Nedjelja, 01.12.2024 | 12:44
IZVOR: kolektiv.me

URA: VJERUJEMO da je izbor predsjednice Vrhovnog suda početak nasušno potrebne REFORME SUDSTVA

Građanski pokret URA čestitao je izbor predsjednice Vrhovnog suda Crne Gore.




Foto: Građanski pokret URA

Iz URE dodaju da je Valentina Pavličić hrabra žena koja je svoju stručnost dokazala u prethodnom periodu i koja nesumnjivo ima snagu da donese dugo očekivanu funkcionalnost sudske grane vlasti.

"Sudska grana vlasti jedina je koja se u prethodnom periodu nije reformisala, na što smo mnogo puta ranije ukazivali. Ovaj izbor može biti jedan od najvažnijih trenutaka za bolju funkcionalnost, veću efikasnost i nepristrasnost institucija na polju vladavine prava u Crnoj Gori. Samo takvo sudstvo može biti garant pravde i jednakosti svih građana pred zakonom. Valentina Pavličić ima priliku da povrati povjerenje javnosti u pravosudne institucije, što je od suštinskog značaja za demokratski razvoj naše zemlje i njen evropski put", napisali su iz URA.

Kažu da je sudstvo u prethodnim godinama bilo opterećeno politizacijom, sporim procesima i izostankom odgovornosti, na što smo mnogobrojno puta godinama ukazivali.

"Takva praksa mora biti prošlost. Očekujemo da će pod novim rukovodstvom pravda konačno profunkcionisati, a sudovi postati stub nezavisnosti, pravičnosti i profesionalizma“, zaključili su iz URE.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Od Botuna do Brisela: Poslanici spremili pitanja za Spajića

Srijeda, 26.11.2025 | 08:17

U Skupštini Crne Gore u četvrtak, 27. novembra, biće održan Premijerski sat na kojem će predsjednik Vlade Milojko Spajić odgovarati na pitanja poslanika o aktuelnim političkim, ekonomskim i infrastrukturnim temama.    

Milatović: Albanija važan faktor stabilnosti na Zapadnom Balkanu i pouzdan saveznik u NATO savezu

Utorak, 25.11.2025 | 20:54

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović prisustvovao je prijemu povodom Dana nezavisnosti Albanije i uputio čestitke narodu ove države, istakavši istorijski značaj proglašenja nezavisnosti u Valoni 1912. godine.

Milatović čestitao Jovanoviću: Izbor jednog sudije Ustavnog suda djelimičan pomak

Utorak, 25.11.2025 | 18:36

Svaka propuštena prilika produbljuje ustavnu krizu, ugrožava institucije i evropski put Crne Gore, saopštio je danas predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.

Gorčević: Spriječena BLOKADA Ustavnog suda, ali ostaje u nepotpunom sastavu

Utorak, 25.11.2025 | 17:27

Izborom Jovana Jovanovića za sudiju Ustavnog suda je spriječena blokada, ali Sud ostaje u nepotpunom sastavu, kazala je ministarka evrooskih poslova Maida Gorčević.

Skupština usvojila izmjene zakona o šemama kvaliteta poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda

Utorak, 25.11.2025 | 17:09

Skupština Crne Gore je, na predlog Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, danas usvojila Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o šemama kvaliteta poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda.

Voda sa Mareze ponovo nije za piće

Srijeda, 26.11.2025 | 09:07

Podgoričko preduzeće “Vodovod i kanalizacija” obavijestilo je potrošače koji se snabdijevaju sa crpne sranice Mareza da je, usljed jake kiše koja je sinoć padala, došlo do zamućenja vode na vodoizvorištu Mareza.    

Mojkovac konačno dobija muzej

Srijeda, 26.11.2025 | 09:03

Lokalna uprava pozvala građane da ustupe predmete od kulturnog i istorijskog značaja.   

Gradski okršaj pripao Lejkersima, Dončić ubacio 43 poena

Srijeda, 26.11.2025 | 08:56

Los Anđeles Lejkersi pobijedili su Kliperse sa 135:118, gdje je Luka Dončić odigrao još jednu vrhunsku partiju, a meč je završio sa 43 poena, 13 asistencija i devet skokova, dok je Lebron Džejms dodao 25 poena.        

Bar: "Sačuvali" plate povećanjem dodatka

Srijeda, 26.11.2025 | 08:49

Opština Bar izmijenila obračun zarada zaposlenih u javnoj upravi.  

Na aukciji prodat najskuplji predmet sa Titanika: Prikazan je u jednoj od najdirljivijih scena u filmu

Srijeda, 26.11.2025 | 08:46

Aukcionari kažu da je riječ o najvećoj svoti dosad izdvojenoj za jednu memorabiliju sa Titanika.

"LAVICE" kreću u pohod: Farska Ostrva prva prepreka na SP-u

Srijeda, 26.11.2025 | 08:36

Rukometašice Crne Gore danas započinju osmi nastup na SP u Triru i to protiv Farskih ostrva (20.30, TVCG2).    

Most Milenijum, upravna i zgrada Skupštine Glavnog grada osvijetljeni narandžastom bojom

Utorak, 25.11.2025 | 21:43

Kako su kazali, narandžasto svjetlo znak je solidarnosti i podrške žrtvama nasilja.

Kad vaga pokaže manje, ali ogledalo otkrije više: Skrivena istina o mršavljenju

Utorak, 25.11.2025 | 21:39

Definitivni Instagram trend današnjice je – wellness. Među snimcima iz teretana, časovima pilatesa i motivacijskim objavama, jedno je jasno: svi tragamo za svojim ‘najboljim ja’.

Podgorica: Gore barake kod škole “21. maj”

Utorak, 25.11.2025 | 21:18

U Podgorici u naselju Nova Varoš, u blizini škole “21. Maj” bukti požar, prenosi Pobjeda.

U Nikšiću godišnje pomoć zatraži između 400 i 450 žena

Utorak, 25.11.2025 | 21:15

Crna Gora se i ove godine pridružuje globalnoj kampanji „16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama“, koju preporučuju Ujedinjene nacije, kako bi se međunarodna zajednica ujedinila u podizanju svijesti o ovom problemu. Podaci su posebno zabrinjavajući – prema nezvaničnim procjenama, svaka druga žena u Crnoj Gori tokom života doživi neki oblik nasilja. Tu statistiku potvrđuju podaci iz Nikšića – SOS linija bilježi porast poziva od pet do šest odsto, što govori da na godišnjem nivou, pomoć zatraži između 400 i 450 žena, prenosi RTNK.