Srijeda, 05.02.2025 | 17:22
IZVOR: kolektiv.me

Živković na Žabljaku: POČELO razvlašćivanje Andrije Mandića i njegove parlamentarne većine

Predsjednik Demokratske partije socijalista, Danijel Živković, govorio je u okviru kampanje za predstojeći 10. Kongres na tribini održanoj na Žabljaku i tom prilikom istakako kako su promjene počele i kako je krenulo razvlašćivanje parlamentarne većine čiji je šef Andrija Mandić: "Budva je bila tek prva stanica. Uskoro će, već u aprilu, sličnu sudbinu doživjeti i u Nikšiću, a potom i u Mojkovcu i brojnim drugima gradovima širom Crne Gore. Na kraju, Andriju Mandića i ovu parlamentarnu većinu ćemo poslati u opoziciju i na taj im način pokazati da se država, Ustav i institucije ne mogu rušiti nekažnjeno već da se za to plaća politička cijena.”




Foto: DPS

Živković je istakao da dolazi vrijeme odgovornosti za sve što se u Crnoj Gori desilo u posljednje četiri godine i da otud nervoza koja se ovih dana ispoljila u odaljavanju poslanika iz Skupštine Crne Gore.

"Mogu nas udaljavati koliko god hoće – mi ćemo ih vratiti ponašanju u okviru Ustava i pravnog sistema i učiniti to na dostojanstven način kako nam i pripada. Pokazali smo u ove četiri godine da znamo kako se ova vlast zaustavlja na putu rušenja Crne Gore i to smo uradili iz daleko nepovoljnije, opozicione, uloge. Mi smo zaslužni što Crna Gora nije poklekla i što se nijesu ostvarili planovi koji su imali za cilj potpuno obezdržavljenje države. Sa takvim pristupom nastavljamo i dalje beskompromisno i odlučno, sve do konačne pobjede i okončanja ove petogodišnje agonije”, zaključio je Živković.

Potpredsjednik Demokratske partije socijalista, Jevto Eraković, podsjetio je na velike investicije i razvoj koji je Žabljaku donio DPS te istakao da sada u ovom gradu vlada bezakonje i neprofesionalizam.

"Ne mogu a da se ne prisjetim zdravstvenog sistema i na koji način je bila organizovana zdravstvena zaštita u ovom gradu u periodu do 2020. godine. Takođe, ne mogu a da se ne prisjetim velikih investitora koje smo doveli bili na Žabljak a koji su iz ovog grada potjerani, čime je razvoj u potpunosti zaustavljen.”

Eraković je dodao kako ipak građani uočavaju do čega su političke promjene dovele, te da je zbog toga siguran da se približava kraj ovoj i ovakvoj vlasti.

"Za to nam je potreban energičan pristup i da svakodnevno građanima, na svakom mjestu objašnjavamo do čega nas je ova vlast dovela. Veliku podršku u tome ćete imati i od strane novog rukovodstva stranke i posebno od strane našeg predsjednika Danijela Živkovića koji je izrastao u pravog lidera čiji efekti rada su se već vidjeli u prošloj godini rastom rejtinga na svim lokalnim izborima. Zbog toga, nastavljamo dalje zajedno, sve dok ne dovedemo do prije potrebnih političkih promjena.”

Prisutnima se obratio i sef Kluba poslanika Demokratske partije socijalista u Skupštini Crne Gore, Andrija Nikolić, koji je komentarisao politička dešavanja u posljednje četiri  godine, ali se osvrnuo i na aktuelna dešavanja i duboku ustavnu i parlamentarnu krizu koja potresa Crnu Goru.

"Ovo ćemu prisustvujemo ove nedjelje je eskalacija nervoze Andrije Mandića, koji je počeo da gubi tlo pod nogama. Nakon debakla u Budvi i poraza u najjačem uporištu Nove srpske demokratije i stranka bivšeg Demokratskog fronta, Mandić zna da se isti scenario sprema i u Nikšiću a onda i u svim ostalim gradovima Crne Gore. Zbog toga pokušava da isprovocira sukobe kako bi zaustavio evropski put Crne Gore. Ipak, Mandića ćemo vratiti u okvire ustavnog postupanja ali i u poziciju koja mu prirodno pripada – opozicije i manjine na svim nivoima.”

