Utorak, 04.02.2025 | 07:06
IZVOR: b92.net/AMOnline

Podaci pokazali - Ovaj model je i dalje NAJPOUZDANIJI polovni automobil

Honda Jazz ostaje na vrhu liste najpouzdanijih polovnih automobila za 2024. godinu, prema podacima britanske kompanije Warranti Solutions Group.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Nalazi su zasnovani na uzorku od 5.000 zahtjeva za popravku vozila koje je kompanija isplatila između 1. januara i 31. decembra 2024. za sve klase polovnih automobila.

Da bi se obezbijedila fer analiza, podaci su isključili sve modele sa manje od 300 prodatih proizvoda širom WSG mreže dilera.

Honda Jazz ostaje na prvom mjestu krunu kao najpouzdaniji model, sa impresivno niskom stopom potraživanja osiguranja od samo 2,6 odsto.

Tri najčešća potraživanja za Jazz su bili starter motori, zamjena baterija i kompresori klima uređaja, prenosi sajt AM Online.

Toiota Yaris je na drugom mjestu, sa stopom potraživanja od 2,94 odsto, dok je treći Volkswagen T-Roc sa stopom potraživanja od 3,05 odsto.

Inače, do istog rezultata kad je upitanju Jazz je došla i Njemačka stručna organizacija TÜV.

Zlatnu značku za 2025. TÜV  je dodijelio Hondi Jazz, jer se samo 2,4 odsto ovih japanskih automobila "ističe" značajnim nedostacima kada prvi put idu na tehnički pregled, sa prosjekom od 28.000 kilometara na satu.

Jazz je tako bolji od prošlogodišnjeg pobjednika, modela VW Golf Sportsvan, koji je sada na drugom mjestu (2,5 odsto). Nakon toga, Audi Q2 i Porsche 911 Carrera dolaze sa 2,6 odsto nedostataka/kvarova.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Igoru Marojeviću „Brskovski groš“ za roman „Majko, pusti me da idem“

Nedjelja, 09.08.2026 | 15:34

VI Međunarodni književni festival „Slova slovenska“ u Mojkovcu okupio značajna imena književnosti i umjetnosti - svoje veče imao jedan od najvećih živih slovačkih pisaca Milan Richter, promovisana knjiga Dada Topića „Za koji život treba da se rodim” - 60 pjesama za 60 godina karijere, a nagrade za životno djelo uručene Topiću i Sheyli Bonnick

Iskoristite dan za kupanje: U ponedjeljak sunčano i veoma toplo, temperatura do 38 stepeni

Nedjelja, 09.08.2026 | 15:41

U ponedjeljak nas očekue pretežno sunčano vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Bor pao na kupače na plaži u Hrvatskoj: Povrijeđeno dvoje odraslih i dvoje djece

Nedjelja, 09.08.2026 | 15:23

Na plaži Balustrada u Crikvenici danas (9. avgusta) srušilo se stablo i povrijedilo dvije odrasle osobe i dvoje djece. Prema informacijama nadležnih službi, svi su van životne opasnosti i prevezeni su u KBC Rijeka.

Voda u Čanju nije za piće: Analize pokazale odstupanje od propisanih parametara

Nedjelja, 09.08.2026 | 15:13

Voda iz distributivnog sistema u Čanju trenutno nije preporučljiva za piće, nakon što su rezultati fizičko-hemijskih analiza pokazali odstupanje od parametara propisanih važećim pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti vode za ljudsku upotrebu.

Tihi „rat“: Pjesme Tejlor Svift uklonjene iz objava Bijele kuće i Trampove kampanje

Nedjelja, 09.08.2026 | 15:01

Neke pjesme Tejlor Svift uklonjene su iz videozapisa koje su na društvenim mrežama objavili kampanja predsjednika Donalda Trampa i Bijela kuća, nakon što su tokom protekle sedmice u svojim objavama koristili dvije pjesme američke superzvijezde

Dženifer Aniston o decenijskoj borbi za potomstvo: „Sve te godine i godine spekulacija“

Nedjelja, 09.08.2026 | 14:47

Dženifer Aniston je u nedavnom intervjuu otkrila da je vodila dvadesetogodišnju boru za potomstvo.

Rožajac kažnjen 2.000 eura – vozio pijan, bez registracije i dozvole, te izazvao nezgodu

Nedjelja, 09.08.2026 | 14:26

Rožajac E. K.(41) kažnjen je jedinstvenom novčanom kaznom u iznosu od 2.000 eura jer je upravljao neregistrovanim vozilom bez važeće dozvole i pod dejstvom alkohola te izazvao saobraćajnu nezgodu na putu Ulcinj-Ada, pišu Vijesti.

Mugoša inicirao skupštinsko saslušanje: Ne smiju da ispaštaju osobe sa invaliditetom koje žele da rade

Nedjelja, 09.08.2026 | 14:21

Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša saopštio je da godinama priča o bankrotu Fonda za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje lica sa invaliditetom (OSI) ali da nema reakcije nadležnih, te da se stalno obećavaju reforme a polovinom godine već potroše budžetska sredstva planirana za cijelu godinu. S tim u vezi, Mugoša je opet inicirao skupštinsko saslušanje resornog ministra i direktora ZZZCG, koje je na nadležnom odboru prihvaćeno i koje bi trebalo da se održi u septembru.

Ceca o unuku Ilijanu i Anastasiji: „Odlično se snašla kao majka“

Nedjelja, 09.08.2026 | 14:06

Ceca svaki slobodan trenutak koristi za boravak u Sevilji kako bi bila u društvu najmlađeg, četvrtog unuka Ilijana.

Vučić nakon sastanka sa Zelenskim: Srbija ima samo svoju stolicu, neću da budem ničija marioneta

Nedjelja, 09.08.2026 | 13:24

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da će Srbija nastaviti da vodi samostalnu i nezavisnu politiku, ističući da posjeta predsjednika Ukrajine Volodimira Zelenskog nije ugrozila odnose Beograda sa drugim državama.