Srijeda, 04.12.2024 | 18:31
IZVOR: superžena.rs

Žene će od sada sigurno nositi ALUMINIJUMSKU FOLIJU u tašni, a evo i zbog čega

Aluminijumske kuglice imaju nevjerovatnu upotrebu, riješiće vaš problem broj 1 tokom zime.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Kako da svoju kosu, dugu ili kratku, držite pod kontrolom da biste izbegli neuredni efekat "šok" izazvan elekcritetom? Samo sa aluminijumom!

Aluminijumska folija može biti odlično rješenje za uobičajeni zimski problem. Evo o čemu se radi i zašto ga uvijek treba da imate sa sobom.

Aluminijumska folija, jedan je od onih potrošačkih proizvoda bez kojih nijedno domaćinstvo ne bi trebalo da bude. Proizvod koji izoluje vazduh i vlagu, možete ga koristiti za optimalno očuvanje svih namirnica i produženje njihovog roka trajanja.

Aluminijum je odličan saveznik zimi jer moramo da se nosimo sa veoma dosadnim statičkim elektricitetom. Jednostavan komad aluminijumske folije može pomoći u sprječavanju i privremenom obuzdavanju ovih problema, zbog čega uvijek treba da imate kuglicu aluminijumske folije u torbi, prenosi Jutarnji.hr.

Zbog hladnog vazduha i nošenja sitentičke i vunene odjeće, duga kosa se često naelektriše. Dovoljno je da skinete kapu i kosa je već pokvarena. Ako pokušate da je popravite rukama, samo ćete pogoršati situaciju.

Dakle, kako da svoju kosu, dugu ili kratku, držite pod kontrolom da biste izbjegli neuredni efekat "šok" izazvan elekcritetom?

Samo sa aluminijumom.

Kako aluminijum može pomoći vašoj kosi?

Pošto je aluminijum materijal otporan na vodu, svjetlost i vazduh, nije podložan promjenama izazvanim statičkim elektricitetom. Jednostavno utrljajte aluminijumsku foliju preko pramenova kose da biste ih vratili u prvobitno stanje i oslobodili statičku napetost.

Važno je da ovaj korak obavite cijelom dužinom, od korena do vrhova, kako biste vratili savršeno negovanu kosu. Možete se oprostiti od kovrdžanja i neurednog efekta uzrokovanog statičkim elektricitetom. Upravo iz tog razloga je preporučljivo da uvijek imate nešto sa sobom, u džepu ili torbi, za brzo rješavanje problema.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ako se plašite promjena – Ova boja KOSE je savršena (VIDEO)

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 16:08

Najpoželjnija nijansa tokom zime .Bronde – spoj reči "brown" (smeđa) i "blonde" (plava) – savršena je ravnoteža između tople smeđe i prirodne plave boje.

BALZAM za usne kao navika: Kada postaje problem i kako to prepoznati?

Nedjelja, 16.11.2025 | 08:52

Hladna i vetrovita jesen, a naročito nadolazeći zimski mjeseci, mogu usne učiniti suvim, tako da je upotreba hranljivih i hidratantnih balzama praktično neophodna ako ne želimo ljuskice i pukotine.

Korektor ili korektor u boji - Evo koji vam je stvarno POTREBAN

Subota, 15.11.2025 | 17:59

Otkrijte razliku između korektora i korektora u boji, kao i kako da ih kombinujete za savršeno prirodan ten, bez efekta maske i viška slojeva.

Modne kuće napravile zbrku s KONFEKCIJSKIM BROJEVIMA - Tehnološke kompanije pokušavaju riještiti PROBLEM

Subota, 15.11.2025 | 15:42

Većina žena se susrela s problemom nedosljednih veličina u trgovinama pa tako konfekcijski broj 38 kod jednog brenda vrlo lako može preći u 40 kod drugog. Međutim, tehnologija bi mogla ponuditi rješenja za ovaj problem.

Zaboravite SKUPE tretmane - Ovaj način pranja jača korijen i ubrzava RAST KOSE

Subota, 15.11.2025 | 14:41

Japanke pranje kose ne doživljavaju kao običnu rutinu, već kao mali ritual koji donosi mir, njegu i ravnotežu. Njihov pristup otkriva zašto im je kosa uvijek zdrava, sjajna i bujna – tajna je u tehnici i pažnji, a ne u skupim preparatima.

Janović: Crnogorski navijači pokazali da su NAJBOLJI - istinom protiv mržnje

Utorak, 18.11.2025 | 12:30

Nikola Janović, poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) i nekadašnji kapiten vaterpolo reprezentacije Crne Gore, kazao je da su crnogorski navijači "bili i ostali najbolji".

Đurašković: Naši navijači dali pravi odgovor na sramno skandiranje navijača Hrvatske

Utorak, 18.11.2025 | 12:55

Gradonačelnik Cetinja Nikola Đurašković, je istakao da su šovinizam i izlivi mržnje za svaku osudu sa koje god strane dolazili. Poruke poput "Ubij Srbina" ili Ubij Turčina" i drugi primjeri govora mržnje su dio istog repertoara prošlosti i mračna strana naših prostora.

