Utorak, 10.12.2024 | 16:04
IZVOR: kolektiv.me

URA: Spajićeva vlast NEMA NOVCA za penzije i dječje dodatke, a ima za POVEĆANJE PLATA funkcionerima za 30 odsto

,Poslanički klub Građanskog pokreta URA predložio je na današnjoj sjednici Skupštine Crne Gore proširenje dnevnog reda za povećanje minimalne penzije za korisnike srazmjernih penzija na 450 eura, kao i povećanje dječijih dodataka na 50%. Nažalost, poslanici parlamentarne većine ni ovoga puta nijesu glasali da se ti predlozi nađu na dnevnom redu i da dođe do tih povećanja", saopštili su iz Građanskog pokreta URA.




Foto: GP URA

Iz URE su poručili da je Spajićeva i Mandićeva vlast ovim pokazala šta su joj prioriteti i da su spremni da od novca svih građana povećaju plate javnim funkcionerima za 30 odsto, ali ne i da odvoje novac za penzionere i djecu Crne Gore.

"Problemi i nepravda sa kojom se suočavaju korisnici srazmjernih penzija, od kojih se većina njih nalazi u izuzetno nepovoljnom materijalnom statusu jer primaju penzije u iznosima ispod 200 eura morali bi biti alarm za svaku vlast koja vodi računa o svojim građanima. Takođe, vlast bi morala da pokaže i senzibilitet i prema djeci Crne Gore i da poveća iznos dječjih dodataka, jer usled ekstremnog rasta cijena prilično je devalvirala njihova vrijednost od perioda kada ih je tadašnja parlamentarna većina 2021. godine usvojila u Skupštini Crne Gore", ističu iz URE.

Iz URE podsjećaju i da je još prije godinu dana Skupština Crne Gore donijela Zaključak kojim je obavezala Spajićevu Vladu da najkasnije do kraja marta 2024. godine predloži povećanje penzija i za korisnike srazmjernih penzija u Crnoj Gori, kako bi se time ispravila učinjena nepravda prema njima. Međutim, kako kažu, posle čitavog niza obećanja, pa i samog premijera Spajića, ova Vlada je pokazala da ne želi da ispravi pomenutu nepravdu.

"Sve u svemu, vlast koja na ovakav način postavlja svoje prioritete, zasigurno ne može biti ona koja radi u interesu svih građana. Sigurni smo da će to građani znati da vrednuju na parlamentarnim izborima kada god oni dođu na red", zaključuje se u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

UP - U Kolašinu uhapšen nastavnik, osumnjičen za seksualno uznemiravanje učenika

Utorak, 03.03.2026 | 08:20

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su, u saradnji sa nadležnim Osnovnim državnim tužilaštvom u Bijelom Polju, locirali i lišili slobode osobu osumnjičenu za krivično djelo seksualno uznemiravanje, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Leković: Tek će se vidjeti šta se našlo kod Aca Đukanovića

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 21:46

Poslanik Demokrata Momčilo Leković pohvalio je hapšenje Aca Đukanovića, ističući da je ovo hrabar potez policije i jasna poruka da država više ne pravi razliku među građanima.

FIFA uvodi četiri nova pravila na svjetskom prvenstvu!

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 15:35

Na predstojećem Svjetskom prvenstvo u fudbalu 2026, koje će se tokom ljeta igrati u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku, biće uvedeno nekoliko novih pravila s ciljem ubrzavanja igre i smanjenja zadržavanja vremena.

Šćepanović: Neizručenje Marovića je politički dogovor

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 16:10

Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović kazao je da mu je na jednom skupu visoki predstavnik Vlade Srbije rekao da je neizručenje Svetozara Marovića Crnoj Gori bio politički dogovor dvije države.

Abazović: Da sam Aco Đukanović bio bih prezadovoljan

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 18:27

Pozdravljam akcije protiv Veselina Barovića i Aca Đukanovića, ali mislim da familiji Đukanović nijeste mogli da napravite veću uslugu.

