Srijeda, 05.03.2025 | 11:11
IZVOR: ona.telegraf.rs

Megan Markl otkrila TAJNE porodičnog života

Megan Markl provodi mirno veče u svom domu u Montesitu, Kaliforniji. Uz nju je njen petogodišnji sin, princ Arči, koji spava dok ona na telefonu završava poslednje detalje pred lansiranje svog novog proizvoda "As ever" i Netflix serije "With Love, Meghan". Njen suprug, princ Hari, nalazi se u Vankuveru, gde privodi kraju Inviktus igara.




Foto: YouTube screenshot/ITV

Tokom njegovog odsustva, Megan je bila u stalnom kontaktu sa svojom majkom Dorijom, koja se brinula kako su Arči i trogodišnja princeza Lilibet, koji su preležali prehladu.

Kada se Arči probudio, pospano joj je rekao: "Mama, nemoj previše da radiš." Megan se sa osmijehom prisjeća ovog trenutka: "Bilo je to nešto najslađe."

Iako novinarka magazina "People" opisuje atmosferu koju je zatekla u kući Megan Markl.

Izazovi pokretanja biznisa pod reflektorima javnosti

Poput svakog preduzetnika, Megan se suočava sa izazovima pokretanja novog brenda, ali za razliku od drugih, njena putanja odvija se pod budnim okom javnosti. Kada je u martu 2024. predstavila inicijalni naziv brenda "American Riviera Orchard", djelovalo je da će sve teći glatko. Međutim, ubrzo su se pojavili problemi sa zaštitom imena i poslovanje je moralo da se prilagodi.

"Bilo je mnogo obrta i neočekivanih situacija - čak i sa samim imenom. Sve sam shvatala i rešavala u realnom vremenu", kaže Megan.

"Zahvalna sam svima koji su mi dali prostora da pravim greške, učim i budem nježna prema sebi u tom procesu."

Značaj prezimena koje nosi porodica

Iako je prošlo pet godina otkako su Megan i Hari odlučili da napuste kraljevske dužnosti i započnu novi život, njihova titula i dalje nosi posebno značenje.

"To je naše zajedničko prezime kao porodice, a mislim da nisam u potpunosti shvatala koliko će mi to biti značajno dok nismo dobili djecu. Volim što je to nešto što nas četvoro dijelimo. To mi mnogo znači."

Nova emisija i povratak korijenima

Sa premijerom serije "With Love, Meghan", Megan se vraća svojim starim strastima - kuvanju, dekorisanju i gostoprimstvu. Ovaj projekat je svojevrsni nastavak njenog bloga "The Tig", koji je vodila dok je snimala seriju "Suits" u Torontu. Blog je ugasila 2017. kada je uplovila u kraljevski život.

Novi profesionalni izazovi i budući planovi

Osim serije, Megan pokreće i novu liniju proizvoda "As ever", među kojima se nalazi i njen prepoznatljivi džem. Takođe, sprema se da lansira novi podkast u saradnji sa "Lemonada Media" i ponovo je aktivna na Instagramu nakon duge pauze.

"Kada sam posljednji put koristila društvene mreže, tada je bumerang bio popularan. Instagram priče nisu ni postojale. Dakle, prošlo je neko vrijeme", kaže Megan kroz smijeh.

Iako njeno prisustvo na društvenim mrežama privlači ogromnu pažnju, ona ne voli da se smatra influenserkom.

"Vidim sebe kao preduzetnicu i osnivačicu brenda. Ako moj brend postane uticajan, to je sjajno, ali to nije cilj."

Život u Montesitu i zajednica koja ih štiti

Megan i Hari vode običan porodični život u Montesitu, gdje su postali dio lokalne zajednice. Njihova dieca idu na igrališta i učestvuju u aktivnostima sa drugom djecom, a Megan posebno uživa u druženjima sa roditeljima iz komšiluka.