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Obrenija
06.02.2025 08:22

Vase razvlascivanje je pocelo jos tridesetog avgusta i ako bog da potrajace vjecno-DA JE VJECNA CRNA GORA ali sa vama u opozicionim klupama

3 1

OSTALE VIJESTI

Knežević: Za inicijativu o povlačenju priznanja o nezavisnosti Kosova očekujemo podršku u parlamentu

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:03

 Lider DNP-a Milan Knežević, koji je inicijator da Crna Gora povuče priznanje nezavisnosti Kosova, rekao je za RTS da će najprije u Zeti, a zatim i u ostalim opštinama glasati o povlačenju priznanja. Za inicijativu očekuje i značajnu podršku u crnogorskom parlamentu. "Ovo nije po direktivi Beograda, ovo je isključivo po direktivi srca, pameti i obraza, čojstva i svega onoga što je predstavljala Crna Gora", kaže Knežević za RTS.  

Korać: SPC je najsnažnija opoziciona stranka u nezavisnoj Crnoj Gori

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:34

U Donjoj Gradini, prilikom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Jasenovca, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o navodnim uništiteljima i o tome kako se u regionu gradi kult mržnje prema Srbima.

Mikić: Vanredni izbori izvjesni

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:12

Iz Građanskog pokreta URA kažu da su vanredni parlamentarni izbori u Crnoj Gori izvjesni.

EU će zamrznuti 1,5 milijardi sredstava namijenjenih za Srbiju

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:52

Komesarka EU za proširenje Marta Kos objaviće na Odboru za spoljne poslove Evropskog parlamenta danas da će EU zamrznuti 1,5 milijardi eura sredstava namijenjenih za Srbiju, zbog kontroverznih pravosudnih reformi koje je Beograd progurao u januaru, kako je objavljeno 10. aprila.

Milatović sa suprugom u posjeti japanskom caru

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:44

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sa suprugom Milenom boravi od danas do 23. aprila u zvaničnoj posjeti Japanu, tokom koje će imati audijenciju kod cara Naruhita i carice Masako,  saopšteno je Službe Predsjednika.

Uhapšen Zećanin, u vozilu pronađeno 25 kilograma marihuane

Nedjelja, 19.04.2026 | 11:07

Podgorička granična policija u koordinaciji i saradnji sa Odsjekom za suzbijanje prekograničnog kriminala juče je spriječila krijumčarenje 25 kilograma marihuane i uhapsila Zećanina S.V. (25), saopštila je Uprava policije (UP).

Motociklista poginuo u saobraćajnoj nesreći u mjestu Lipci

Nedjelja, 19.04.2026 | 17:28

U saobraćajnoj nesreći na putu Risan – Dragalj, u mjestu Lipci, poginula je jedna osoba, saopšteno je CdM-u iz Uprave policije.

Otrov za pacove pronađen u teglicama za dječju hranu u Austriji, Slovačkoj i Češkoj

Nedjelja, 19.04.2026 | 12:25

Prva tegla hrane za bebe HiPP pronađena je u Austriji, u kojoj je potvrđen otrov za pacove, što je navelo policiju da izda hitno upozorenje za cijelu zemlju.

Živković: U zdravstvu je potpuni kolaps, građani mjesecima čekaju na snimanja, skener ili magnet

Nedjelja, 19.04.2026 | 10:58

Predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS), Danijel Živković rekao je da je u zdravstvu potpuni kolaps – građani mjesecima čekaju na snimanja, na skener ili magnet.

Kremasta tjestenina s piletinom: Ručak na stolu za manje od pola sata

Nedjelja, 19.04.2026 | 14:22

Ovaj jednostavan obrok u jednom loncu, posut svježim peršinom ili bosiljkom i dodatnom porcijom parmezana, savršeno je rješenje za brzi ručak ili večeru koje će vaša  porodica obožavati. U recept možete dodati i povrće poput brokule,  ili svježeg spanaća. 

