Petak, 20.12.2024 | 16:50
IZVOR: rtcg.me

Spajić: "Sastaću se sa Milatovićem, PRIMARNI CILJ mi je da ga izvučem iz zagrljaja opozicije"

Predsjednik Vlade Milojko Spajić rekao je da smo danas u parlamentu vidjeli nedolično ponašanje prema medijima, ističući da se izvinjava medijima i novinarima. On je rekao da su u Vladi novinari slobodni da postave sva pitanja.




Foto: Vlada Crne Gore/ B. Ćupić

Spajić je rekao se ista sutacija kao sa odlukom o prestanku mandata sutkinji Ustavnog suda Dragani Đuranović desila 2021. godine, kada je ista odluka donijeta tada za sudiju Ustavnog suda Dragoljuba Draškovića. To, kaže, nije presedan. 

"Tada je to podržala GP URA. A danas pričaju o ustavnom puču. Te 2021. godine to im nije bio ustavni puč", rekao je premijer na konferenciji za medije. 

Spajić je rekao da se čudi poslanicima opozicije jer su ga pitali je li bio budan cijele većeri, pošto je objavio tvit u šest časova ujutru. 

"Čudim se jer izgleda da oni u sedam sati ujutru nijesu budni. Ne znaju kako je raditi, boriti se za hlje. Plate su im zagarantovane i ponekad prave performanse", rekao je Spajić.

On je rekao da je opozcija tražila da on naredi Ustavnom odboru da povuče odluku o prestanku funkcije sutkinje Đuranović. 

"Ne znam po kojoj liniji ja to mogu da uradim. To je konstatovao plenum.  Mi nemamo mehanizam u našem pravnom sistemu da tu odluku povučemo", rekao je premijer. 

On je rekao da ostaje odluka Ustavnog suda, ako presudi da odluka za Đuranović nije ustavna, stvari se vraćaju na početak. Najavio je da će da uslijedi konkurus, a ako Đuranović misli da treba da bude ponovo sutkinja, neka se prijavi na konkurs, ukoliko ispunjava uslove.

"Mi podržavamo civilizovano ponašanje u parlamentu. Ne podržavamo unošenje dimne bombe", rekao je Spajić. 

On je naveo da ako opozicija želi, doći će opet u ponedjeljak na premijerski sat. Kako navodi, nije se puno sjekirao jer opozicija nije dozvolila da premijerski sat bude održan. 

"Ispali ste baš junaci. Vidjeli smo kako vrijeđate starije poslanice", naveo je premijer. 

Jedini mjerodavan, kazao je, je Ustavni sud, i on jedini može da poništi odluku, i jedini treba da donese finalnu odluku. 

Premijer kaže da opozicija treba da se ojača konstruktivnim djelovanjem. Čim krenu njihove opstrukcije, dodaje, sužava im se prostor za djelovanje. 

"Tu smo za kompromise, za dijalog, ali nećemo dozvoliti blokiranje parlamenta. Parlament mora da usvojui mnoge zakone, sredstva iz EU nećemo moći da povučemo ako ne usvojimo zakone", rekao je Spajić. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Leković: ODLUKA SAD je presuda trulom savezu politike, pravosuđa i kriminala koji je nekada vladao u Crnoj Gori

Srijeda, 10.09.2025 | 20:09

Momčilo Leković, poslanik Demokrata u Skupštini Crne Gore pozdravio je odluku Sjedinjenih Američkih Država (SAD) da Vesni Medenici i Milu Božoviću zabrane ulazak u njihovu zemlju.

Ivanović - Martin: Irska snažno PODRŽAVA EVROPSKI PUT Crne Gore

Srijeda, 10.09.2025 | 19:13

Proces proširenja biti među važnim prioritetima tokom irskog predsjedavanja Savjetu Evropske unije u drugoj polovini 2026, kazao je premijer te zemlje Mihal Martin tokom sastanka sa potpredsjednikom Vlade za vanjske i evropske poslove Filipom Ivanovićem u Dablinu. 

Vesna Medenica i Milo Božović NA CRNOJ LISTI SAD

Srijeda, 10.09.2025 | 17:08

Američki State Department uvrstio je bivšu predjsednicu Vrhovnog suda Vesnu Medenicu i bivšeg gradonačelnika Budve Mila Božovića na crnu listu, zabranjujući im ulazak u SAD zbog umiješanosti u korupciju i trgovinu narkoticima.

Abazović PODRŽAO formiranje Komisije za lociranje prikrivenih grobnica civilnih žrtava rata

Srijeda, 10.09.2025 | 16:48

Predsjednik Građanskog pokreta URA i poslanik u Skupštini Crne Gore Dritan Abazović razgovarao je sa aktivistom za ljudska prava i članom Građanske inicijative "21. maj" Aleksandrom Sašom Zekovićem o kulturi sjećanja u Crnoj Gori i pratećem društveno-političkom kontekstu.

Odović SPECIJALNI SAJETNIK u crnogorskoj misiji pri EU u Briselu

Srijeda, 10.09.2025 | 15:10

Bivši ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Janko Odović biće imenovan za specijalnog savjetnika u crnogorskoj misiji pri Evropskoj uniji, u Briselu, potvrđeno je nezvanično Televiziji Vijesti iz Vlade.

Evropski grad koji je PROGLAŠEN NAJBOLJIM za bicikliste: Skoro 50 odsto stanovnika biciklom ide na posao

Srijeda, 10.09.2025 | 21:38

Najprijateljskiji gradovi u Evropi za bicikliste su odabrani – a jedan se izdvojio kao broj jedan zahvaljujući najboljoj biciklističkoj infrastrukturi.

Nikola Rokvić OTKRIO kako je Halid Bešlić: „Biće kako Bog kaže“

Srijeda, 10.09.2025 | 21:15

Nikola Rokvić pojavio se danas na snimanju prve emisije u novoj sezoni šoua „Nikad nije kasno“.

Zvijezde predviđaju obilje: TRI ZNAKA kojima stiže bogatstvo

Srijeda, 10.09.2025 | 20:59

Prema astrološkim prognozama Ovnovi, Lavovi i Strijelčevi će uživati u novčanom blagostanju do kraja mjeseca.

POGLEDAJTE kako Milica Todorović izgleda u četvrtom mjesecu trudnoće: Isplivao privatni snimak (VIDEO)

Srijeda, 10.09.2025 | 20:47

Pjevačica Milica Todorović je u drugom stanju.

Leković: ODLUKA SAD je presuda trulom savezu politike, pravosuđa i kriminala koji je nekada vladao u Crnoj Gori

Srijeda, 10.09.2025 | 20:09

Momčilo Leković, poslanik Demokrata u Skupštini Crne Gore pozdravio je odluku Sjedinjenih Američkih Država (SAD) da Vesni Medenici i Milu Božoviću zabrane ulazak u njihovu zemlju.

Pravilno čuvanje sira: Isprobajte TRIK sa KOCKICAMA sa ŠEĆEROM

Srijeda, 10.09.2025 | 19:26

Sir često predstavlja jedan od skupljih artikala na spisku za kupovinu, ali mnogi ne znaju da mu se ukus i svježina brzo izgube zbog nepravilnog skladištenja.

U Piperima IZBIO POŽAR

Srijeda, 10.09.2025 | 19:19

U Piperima kod Podgorice večeras je izbio požar.

Ivanović - Martin: Irska snažno PODRŽAVA EVROPSKI PUT Crne Gore

Srijeda, 10.09.2025 | 19:13

Proces proširenja biti među važnim prioritetima tokom irskog predsjedavanja Savjetu Evropske unije u drugoj polovini 2026, kazao je premijer te zemlje Mihal Martin tokom sastanka sa potpredsjednikom Vlade za vanjske i evropske poslove Filipom Ivanovićem u Dablinu. 

Novi repertoar bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 10.09.2025 | 18:44

Novi filmovi na repertoaru bioskopa Cineplexx.

Postala je najpoznatija manekenka na svijetu, a sada želi da stavi tačku: "PRESTAĆU sa svim"

Srijeda, 10.09.2025 | 18:36

Kendal Džener (29) je jedna od najtraženijih manekenki na svijetu, a iako je ostvarila veliki uspijeh u svetu modelinga kaže da želi samo jednostavan život.