Četvrtak, 13.03.2025 | 15:08
IZVOR: 24sedam.rs

Proljećni MODNI hitovi - Klasici koji NIKADA ne izlaze iz MODE

Ova godina je u znaku individualnosti i slobode odjevnog izbora.




Foto: Ilustracija/ Pexels

Proljeće 2025. godine donosi pravi osvježavajući dah u svijetu mode. Uzmite u obzir promjene u vremenskim prilikama i kako se one reflektuju na način na koji oblačimo i kombinujemo komade iz naših garderobera.

Ovo je savršen trenutak da se poigrate sa slojevima, iskoristite sve svoje omiljene komade i osmislite nove načine kako da ih nosite. 

Trendovi za proljeće 2025. ne samo da se oslanjaju na već poznate klasike, već im dodaju moderni tvist, bilo da su u pitanju udobnost, boje ili materijali.

Svaka nova sezona donosi povratak određenih stilova i motivacija za istraživanje nečeg novog. Ove godine, proljeće donosi pregršt uzbudljivih trendova, sa naglaskom na floralu, oversajzd komadima i jakim životinjskim printovima koji se vraćaju u velikom stilu.

Oversajzd komadi: Udobnost i elegancija u jednom

Ljubitelji udobne, ali sofisticirane mode treba da se raduju. Oversajzd komadi, poput širokih pantalona i opuštenih sakoa, postaju najpoželjniji dio garderobe.

Dizajneri su odlučili da spoje poslovnu eleganciju sa komforom, stvarajući modele koji su idealni za svakodnevne, ali i večernje kombinacije.

Oversajzd sakoi i pantalone su postali ključni komadi, jer omogućavaju ne samo udobnost, već i sofisticirani izgled.

Kada se kombinuju sa retro torbama i elegantnim aksesoarima, poput kravata ili naočara, ovaj trend stvara balans između modernog, ali prilagodljivog izgleda.

Animal print: Klasik koji nikada nije aut

Animal print je još jedan veliki povratak ove godine, ali sa jednim modernim tvistom. Iako je bio prisutan na modnim pistama već nekoliko sezona, proljeće 2025. donosi sasvim novu dimenziju ovog klasika.

Dizajneri su odlučili da unaprijede tradicionalne uzorke, kao što su zebrin, tigrasti i zmijski print, dodajući im neočekivane boje, futurističke detalje i inovativne materijale. Ovaj trend je osmišljen da simbolizuje snagu, eleganciju i individualnost.

 Uz pomoć modernih materijala, animal print postaje dinamičan i interesantan, idealan za osobe koje žele da se ističu i pokažu svoj samopouzdani stil.

Za ljubitelje snažnih i izražajnih stilova, ovaj trend će biti pravi izbor, jer donosi ne samo atraktivan, već i inovativan izgled.

Floralni print: Proljećna svježina i ženstvenost

Jedan od najlepših i najromantičnijih trendova koji se vraća u proljeće 2025. godine svakako je floralni print. Proljeće i cvijeće idu ruku pod ruku, a floralni uzorci postaju pravi simbol sezonskog buđenja prirode.

Ovaj trend obuhvata širok spektar mogućnosti, od suptilnih, pastelnih cvjetova na lepršavim haljinama, do intenzivnih i vibrantnih floralnih desena na majicama, suknjama i bluzama. Floralni print je prepoznatljiv po svojoj ženstvenosti, ali i sposobnosti da svaki autfit učini svetlijim i živahnijim.

Zanimljivost ovog trenda je u tome što se cvetni uzorci ne pojavljuju samo na ženstvenim, romantičnim komadima, već i na sportskim i opuštenim modelima, čime dobijamo univerzalni stil koji može da se nosi u različitim prilikama.

Bilo da je u pitanju cvetni print na laganoj košulji, ili na elegantnoj haljini za večernji izlazak, ovaj trend donosi proljećnu svježinu i lakoću koja je savršena za toplije dane.

Povratak boho stila: Slobodno, opušteno i šik

Jedan od najsvetlijih trenutaka proleća 2025. godine sigurno će biti povratak boho stila. Inspirisan 70-im godinama prošlog vijeka, boho je sve samo neobičan. Ovo je stil koji spaja slobodne, opuštene siluete, sa naglaskom na prirodne materijale i slojevite kombinacije.

Maksi haljine, fler pantalone, čizme sa platformama i šarene marame postaju nezaobilazni komadi u svakodnevnim kombinacijama. Ovaj stil je idealan za sve one koji žele da se osjećaju slobodno, kreativno i ujedno šik.

Dodatno, boho stil se lako može prilagoditi, tako da se može nositi kako u opuštenim, svakodnevnim prilikama, tako i na posebnim događajima, kada se želi naglasiti individualnost i slobodni duh.

Ovaj trend unosi dašak retro šarma, uz detalje poput frizura u stilu 'hipi', etno aksesoara i šarenih printova.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

KCCG će fotografisati ljekare i sestre prilikom ulaska i izlaska iz ambulanti

Subota, 25.04.2026 | 09:10

Sindikat slobodnih radnika KCCG obavijestio je juče zaposlene da je uprava Kliničkog centra Crne Gore (KCCG) izmjenom Odluke o elektronskom evidentiranju uvela mjeru koja podrazumijeva obavezno fotografisanje svakog zaposlenog prilikom ulaska i izlaska iz ustanove, potvrđeno je Portalu RTV Podgorica.