Otkazan još jedan nastup Kanje Vestu: Reper nepoželjan zbog antisemitskih i pronacističkih izjava

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:51

Švajcarski fudbalski klub FC Bazel otkazao je koncert Kanjea Vesta, poznatog američkog repera, na stadionu Sent Jakob-Park, nakon što je prethodno nekoliko evropskih zemalja zabranilo ovog izvođača.

Rakočević: Lažne dojave o bombama parališu sistem i stvaraju stvarnu paniku

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:44

Lažne dojave o postavljenim eksplozivnim napravama najčešće se odnose na obrazovne ustanove, što ostavlja razne posljedice, a naročito traumatično može da djeluje na djecu,  rekao je jutarnjem programu Budilnik, na Televiziji E, kriminolog i profesor na Pravnom fakultetu, Velimir Rakočević.

Tokom vikenda uhapšeno 87 vozača – 36 upravljalo pod dejstvom alkohola

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:39

Tokom prethodnog vikenda na crnogorskim putevima evidentirano je 58 saobraćajnih nezgoda, u kojima su dvije osobe smrtno stradale, jedna na teritoriji opštine Danilovgrad i jedna na teritoriji opštine Kotor, saopštili su iz Uprave policije navodeći da je sedam lica zadobilo teške, a 14 lake tjelesne povrede.

Uhapšen Podgoričanin, osumnjičen da je konzumirao kokain sa emotivnom partnerkom

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:37

Podgorička policija, sprovodeći pojačane aktivnosti na suzbijanju zloupotrebe narkotika, podnijela je krivičnu prijavu protiv lica koje se sumnjiči za omogućavanje uživanja opojnih droga.

Presuda po tužbi Milana Kneževića: Vučelić zbog neistina o finansiranju DNP-a dužna da plati 2.000 eura

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:28

Osnovni sud u Podgorici donio je presudu kojom je usvojen tužbeni zahtjev lidera Demokratske narodne partije (DNP) Milana Kneževića na osnovu kojeg je poslanica Civisa Maja Vučelić, koja je u parlament ušla sa izborne liste Evropa sad - Milojko Spajić, dužna da mu isplati 2.000 eura na ime naknade nematerijalne štete zbog povrede časti i ugleda.

Glumac Patrik Muldun preminuo u 58. godini

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:12

Američki glumac Patrik Muldun, najpoznatiji po ulogama u popularnim serijama iz devedesetih “Days of Our Lives” i “Melrose Place” preminuo je u 58. godini.

Vesni Medenici nije blokiran nijedan kvadrat imovine

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:11

Bivšoj predsjednici Vrhovnog suda Vesni Medenici, koja je u januaru prvostepeno osuđena na desetogodišnji zatvor i 50.000 eura zbog protivzakonitog uticaja na kolege, ništa od imovine nije blokirano. To proizlazi iz lista nepokretnosti u koji je portal Adria imao uvid.

Pljevlja: Uhapšen vozač zbog odbijanja testiranja na droge

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:08

Uprava policija objavila je na mreži X da je pljevaljska policija tokom vikenda uhapsila vozača – OIL M.T. (38), zbog odbijanja testiranja na psihoaktivne supstance.

Knežević: Za inicijativu o povlačenju priznanja o nezavisnosti Kosova očekujemo podršku u parlamentu

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:03

 Lider DNP-a Milan Knežević, koji je inicijator da Crna Gora povuče priznanje nezavisnosti Kosova, rekao je za RTS da će najprije u Zeti, a zatim i u ostalim opštinama glasati o povlačenju priznanja. Za inicijativu očekuje i značajnu podršku u crnogorskom parlamentu. "Ovo nije po direktivi Beograda, ovo je isključivo po direktivi srca, pameti i obraza, čojstva i svega onoga što je predstavljala Crna Gora", kaže Knežević za RTS.  

Korać: SPC je najsnažnija opoziciona stranka u nezavisnoj Crnoj Gori

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:34

U Donjoj Gradini, prilikom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Jasenovca, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o navodnim uništiteljima i o tome kako se u regionu gradi kult mržnje prema Srbima.