula,

Četvrtak, 30.07.2026 | 11:28

Veliki šumski požari i dalje bjesne u više djelova Grčke, a najteža situacija je na jugu ostrva Krit, u oblasti Retimna, gdje se vatrogasci već drugi dan bore sa vatrom koju dodatno raspiruju olujni vjetrovi.

Monteput objavio tender za projektovanje i izgradnju dionice auto-puta Smokovac–Tološi

Četvrtak, 30.07.2026 | 11:11

Monteput je objavio poziv za pretkvalifikaciju za izradu glavnog projekta i izvođenje radova na dionici auto-puta Bar–Boljare, od Smokovca do Tološa, čime je zvanično započeta procedura za realizaciju jednog od značajnih infrastrukturnih projekata u Crnoj Gori.

Tramp o vještačkoj inteligenciji: Razmatramo određene kontrole, ali istovremeno želimo da osiguramo da ostanemo lideri

Četvrtak, 30.07.2026 | 10:37

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je juče da njegova administracija razmatra mogućnost uvođenja većih ovlašćenja nad alatima zasnovanim na vještačkoj inteligenciji nakon nedavnih sajber bezbjednosnih incidenata, piše BBC.

Crna Gora u trci za domaćinstvo jedne od najvećih biciklističkih manifestacija

Četvrtak, 30.07.2026 | 10:32

Ministar sporta i mladih Zoran Jojić sastao se sa predstavnicima Biciklističkog saveza Crne Gore, predsjednikom Dejanom Popovićem i sekretarkom Vanjom Banović, sa kojima je razgovarao o mogućnosti da Crna Gora u narednom periodu bude domaćin pojedinih etapa jedne od najprestižnijih svjetskih biciklističkih trka-“Giro d’Italia“.

Pejović: Plaćeno odsustvo zbog bolnih menstrualnih ciklusa civilizacijski je iskorak

Četvrtak, 30.07.2026 | 10:28

Nezavisna poslanica Jevrosima Pejović, predlagačica izmjena Zakona o zdravstvenom osiguranju kojima je ženama sa dijagnostikovanom sekundarnom dismenorejom omogućeno do dva dana plaćenog odsustva mjesečno, kazala je u Jutarnjem programu TVCG da je riječ o važnom civilizacijskom iskoraku i poručila da će novo pravo doprinijeti većoj brizi o zdravlju žena i podizanju svijesti o ovoj temi.

Luka Dončić dovodi Lejkerse u Sloveniju

Četvrtak, 30.07.2026 | 10:15

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa, predvođeni slovenačkom zvijezdom Lukom Dončićem, boraviće u avgustu u Sloveniji, u sklopu priprema za narednu sezonu, prenijeli su tamošnji mediji.