Deseti kongres Demokratske partije socijalista održava se danas u Podgorici.
Foto: YouTube screenshot/DPS
Lider te stranke Danijel Živković ranije je kazao da će Milo Đukanović na Kongresu biti predložen za poziciju počasnog predsjednika. Kongres je počeo intoniranjem himne Crne Gore. Uslijedio je i minut ćutanja za stradale u zločinu na Cetinju i preminule članove Kongresa između dva zasijedanja. Na Kongresuje je 548, od ukupno 585 predstavnika.
Lider te partije Danijel Živković kazao je da se između dva kongresa DPS-a u Crnoj Gori mnogo toga promijenilo.
„Jedno se nije promijenilo, a to je višedecenijska konstanta da DPS i pored udara i napada na naše članove ostaje najjača stranka na političkoj sceni Crne Gore“, kazao je Živković.
Saopštio je i da DPS beskompromisno brani pravo da se „o sudbini Crne Gore odlučuje isključivo u Crnoj Gori“.
Živković je saopštio i da je DPS kao opozicija pružio otpor namjerama da se razori sve ono što su stvorili.
„Crna Gora bi već pokleknula da nije bilo snažnog otpora DPS-a. Taj otpor smo pružili zajedno“, kazao je Živković.
On je poručio i da DPS nije bezgrešan i da jasno govore o svojim propustima, ali kada vide rad vlada u posljednje četiri godine, onda i njihove greške, kako dodaje, nisu bile tako velike.
„Serija loklanih izbora porošle godine pokazala je da smo na dobrom putu i da raste podrška našoj politici, te smo prošlu godinu zvršili sa skoro 29 procenata podrške“, kazao je Živković i dodao da bolji rezultat očekuje na izborima u Nikšiću.
„DPS-u je bio potreban i ovaj opozicioni status jer nas je on motivisao da budemo bolji da radimo više da se ozbiljno bavimo promjenama u partiji“, kazao je Živković.
Nemate vi simpatizera,imate samo clanove partije i aktiviste koje ste dobro uhllebilu dok ste bili na vkasti ali to vam nije dovoljno da dodjete do vlasti
KOMENTARI (1)