Subota, 18.01.2025 | 21:20
IZVOR: una.rs

Kako da znate: Tri znaka da je vašoj PEGLI ZA KOSU istekao ROK TRAJANJA

Da li ste znali da ovaj aparat ima rok trajanja?




Foto: Ilustracija/ Pixabay.com

Stilizovanje kose kod kuće postalo je neizmjerno lakše i pristupačnije s trenutkom kada su na tržište stigle pegle za kosu i postale najnormalniji uređaj u vašoj kolekciji za friziranje.

Budući da postoje one izuzetno kvalitetne, ali i one koje to nisu, prilikom kupovine aparata potrebno je razmisliti šta želimo, jer ako ćemo kosu svakodnevno ili vrlo često peglati, koliko god skupo bilo, potrebno je uložiti u kvalitetan model koji će maksimalno čuvati kosu.

Međutim, bez obzira koju peglu imate, svaka pegla za kosu ima rok trajanja, a to je činjenica koja je vrlo često zanemarena, odnosno uvaženo je mišljenje kako je pegla ispravna sve do onog trenutka kada prestane da radi tj. kada se pokvari.

Baš kao što smo svi sigurno barem jednom primjetili da fen za kosu proizvodi određen netipičan miris, slične znakove daje nam i pegla za kosu.

Postoje tri znaka koji ukazuju na to da je vašoj pegli za kosu polako došao kraj.

Primjetite li da su ploče pegle izgrebane, to ukazuje da ih je ili potrebno zamjeniti ako je moguće i isplativo ili nabaviti novi uređaj. Budete li koristili ovakvu peglu, prilikom peglanja čupaće vam kosu i oštetiti je, a to definitivno nije nešto što želite.

Sljedeći znak koji ne smijete da ignorišete je tzv. svetlucanje ili neka vrsta svijetla koja se pojavljuje na pegli. Ova pojava pokazuje kako ploče više nisu jake niti funkcionalne kao nekada te nastavak korišćenja ovakve pegle neće imati nekog efekta, odnosno puno puta ćete prelaziti po kosi s ciljem ispravljanja, a rezultat se neće pojaviti. 

Posljednja stavka na koju morate obratiti pažnju je efikasnost vaše pegle za kosu u odnosu na to kakva je bila na samom početku korišćenja.

Primijetite li da vam je potrebno više vremena kako biste postigli željeni rezultat ili da vam se kosa petlja, radi se o znakovima koji govore da je peglu potrebno zamijeniti.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Bijelo Polje: Bivši javni izvršitelj osumnjičen da je oštetio budžet za preko dva miliona eura

Utorak, 31.03.2026 | 15:45

Bjelopoljska policija uhapsila je bivšeg javnog izvršitelja V.B. (42) i protiv njega podnijela krivičnu prijavu Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, zbog sumnje da je počinio krivično djelo zloupotreba službenog položaja u produženom trajanju i na taj način oštetio crnogorski budžet za preko dva miliona eura.

Katić: Maliciozne političke i medijske manipulacije povodom 21. maja

Utorak, 31.03.2026 | 16:47

Opština Herceg Novi zvanično nema u planu organizaciju svečanosti povodom 21. maja, ali to ne znači da sputava ili zabranjuje bilo kojoj instituciji ili pojedincu da, u skladu sa zakonom, organizuje proslavu, kazao je za RTHN predsjednik Opštine Herceg Novi Stevan Katić, dodajući da su im javni prostor i objekti na raspolaganju. Smatra da potenciranje ove teme ima samo jedan cilj – produbiti podjele naroda Crne Gore.

U toku hapšenja u Podgorici i Zeti: Akcija SDT-a i SPO, na meti više osoba

Srijeda, 01.04.2026 | 09:12

Po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, Specijalno policijsko odjeljenje sprovodi hitne dokazne radnje i hapšenja više osoba u Podgorici i Zeti, zbog osnovane sumnje da su učinili krivična djela stvaranje kriminalne organizacije i neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

MF: Prihodi veći za 5,8 odsto u odnosu na isti period prošle godine

Utorak, 31.03.2026 | 15:19

Crna Gora bilježi snažan i ohrabrujući početak 2026. godine, uz konkretne i mjerljive rezultate koji potvrđuju stabilnost javnih finansija i pozitivan ekonomski zamah. Budžetski prihodi za prva dva mjeseca dostigli su 354,6 miliona eura, što je za 19,5 miliona eura ili 5,8 odsto više nego u istom periodu prethodne godine, dok su istovremeno premašili plan za čak 21,5 miliona eura, odnosno 6,5 odsto, saopštilo je Ministarstvo finansija MF.  

