Ponedjeljak, 03.02.2025 | 16:31
IZVOR: rtcg.me

DPS pokušao da BLOKIRA prolaz poslanicima PES-a

Poslanici opozicije došli su do ulaza u skupštinsku salu, ali obezbjeđenje im nije dozvolilo ulaz, javljaju reporteri RTCG. Nakon rasprave, poslanici DPS ušli su u svoj poslanički klub.




Foto: arhiva, Skupština Crne Gore/I.Šljivančanin

Predsjednik parlamenta Andrija Mandić izrekao je opoziciji mjeru udaljenja sa sjednica Skupštine, koja će trajati narednih 15 dana.

Kako javlja RTCG, poslanici DPS-a prvo su onemogućili poslanika PES Vasilija Čarapića i još dio poslanika te stranke da dođu do poslaničkog kluba. Nakon kraće rasprave, poslanici PES su ipak došli do kluba. 

Mandić je odluku o mjeri saopštio na početku sjednice Kolegijuma predsjednika Skupštine, nakon čega je opozicija napustila sjednicu koja je nekoliko minuta kasnije završena.

Prema riječima Mandića, vlast i opozicija su davno ustanovili pravila koja definišu zakonodavni dom, i ta pravila su, kako je kazao, iznad svih.

"Znate da bih ja, kao i drugi pripadnici parlamentarne većine, sa vama beskrajno razgovarao, ali pravila me obavezuju da uradim ono što nije u prirodi moje ličnosti i što kao kolega parlamentarac nikada ne bih želio“, naveo je Mandić.

On je rekao kako je poznato da je većinu svoje političke karijere proveo u opoziciji i da uvijek ima poseban senzibilitet kada je ona u pitanju.

"Obaveze i dužnost koje imam prema našoj Skupštini kao instituciji i građanima koje ona predstavlja, nažalost, sprečavaju me u mojoj željii da pokažem beskrajnu strpljivost prema vašoj upornosti i netoleranciji, iako sam vas nebrojeno puta pozivao da se vratite dijalogu i dogovoru“, kazao je Mandić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Milatović - Željaskov: Bugarska SNAŽAN PARTNER na evropskom putu Crne Gore

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 17:27

Bugarska, kao članica Evropske unije i saveznik u NATO-u, u kontinuitetu pruža snažnu podršku evropskom putu Crne Gore, što je od izuzetne važnosti za našu zemlju, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović tokom sastanka sa premijerom Bugarske Rosenom Željaskovim, a koji koji boravi u zvaničnoj posjeti našoj zemlji.

Vuković-Kuč: Spajić bagateliše SUŠTINSKE teme

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 14:24

Čak i kad na vlast dođeš kao apostol, to jest, ministar SPC i branitelj njenih svetinja, kao premijer ne bi smio da se klanjaš spomeniku fašisti u srcu SPC i proglašavaš to seoskom temom, kazala je poslanica DPS Crne Gore Aleksandra Vuković-Kuč.

Stanić: Ovu Vladu treba srušiti jer je loša u svim poljima i pored 35 potpredsjednika i ministara

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 13:57

Direktno priznanje da ova vlast ništa ne valja, jer da valja ne bi se svako malo rekonstruisala, naveo je na mreži X predsjednik GO SDP i predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić.

Spajić: Vlada može biti REKONSTRUISANA sjutra, za mjesec ili godinu - Fokus na EVROPSKOM PUTU i EKONOMIJI

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 13:08

Premijer Milojko Spajić poručio je danas da se rekonstrukcija Vlade može desiti u svakom trenutku, ističući da će izvršna vlast biti u, kako je rekao, „permanentnoj sezoni rekonstrukcije“

Pejović: Dinamiku evropskog puta kritikuju oni koji su zatvorili svega tri poglavlja

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 11:39

Da je Crna Gora danas zemlja koja je najbliža punopravnom članstvu u EU tvrde svi relevantni faktori za proces proširenja, uključujući i evropsku komesarku Martu Kos, saopštio je generalni sekretar Pokreta Evropa sad! i potpredsjednika Skupštine Crne Gore Boris Pejović.

Milatović - Željaskov: Bugarska SNAŽAN PARTNER na evropskom putu Crne Gore

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 17:27

Bugarska, kao članica Evropske unije i saveznik u NATO-u, u kontinuitetu pruža snažnu podršku evropskom putu Crne Gore, što je od izuzetne važnosti za našu zemlju, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović tokom sastanka sa premijerom Bugarske Rosenom Željaskovim, a koji koji boravi u zvaničnoj posjeti našoj zemlji.

Arijana Grande jedva dohvatila mikrofon tokom govora na dodjeli VMA nagrada: "Je li ovo svaki put sve više?"

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 16:59

Ariana Grande zatvorila je dodjelu MTV Video Music Awards osvojivši svoju treću nagradu te večeri.

Saobraćajna nezgoda u Murićima - POVRIJEĐENEA Baranka

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 16:36

U udesu koji se jutros dogodio u Murićima, povrijeđena je M.S. (44) iz Bara.

Da li treba da VJEŽBATE ako imate UPALU od prošlog treninga?

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 16:23

Ako osjećate bol ili ukočenost poslije trčanja ili treninga u teretani, možda se pitate da li je bolje da „pregurate“ ili da ipak odmorite telo.

Mandić – Ervin: JAČATI parlamentarnu i ekonomsku saradnju

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 16:07

Crna Gora i Indonezija njeguju tradicionalno dobre i prijateljske odnose, koje je potrebno osnažiti kroz intenzivniju političku, ekonomsku i kulturnu saradnju, saopštio je predsjednik Skupštine Andrija Mandić koji se sastao danas sa ambasadorom Indonezije u Crnoj Gori Andreanom Ervinom.

Lagani zalogaj PUN UKUSA: Supa od tikvica i bosiljka

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 15:53

Gotova je za čas, a možete ju jesti toplu ili hladnu!

Nauka POTVRĐUJE: Psi RAZLIKUJE EMOCIJE u tonu glasa

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 15:43

Analiza je pokazala da psi jako dobro razlikuju pozitivne i negativne poruke, iako nisu koristili naučene riječi.     

Zarazni hit koji ste vjerovatno čuli proglašen NAJBOLJOM PJESMOM 2025. godine

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 15:18

Zarazni hit, koji ste vjerovatno čuli u posljednje vrijeme, sinoć je na MTV-jevoj dodjeli Video Music Awards osvojio je nagradu za pjesmu godine.

Savjeti stručnjaka: Evo kako da SMANJITE ačun za struju tokom korištenja veš mašine

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 15:02

Mnogi građani traže jednostavne načine za smanjenje računa za struju, a promjene u načinu pranja veša mogu imati značajan uticaj.

Savjet ASK-a ODBIO zahtjev Jelene Perović da se PLATI neiskorišćeni odmor

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 14:58

Savjet Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) odbio je zahtjev bivše direktorice Jelene Perović.