Morsko dobro obezbijedilo blizu dva miliona eura za održavanje čistoće na primorju

Utorak, 03.03.2026 | 14:16

Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore saopštilo je da je obezbijedilo značajna finansijska sredstva za održavanje čistoće i komunalnog reda u zoni morskog dobra svih šest primorskih opština, sa ciljem očuvanja životne sredine i kvaliteta turističke ponude na crnogorskom primorju.

Novi namještaj za Plavi dvor i Đački dom u vrijednosti od 250.000 eura

Utorak, 03.03.2026 | 13:59

Počela je isporuka novog namještaja za opremanje soba u studentskom domu „Plavi dvor“, kao i u Đačkom domu u Podgorici. Vrijednost namještaja je oko 250.000 eura, a sredstva su obezbijedili Ministarstvo prosvjete, nauke u Podgorici i JU Dom učenika i studenata Podgorica.    

Vrhovni sud počeo izradu Smjernica za odmjeravanje kazne u predmetima visoke korupcije

Utorak, 03.03.2026 | 13:57

Iz Vrhovnog suda Crne Gore saopštili su da je započeta izrada Smjernica za odmjeravanje kazne u predmetima visoke korupcije, koje, kako su kazali, predstavljaju praktični i savjetodavni instrument namijenjen pružanju podrške sudijama u jačanju znanja, stručnih kapaciteta i ujednačavanju sudske prakse u postupku odmjeravanja kazne u ovim predmetima.

Nikolić traži hitan odgovor EK o usaglašenosti bezbjednosnih zakona: Od toga zavisi budućnost Odbora za izbornu reformu

Utorak, 03.03.2026 | 13:54

Poslanik Demokratske partije socijalista Andrija Nikolić pozvao je Evropsku komisiju da hitno obavijesti Skupštinu o tome da li su zakoni o unutrašnjim poslovima i Agenciji za nacionalnu bezbjednost, kao i amandmani koji su naknadno psolati u potpunosti usaglašeni sa EK.  

Nikolić: Božović nije zaslužio da mu ugasim mikrofon, ali radi se o borbi za pravo da Parlament funkcioniše po pravilima

Utorak, 03.03.2026 | 13:47

Andrija Nikolić (DPS) kaže da mjesecima protestuju protiv načina na koji se vodi Skupština.

Monstat: Pad proizvodnje šumskih sortimenata

Utorak, 03.03.2026 | 13:33

Proizvodnja šumskih sortimenata iz državnih šuma u Crnoj Gori u četvrtom kvartalu prošle godine bilježi pad od 27,7 odsto u odnosu na isti period 2024, pokazuju podaci Monstata.

Vučić: Ne smijemo dozvoliti da zbog rata u Iranu cijene nafte podivljaju u Srbiji

Utorak, 03.03.2026 | 13:29

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da Srbija ne smije dozvoliti da cijene nafte i gasa na njenom tržištu “podivljaju” usljed sukoba u Iranu, najavivši da će biti donijete mere tim povodom, a detaljnija obavještenja očekuju se tokom vikenda.

Netanjahu: Rat neće trajati godinama

Utorak, 03.03.2026 | 13:02

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je da očekuje da rat protiv Irana neće trajati godinama, kao drugi sukobi u regionu.  

Bogdanović: Institucije ne treba da pređu preko prijetnji Edina Kolarevića

Utorak, 03.03.2026 | 12:52

Poslanik Demokratske Crne Gore Boris Bogdanović kazao je da institucije ne treba da pređu preko prijetnji sestrića Aca Đukanovića, Edina Kolarevića i poručio da je vrijeme kada je marica bila simbol straha za građane, a komfora za kriminalce, završeno.    

Legenda evropske košarke kod Mujovića: "Crna Gora rasadnik talenata"

Utorak, 03.03.2026 | 12:52

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović upriličio je danas prijem za predsjednika FIBA Evropa Horhea Garbahosu i delegaciju KSCG, čime je potvrđena snažna posvećenost Glavnog grada razvoju i unapređenju košarke u Crnoj Gori.