Klub poslanika DPS: Dokazali smo da je Spajić ponovo slagao javnost

Utorak, 31.03.2026 | 17:04

Dokazali smo da je premijer Milojko Spajić ponovo slagao javnost, saopštili su iz Kluba poslanika Demokratske partije socijalista (DPS).  

Knežević: Ne postoji dokaz koji bi potvrdio da sam ja Miloviću saopštio da se prema njemu sprovode mjere

Srijeda, 01.04.2026 | 15:09

Pred podgoričkim Višim sudom danas je nastavljeno suđenje nekadašnjem predsjedniku opštine Budva Milu Božoviću, službeniku policije Ljubu Miloviću i Petru Lazoviću i ostalim članova grupe optužene za stvaranje kriminalne organizacije i šverc droge.     

Nikolić: Filip Ivanović želi da preuzme PES, Spajiću smjestio spin oko sporazuma

Srijeda, 01.04.2026 | 14:56

Javna je tajna da u PES-u postoji snažna struja koju predvodi Filip Ivanović, koja se bori da preuzme stranku iz ruku Spajića, kazao je šef poslaničkog kluba DPS-a Andrija Nikolić.   

Izložba “Fotografije našeg zajedništva” u KIC-u: Umjetnost kao most među ljudima

Srijeda, 01.04.2026 | 14:56

U KIC Budo Tomović u Podgorici, 6. aprila sa početkom u 20 časova, biće otvorena izložba slika i fotografija pod nazivom „Fotografije našeg zajedništva“, koja se realizuje u okviru istoimenog projekta podržanog od Fond za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava Crne Gore.

Konatar: Kriza je tu, a oni prave tabele, umjesto da pripremaju mjere

Srijeda, 01.04.2026 | 14:53

Vlada Crne Gore i poslanici većine prave tabele i poručuju građanima kako je sve ok i kako je gorivo najjeftine u Crnoj Gori - umjesto da pripremaju mjere kako da ublaže ili zaustave neminovan rast cijena roba i usluga, ocijenio je poslanik URA-e Miloš Konatar.    

Aerodrom Podgorica: Kod putnika pronađeno devet flaša skupocjenog alkohola, kažnjen sa 500 eura

Srijeda, 01.04.2026 | 14:41

Službenici Uprave carina, juče su, tokom sprovođenja redovnih aktivnosti usmjerenih na suzbijanje krijumčarenja i drugih oblika nezakonitih aktivnosti, otkrili i sankcionisali carinski prekršaj prilikom kontrole putnika i robe.  

Savićević i Đurđevac čestitali BiH plasman na Mundijal

Srijeda, 01.04.2026 | 13:58

Predsjednik i generalni sekreta Fudbalskog saveza Crne Gore Dejan Savićević i Momir Đurđevac uputili su pismo čestitke predsjedniku i generalnom sekretaru NFSBIH Vicu Zeljkoviću i Adnanu Džemidžiću povodom plasmana njhovog nacionalnog tima na predstojeće Svjetsko prvenstvo.

Ivanović: Vlada ne može da utiče na odluke opština o proslavi godišnjice Dana nezavisnosti

Srijeda, 01.04.2026 | 13:42

Potpredsjednik Vlade Filip Ivanović je na današnjoj sjednici Skupštine Crne Gore kazao da lokalne samouprave mogu da odluče da li će organizovati proslave, a da Vlada ne može tu da utiče.

Tramp: Ozbiljno razmatram povlačenje SAD iz NATO

Srijeda, 01.04.2026 | 13:39

Predsjednik SAD Donald Tramp izjavio je u intervjuu za britanski Telegraf da "ozbiljno razmatra" povlačenje SAD iz NATO.

Ivanović o sporazumu DPS-a sa Jedinstvenom Rusijom: Morate nekako da se pravdate, a značajno je da zna Brisel šta ste pričali o nama

Srijeda, 01.04.2026 | 13:29

Poslanica Demokratske partije socijalista Aleksandra Vuković Kuć pitala je Ivanovića kako ocjenjuje najave pojedinih čelnika crnogorskih opština da neće obilježiti 20 godina obnove nezavisnosti Crne Gore.

Joković: Postrojenje za uništavanje zaraženih životinja gradiće se u krugu Željezare u Nikšiću

Srijeda, 01.04.2026 | 13:24

Postrojenje za uništavanje zaraženih životinja biće smješteno u krugu Željezare u Nikšiću, gdje je već pokrenuta procedura za zakup hale površine od pet do sedam hiljada kvadrata, kazao je u emisiji “Budimo budni, pitajte Vladu” na TVCG ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković.