Nedjelja, 12.01.2025 | 11:49
IZVOR: krstarica.rs

UMIVANJE GAZIRANOM VODOM? Stručnjaci OTKRIVAJU da li je to dobro za naše ZDRAVLJE

Isprobajte metodu čišćenja lica koja je mnogima pomogla. 




Foto: Ilustracija/Pexels.com 

Korišćenje gazirane vode kao dio tretmana čišćenja lica i stavljanje iste u maske za lice i tonere česta je praksa u Japanu i Koreji, a od skoro počinje da se širi i na ostale djelove svijeta.

Gazirana voda sadrži sljedeća blagotvorna svojstva:

Sadrži istu pH vrijednost kao vaša koža: pH vrijednost vode sa česme je 7, dok gazirana voda ima pH vrijednost 5,5, koja je takođe vrijednost kože lica – tako da neće izazvati iritaciju.

Čisti pore i smanjuje iritaciju: gaziranost razbija prljavštinu, ulje i nečistoće u zapušenim porama. Rezultat toga je dublje čišćenje i sprječavanje izbijanja novih bubuljica.

Poboljšava cirkulaciju: ugljendioksid dovodi krv i kiseonik do tkiva kože, koji poboljšavaju funkcionisanje cijelog sistema i koža nakon toga izgleda zdravije, sa suptilnim rumenilom.

Dermatolog dr Dendi Engelmen podržava ovaj tretman čišćenja lica i objašnjava kako gazirana voda stvara zdraviji ten:

“Gazirana voda sa sobne temperature počinje da širi i otvara krvne sudove (voda sa česme treba da se ugrije kako bi imala ovaj efekat) što pomaže u tome da zalihe krvi stignu do tkiva kože. Ovaj proces poboljšava isporuku hranljivih materija poput kiseonika do kože – što je bolja cirkulacija, bolje će cijeli  sistem funkcionisati i koža će izgledati zdravije”, smatra dr Engelmen.

Ako želite da isprobate ovu metodu čišćenja lica pratite sljedeće korake:

Zapljusnite lice gaziranom vodom ili zadržite dah i zagnjurite lice u činiju punu kisele vode 10 sekundi.

– izmasirajte lice sredstvom za čišćenje

– isperite sapunicu gaziranom vodom

– prije nanošenja kreme, istapkajte lice peškirom

Dr Engelmen ne preporučuje pranje lica gaziranom vodom svaki dan. Koža prvo mora da se navikne na mjehuriće, naročito ako imate osjetljivu kožu lica.

Ako je efekat pene previše jak, pomiješajte jednaku količinu gazirane i mineralne vode kako biste smanjili kiselost i kako bi se lakše ispralo sa lica. Još jedan savjet je da pomešate u jednakoj količini gaziranu vodu i zeleni čaj, potapajući vatu u tečnost i ostaviti na licu desetak minuta. Razlog je činjenica da što se duže gazirana voda nalazi na koži, bolji će biti rezultati.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Spajić: Ranije nas kočili endemska korupcija i kriminal, danas EU vjeruje Crnoj Gori i pruža punu podršku

Četvrtak, 30.04.2026 | 15:19

Premijer Milojko Spajić je tokom Premijeskog sata danas saopštio da Crna Gora u ranijem periodu nije postala članica Evropske unije zbog EU, kako je naveo, endemske korupcije i organizovanog kriminala koji je bio infiltriran u sve pore sistema.

Spajić sa farmerima: Otkup viška mlijeka crnogorskih proizvođača mora biti riješen u najkraćem roku

Četvrtak, 30.04.2026 | 15:03

Otkup viška mlijeka crnogorskih proizvođača mora biti riješen u najkraćem roku, ocijenio je premijer Milojko Spajić tokom sastanka sa crnogorskim farmerima i predstavnicima mljekara.  

Zirojević: Ako je direktor policije rekao da Medenica nije počinio niti jedno krivično djelo, za koje su mu djelo Laković i Mučalica bili saučesnici

Četvrtak, 30.04.2026 | 14:59

Ako je direktor Uprave policije Lazar Šćepanović u emisiji Načisto rekao da Milošu Medenici, parafraziram, nijesu mogli ništa jer i kad je napustio mjesto stanovanja on nije počinio nikakvo krivično djelo, za šta se onda terete Saša Laković i Nemanja Mučalica, upitao je na mreži X poslanik Evropskog saveza Nikola Zirojević.  

Bečić: Murino nas trajno obavezuje da čuvamo uspomenu na nevino stradale

Četvrtak, 30.04.2026 | 15:16

Danas se sa tugom prisjećamo 30. aprila 1999. godine, dana kada je tokom NATO bombardovanja u Murinu stradalo šest civila, među kojima i troje djece, saopštio je potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić.  

Regionalni fond za izazove dodijelio skoro pola miliona eura za projekat iz Crne Gore

Četvrtak, 30.04.2026 | 14:22

Četvrta nacionalna ceremonija dodjele grantova Regionalnog fonda za izazove (RCF) održana je danas u Privrednoj komori Crne Gore (PKCG). Događaj je bio prilika da se oda priznanje ljudima i partnerstvima koja oblikuju budućnost vještina, a pored predstavnika RCF-a okupio je nacionalne i međunarodne partnere, kao i predstavnike institucija, poslovne zajednice i obrazovanja.

Bogdanović: Odluka suda da na slobodu pusti Lakovića i Mučalicu je skandal prvog reda

Četvrtak, 30.04.2026 | 14:21

Odluka sudije Osnovnog suda da na slobodu pusti Lakovića i Mučalicu, koji se terete da su pomogli Milošu Medenici da pobjegne, predstavlja skandal prvog reda i brutalno ogoljava dubinu truleži u slučaju Medenica. Ovo je pitanje sistema u kojem su, predugo, pojedinci iz institucija bili spremni da pomognu onima kojima je zakon morao biti najbliža, a ne najdalja adresa, kazao je Boris Bogdanović, generalni sekretar i šef Kluba poslanika Demokrata.

Spajić: Dolazak japanskih kompanija potvrda povjerenja i nove faze ekonomske saradnje

Četvrtak, 30.04.2026 | 14:22

Tamo gdje dolazi japanska privreda tu su povjerenje, stabilnost i jasna perspektiva, saopštio je premijer Crne Gore Milojko Spajić na mreži X.

Deklaracija POSP: Obezbijediti pristup arhivama UDBE i KOS-a u Podgorici

Četvrtak, 30.04.2026 | 14:13

Sastanak Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje (POSP) u Strazburu završen je, i usvojena je zajednička Deklaracija, u kojoj se, između ostalog, podsjeća na važnost obezbjeđivanja punog pristupa arhivi bivše jugoslovenske Službe državne bezbjednosti (UDBA) i Kontraobavještajne službe (KOS) Jugoslovenske narodne armije, uključujući one koje se nalaze u Podgorici.

MPŠV: Obezbijeđen siguran plasman tržišnih viškova mlijeka, očekujemo da se prerađivači jave

Četvrtak, 30.04.2026 | 14:10

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprive saopštilo je da je, u skladu sa jasno definisanim dogovorima i najavama, obezbijedilo siguran plasman tržišnih viškova mlijeka.  

Tramp: Uskoro ćemo objaviti dosijee o NLO

Četvrtak, 30.04.2026 | 15:00

Donald Tramp je izjavio da će njegova administracija u bliskoj budućnosti objaviti dosijee o neidentifikovanim letećim objektima (NLO), odnosno neidentifikovanim vazdušnim pojavama (UAP), navodeći da u njima postoje informacije koje su “stvari u koje ne biste povjerovali”.