Manje para za partije, više za djecu? Građani SUMNJAJU u POVEĆANJE DJEČIJEG DODATKA

Utorak, 18.11.2025 | 15:09

Nakon što je u parlamentu pokrenut predlog da se smanje izdaci za političke partije kako bi se u budžetu obezbijedio prostor za povećanje djecijih dodataka, pitali smo građane šta o tome misle. 

Šimun: Zdravstveni RADNICI zaslužuju stabilan, pravedan i motivišući sistem nagrađivanja

Utorak, 18.11.2025 | 15:24

Ministar zdravlja, dr Vojislav Šimun, razgovarao je danas sa predstavnicima reprezentativnih sindikata zdravstva, dr Mihailom Babovićem i Nebojšom Radonjićem, čime su nastavljeni pregovori u okviru izrade Granskog kolektivnog ugovora za zaposlene u zdravstvenom sistemu. Sastanak u Ministarstvu zdravlja protekao je u konstruktivnoj i podsticajnoj diskusiji i razmjeni argumenata sa jedne i druge strane, a očekuje se da će GKU biti potpisan pravovremeno, do kraja godine.

FOND PIO i Ministarstvo dijaspore pokrenuli dijalog o POBOLJŠANJU položaja PENZIONERA i uključivanju DIJASPORE

Utorak, 18.11.2025 | 15:00

Vršilac dužnosti direktora Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja (PIO) Crne Gore, mr Vladimir Drobnjak, sa saradnicima, održao je danas sastanak sa državnim sekretarom Ministarstva dijaspore, Aldinom Muratovićem, u cilju pokretanja otvorenog dijaloga i razmatranja konkretnih mehanizama za poboljšanje standarda najstarije populacije u Crnoj Gori, kao i jačanja veza sa crnogorskom dijasporom.

ANB i NATO jačaju obavještajnu saradnju: Janović i Brej o reformama, prijetnjama i strateškim izazovima

Srijeda, 19.11.2025 | 12:15

Direktor ANB-a u Briselu razgovarao sa pomoćnikom generalnog sekretara Alijanse.  

POČINJE ISPLATA oktobarskih penzija

Srijeda, 19.11.2025 | 12:05

Fond penzijskog i invalidskog osiguranja Crne Gore saopštio je će isplata redovnog mjesečnog primanja za oktobar početi danas.

Regionalna konferencija o trgovini poljoprivredno-prehrambenim proizvodima uspješno održana u Sarajevu

Srijeda, 19.11.2025 | 12:04

Visokorangirana regionalna konferencija „Sigurna trgovina, snažan rast: unapređenje agro-trgovine u CEFTA regionu“ održana je 18. novembra 2025. u Swissotelu Sarajevo, okupivši institucije iz CEFTA strana, predstavnike Evropske unije i vodeće stručnjake iz cijelog Zapadnog Balkana.

Vrhovni sud: Država da isplati 1.000 EURA T.D. zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku

Srijeda, 19.11.2025 | 11:50

Vrhovni sud Crne Gore, odlučujući po tužbi za pravično zadovoljenje koju je podnijela T. D. iz Podgorice protiv Crne Gore, donio je presudu kojom je njen zahtjev usvojen, nakon što je utvrdio da je u prekršajnom postupku vođenom pred Sudom za prekršaje u Podgorici došlo do povrede prava tužilje na suđenje u razumnom roku.

Spajić: U Briselu definišemo nove mehanizme u jačanju otpornosti na bezbjednosne prijetnje

Srijeda, 19.11.2025 | 11:38

Crna Gora je najbliža članstvu u Evropskoj uniji, saopštio je premijer Crne Gore Milojko Spajić nakon sastanka sa visokom predstavnicom EU za spoljne poslove i bezbjednosnu politiku EU Kajom Kalas.

Kovačević: PONOSNA sam na djevojke; Živković: Ovo je sjajna generacija

Srijeda, 19.11.2025 | 11:17

Crnogorske košarkašice imaju za čime da žale nakon prvog "prozora" u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a posebno nakon poraza od Bugarske u trećem meču, 66:62 u Botevgradu.

Bejbi šark – kako je kratki klip na Jutjubu stvorio biznis VRIJEDAN 400 MILIONA DOLARA

Srijeda, 19.11.2025 | 11:04

Kada je Kim Min-sok u junu 2016. objavio 90-sekundni snimak dečje pesme, nije imao pojma šta će time pokrenuti.

Podgorica: Uhapšen osumnjičeni za nasilje u porodici, oduzet pištolj

Srijeda, 19.11.2025 | 10:46

U Podgorici je uhapšen G.B. (49) kojeg je supruga prijavila za nasilje i od njega je oduzet pištolj, saopšteno je iz Uprave policije (UP). Njemu se na teret stavlja krivično djelo nasilje u porodici.

Teniser i zvijezda grčke muzike: Đoković zaigrao sirtaki (VIDEO)

Srijeda, 19.11.2025 | 10:39

Teniser Novak Đoković i trenutno najpoznatiji grčki pevač mlađe generacije Konstantinosa Argirosa zajedno su zaigrali sirtaki.

Šofranac: Kvarne laži, već sam objasnio da sa slušalicama nisam mogao čuti nijednu riječ iz suprotnog boksa

Srijeda, 19.11.2025 | 10:30

"Sad se mora vidjeti postoje li ljudska prava ili nacionalisti mogu da kreiraju, pritiskaju medije, diktiraju. Bez slobode život ne vrijedi ništa", kazao je novinar.