"Voljela sam The Tig, ali mnogo više volim svog muža", kaže ona. "To je bila moja odluka i ne bih je promijenila ni za šta."

Hari, s druge strane, uživa gledajući Megan kako ponovo pronalazi kreativnu iskru.

"Moj muž me je upoznao dok sam imala The Tig i vidim taj sjaj u njegovim očima dok me sada posmatra kako radim ono što sam voljela u trenutku kada smo se sreli."

"Zimi smo organizovali mali kamp kod kuće jer je raspust bio dugačak! Djeca su se igrala, a mi smo se zbližavali s roditeljima. To je bilo predivno iskustvo."

Uprkos specifičnoj situaciji u kojoj se nalaze, Megan kaže da ih okolina doživljava kao običnu porodicu.

"Kada nas ljudi upoznaju, želje da i mi imamo istu normalnost u roditeljstvu kao i oni. I to mnogo znači."

Povratak jednostavnim vrijednostima

Za Megan, uživanje u svakodnevnim trenucima sa porodicom i prijateljima postalo je prioritet. Iako njena emisija prikazuje savršeno dekorisane stolove i pažljivo aranžirane obroke, ona insistira da nije perfekcionista.

"Serija je o tome da radimo ono što možemo - i da to činimo s ljubavlju", kaže ona.

Kroz sve uspone i padove, jedno je sigurno - Megan Markl je pronašla svoj put i sada, možda više nego ikada, živi autentično, u skladu sa svojim vrijednostima i snovima.

Izvor: ona.telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Knežević i Bojović sa Lunom: Početak snažne saradnje i borbe za prava srpskog naroda u Crnoj Gori

Četvrtak, 23.07.2026 | 13:56

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević i poslanik DNP-a Vladislav Bojović, tokom zvanične posjete Vašingtonu i Kapitol hilu, sastali su se sa kongresmenkom Anom Paulinom Lunom, uticajnom članicom srpskog kokusa u američkom Kongresu, saopštili su iz Demokratske narodne partije.

Apelacioni sud potvrdio presudu: Podgoričaninu pet godina zatvora zbog obljube nad djetetom

Četvrtak, 23.07.2026 | 14:17

Apelacioni sud potvrdio je presudu Višeg suda Bijelom polju, kojom je G.M. osuđen na pet godina zatvora zbog krivičnog dkr obljube nad maloljetnim djetetom u priduženom trajanju.

Vlada utvrdila Predlog odluke o eksproprijaciji nepokretnosti za izgradnju istočne tribine Gradskog stadiona

Četvrtak, 23.07.2026 | 14:43

Vlada Crne Gore je 22. jula 2026. godine, u skladu sa članom 10 Uredbe o Vladi, bez održavanja sjednice, na osnovu pribavljene saglasnosti većine članova Vlade, donijela više odluka i utvrdila niz predloga zakona, među kojima je i Predlog odluke o utvrđivanju javnog interesa za eksproprijaciju nepokretnosti radi izgradnje Istočne tribine Gradskog stadiona.

Direktor Uprave za saobraćaj podnio ostavku

Četvrtak, 23.07.2026 | 14:45

Direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović podnio je danas ostavku na tu funkciju iz ličnih razloga, potvrđeno je Portalu RTCG. Kako saznaje RTCG, na čelu Uprave biće Luka Mugoša iz Ministarstva javnih radova.

U petak do 29 stepeni: Nakon kiše stiže razvedravanje

Četvrtak, 23.07.2026 | 15:30

U petak nas očekuje kratkotrajna kiša, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Evropski parlament: Crna Gora najbolje pripremljena zemlja kandidat za članstvo u EU

Petak, 24.07.2026 | 13:28

Evropski parlament je u najnovijoj objavi na mreži X objavio da Crna Gora i dalje ostaje zemlja kandidat koja je najbolje pripremljena za članstvo u Evropskoj uniji.

