Petak, 17.01.2025 | 16:49
IZVOR: net.hr

Stručnjaci UPOZORILI - Mali SIMBOL na ambalaži kozmetike može SPASITI VAŠU KOŽU

Ignorisanje ovog simbola može dovesti do problema s kožom, bakterijskih infekcija. 




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Mali simbol koji se nalazi na većini proizvoda za njegu kože i ljepotu često prolazi nezapaženo, ali ima ključnu ulogu u očuvanju zdravlja vaše kože. Radi se o oznaci koja pokazuje koliko dugo je proizvod siguran i djelotvoran nakon što ga otvorite. 

Na primjer, kreme za sunčanje, kada isteknu, više ne pružaju zaštitu od štetnih UV zraka, čime povećavaju rizik od oštećenja kože. Dr. Emili Alfonsi, medicinska direktorica klinike Šade Skin, upozorava da korištenje isteknutih proizvoda može izazvati iritacije, infekcije, pa čak i dugoročne posljedice za vašu kožu, piše Express.

Šta simbol '12M' znači?

Oznaka "12M" na ambalaži označava Period After Opening (PAO) –  period  u kojem je proizvod siguran za korištenje nakon što ga otvorite.  Na primjer, proizvod s oznakom "12M" trebali biste baciti 12 mjeseci nakon otvaranja.

"Veliki broj ljudi ne zna da proizvodi za ljepotu i njegu imaju ograničen rok trajanja nakon što otvaranja", ističe dr. Alfonsi.

Ako koristite proizvod kojem je istekao rok, rizikujete  izlaganje kože razgrađenim sastojcima koji više ne djeluju kako bi trebali. Osim toga, mogu postati leglo bakterija koje uzrokuju iritacije i infekcije. Stručnjaci  savjetuje da redovno provjeravate proizvode koje koristite i pridržavate se označenih rokova trajanja. Ovim jednostavnim korakom možete sačuvati zdravlje svoje kože i osigurati maksimalnu jelotvornost proizvoda.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Jovetić novi sportski direktor Partizana?

Četvrtak, 30.04.2026 | 19:21

Crnogorski napadač od ljeta bi mogao da bude u Humskoj u drugoj ulozi. Kako saznaje Mozzart sport, u Partizanu vide Stevana Jovetića kao novog sportskog direktora.     

Kejn ušao u istoriju Bajerna: Već među 10 najboljih strijelaca

Četvrtak, 30.04.2026 | 20:33

Kada je Hari Kejn u avgustu 2023. godine stigao iz Totenhema u Bajern za 95 miliona eura, mnogi su sumnjali da li vrijedi toliki novac. Danas, dileme više nema.  

Pun Mjesec u Škorpiji: Vodoliji cvjeta karijera, važne vijesti stižu Djevici, ključni trenutak u ljubavi za Bika

Četvrtak, 30.04.2026 | 20:21

Pun Mjesec u Škorpiji (1. maj) donosi kulminaciju emocija, razotkrivanje tajni i potrebu da se "umre" u nekom starom obliku kako bismo se ponovo rodili.  

Dragaš na Japan–Montenegro Forumu: Nova partnerstva i investicije za energetski sektor Crne Gore

Četvrtak, 30.04.2026 | 20:10

Izvršni direktor Elektroprivrede Crne Gore, Zdravko Dragaš, učestvovao je danas na Japan–Montenegro Business Forumu, koji je održan u Podgorici, uz prisustvo brojnih predstavnika institucija, kompanija i finansijskih organizacija iz Japana i Crne Gore.  

Knežević: “Prevrnuo bih zemlju da nađem Miloša Medenicu”, Spajić: “Siguran sam u svoju seksualnu orijentaciju”

Četvrtak, 30.04.2026 | 18:20

U burnoj raspravi u Skupštini Crne Gore, poslanik DNP-a Milan Knežević poručio je da bi “prevrnuo zemlju” kako bi pronašao Miloša Medenicu, dok je premijer Milojko Spajić u odgovoru istakao da je siguran u svoju seksualnu orijentaciju i da voli žene, dodajući da različite političke i lične komentare može mirno da podnese.   

Milan razmatra iznenađujući potez: Lukaku meta za napad

Četvrtak, 30.04.2026 | 19:43

Milan sprema iznenađenje na ljetnjem tržištu – na radaru “rosonera” našao se Romelu Lukaku.  

Juventus krenuo po Levandovskog

Četvrtak, 30.04.2026 | 19:31

Juventus je već konkretan potez u cilju dovođenja Roberta Levandovskog.  

Junajted istražuje sve opcije: Iraola najveći Kerikov rival

Srijeda, 29.04.2026 | 19:21

Kada je smijenjen Ruben Amorim, favorit za privremenog menadžera Mančester junajteda je bio Ole-Gunar Solskjer, ali je Majkl Kerik oduševio ljude iz kluba tokom razgovora i dobio je posao.     

Kako poboljšati zdravlje crijeva kod djece: Savjeti za jači imunitet i bolju probavu

Četvrtak, 30.04.2026 | 19:07

Zdravlje crijeva igra ključnu ulogu u općem zdravlju svakog djeteta, jer mikrobiomi, koji se sastoje od korisnih bakterija, pomažu u regulaciji imunološkog sistema, metabolizma, a mogu utjecati i na mentalno zdravlje.

Tužilački savjet ponovo raspisuje javni oglas za izbor osam specijalnih tužilaca

Četvrtak, 30.04.2026 | 18:55

Tužilački savjet je na današnjoj sjednici donio odluku da se ponovo raspiše javni oglas za izbor osam specijalnih tužilaca u Specijalnom državnom tužilaštvu.