Usvojen Zakon o rodnoj ravnopravnosti: Osniva se agencija i jačaju mehanizmi zaštite od diskriminacije

Petak, 24.07.2026 | 13:16

Skupština Crne Gore usvojila je Zakon o rodnoj ravnopravnosti, kojim se unapređuje pravni i institucionalni okvir za ostvarivanje jednakih prava žena i muškaraca, jača zaštita od diskriminacije i dodatno usklađuje domaće zakonodavstvo sa standardima Evropske unije. Iz Ministarstva ljudskih i manjinskih prava poručuju da zakon predstavlja važan reformski iskorak, ali i da će njegova puna vrijednost zavisiti od dosljedne primjene u praksi.

Milatović odao poštu junacima Martinićke bitke: Sjećanje na borbu za slobodu obavezuje nas da čuvamo državu

Petak, 24.07.2026 | 12:24

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović odao je danas poštu učesnicima Martinićke bitke, povodom 230 godina od jednog od najznačajnijih događaja u istoriji borbe Crne Gore za slobodu, državnost i samostalnost.

Petar Lazović osuđen na 20 godina, Ljubo Milović na 19, a Zvicer dobio maksimalnih 40 godina robije

Petak, 24.07.2026 | 12:18

Operativac Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) Petar Lazović osuđen je prvostepeno na 20 godina zatvora, zbog sumnje da je bio dio kriminalne organizacije kavačkog klana, dok je odbjegli šef kriminalne organizacije - Radoje Zvicer tom odlukom osuđen na maksimalnih 40 godina robije.

Gvardiola odbio klupu Italije

Petak, 24.07.2026 | 12:11

Pep Gvardiola neće biti selektor Italije.

ODT Cetinju podnijelo zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka zbog govora mržnje

Petak, 24.07.2026 | 12:03

Osnovno državno tužilaštvo u Cetinju obavještava javnost, da je nakon sprovedenog izviđaja i prikupljenih potrebnih dokaza, Sudu za prekršaje u Podgorici-Odjeljenju u Prijestonici Cetinje podnijelo zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka protiv dvije osobe zbog osnovane sumnje da su izvršili prekršaj iz člana 36 stav 4, u vezi stava 1 tač. 2, u vezi člana 13, 15 i 16 Zakona o zaštiti jednakosti i zabrani diskriminacije, saopštili su iz Osnovnog državnog tužilaštva u Cetinju.

Ptice privremeno zaustavile avio-saobraćaj u Tivtu: Letovi preusmjereni, moguća kašnjenja

Petak, 24.07.2026 | 11:48

Avio-saobraćaj na Aerodromu Tivat jutros je privremeno bio obustavljen zbog neuobičajeno velikog prisustva ptica u zoni poletno-sletne staze, saopšteno je iz tivatske vazdušne luke.

Ubijen Baranin: Policija pod kontrolu stavila dvije osobe

Petak, 24.07.2026 | 11:28

U Baru je danas iz vatrenog oružja ubijen M.A. iz tog grada, a policija je stavila pod kontrolu dvije osobe za koje se sumnje da su učestvovale u događaju koji je prethodio ubistvu.

Delegacija NSD položila vijenac na spomenik junacima Martinićke bitke

Petak, 24.07.2026 | 11:21

Delegacija Nove srpske demokratije (NSD), koju su činili predsjednik Izvršnog odbora i ministar Jovan Jole Vučurović, poslanik Velimir Đoković, kao i predsjednik OO i odbornik u Skupštini opštine Danilovgrad Pero Radonjić, položila je danas vijenac na spomenik junacima Martinićke bitke, povodom obilježavanja 230 godina od ovog istorijskog boja za naš narod i Crnu Goru.

Mačić: Dobro smo otvorili utakmicu, zaslužena pobjeda

Petak, 24.07.2026 | 11:00

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće za peto mjesto na završnom turniru Svjetskog kupa u Sidneju. Crnogorski vaterpolisti savladali su u razigravanju za plasaman od petog do osmog mjesta selekciju Gruzije 18:16.