Ćalasan: Narodni muzej između tradicije i inovacije, kulturno nasljeđe da bude dostupno svima

Subota, 25.04.2026 | 08:20

Narodni muzej Crne Gore počeo je sa programom obilježavanja 130 godina od osnivanja i 100 godina od obnove rada, a kako ističe direktor Jakša Ćalasan za Portal RTCG, jubilej nije samo prilika za retrospektivu, već i za kritičko promišljanje uloge muzeja danas – šta znači savremenom društvu i kako može biti relevantan novim generacijama.

Real prokockao pobjedu u Sevilji

Subota, 25.04.2026 | 08:32

Betis i Real igrali su neriješeno u Sevilji 1:1, na premijeri 33. kola La Lige.

Nikšić: Životna sredina nije tema koja može da čeka

Subota, 25.04.2026 | 08:57

Vršiteljka dužnosti sekretara Sekretarijata za zaštitu životne sredine Opštine Nikšić, Jasmina Janković Mišnić, poručila je da je pitanje zaštite životne sredine danas aktuelnije nego ikada i da se tiče svih građana, njihovog zdravlja, kvaliteta života i budućnosti generacija koje dolaze.

Sejfo Seferović gost tribine „Podgoričke priče” u KIC-u

Subota, 25.04.2026 | 09:33

Među umjetnicima koji su svojim djelovanjem obilježili kulturni i umjetnički život Glavnog grada, posebno se izdvajaju oni koji su decenijama posvećeno gradili pozorišnu i filmsku scenu.

Iran i bez nuklearne bombe drži svijet u šaci: Zašto je ovaj rat nemoguće riješiti klasičnom vojnom pobjedom

Subota, 25.04.2026 | 21:36

Dok se godinama kao najveća opasnost iz Irana navodio njegov nuklearni program, najnoviji razvoj događaja na Bliskom istoku pokazuje da je stvarna prijetnja mnogo konkretnija i neposrednija – kontrola Ormuskog moreuza, ključne tačke kroz koju prolazi globalna ekonomija.

Leković: Prodaja palate Ivanović iz 2007. i danas otvara niz ozbiljnih pitanja od javnog interesa

Subota, 25.04.2026 | 21:04

"Dokumentacija do koje su još 2011. godine došli 'Pod lupom' i MANS ukazuje na to da je palata u jednom danu - 20. oktobra 2007. godine promijenila čak tri vlasnika, da bi na kraju završila u vlasništvu Aca Đukanovića"

Sve manje mladih pravnika želi da postane sudija ili tužilac

Subota, 25.04.2026 | 21:17

Za razliku od ranije, kada je sudija bio jedan od najcjenjenijih aktera u društvu, danas se za tu funkciju odlučuje sve manje mladih pravnika.

Kad ocjenjivanje krene stižu dojave o bombama, potrebne drakonske kazne?

Subota, 25.04.2026 | 20:41

U službi nespremnih učenika, rade dojave o bombama, kojih je bilo toliko u posljednje vrijeme, da se više i ne uzbuđujemo kada čujemo tu vijest. Međutim, svi se pitamo, do kada će, uglavnom maloljetnici, remetiti savkaodnevnicu i djece i roditelja, i kako ih spriječiti. Stručnjaci za bezbjednost imaju predloge.

Porast broja migranata u Crnoj Gori: Za samo tri mjeseca više od hiljadu, najviše državljana Sudana

Subota, 25.04.2026 | 19:51

Porast broja migranata u Crnoj Gori – za samo tri mjeseca registrovano ih je više od hiljadu, a među njima najviše državljana Sudana. Za većinu njih Crna Gora je samo usputna stanica – ali put koji biraju često nosi ozbiljne rizike. Na teritoriji Crne Gore za prva tri mjeseca ove godine registrovano je 1.188 migranata – među njima najviše državljana Sudana – 765.  

Vraneš protiv izgradnje bolnice u Pljevljima

Subota, 25.04.2026 | 20:47

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš uputio je odgovor ministarki javnih radova Majdi Adžović, nakon polemike u vezi sa početkom izgradnje bolnice u Pljevljima i, kako tvrdi, nedostatkom građevinske dozvole u trenutku polaganja kamena temeljca. Građevinska dozvola za taj zdravstveni objekat postoji i objavljena je na sajtu nadležnog ministarstva, na čijem čelu je Vranešov partijski kolega Slaven Radunović, piše Pobjeda.

GP Sukobin: Oduzet „Audi A6“ koji je potraživao Interpol Francuske

Subota, 25.04.2026 | 19:30

Službenici Stanice granične u Ulcinju danas na graničnom prelazu Sukobin kontrolisali vozilo marke Audi A6 kojim je upravljao kosovski državljanin F.V. saopštila je Uprava policije.  

Promocija turističkih potencijala Crne Gore i regiona: Prvi dan Crnogorskog manifesta privukao veliko interesovanje Podgoričana i gostiju

Subota, 25.04.2026 | 19:23

Drugo izdanje manifestacije „Crnogorski manifest“ danas je svečano otvoreno u Univerzitetskom parku u Podgorici. Riječ je o dvodnevnoj manifestaciji koju Turistička organizacija (TO) Podgorice realizuje drugu godinu zaredom sa ciljem promocije turističkih potencijala Crne Gore i regiona – od prirodnih ljepota i kulturne baštine, do autentičnih lokalnih proizvoda i događaja koji obogaćuju ukupnu ponudu destinacije.

Požar u Kobiljem dolu, vatrogasci na terenu

Subota, 25.04.2026 | 19:02

Požar koji je u poslijepodnevnim satima izbio na području Kobiljeg dola u Cucima biće ugašen, uprkos jačem vjetru, kazao je za Radio Cetinje vođa smjene Službe zaštite i spašavanja Filip Latković.

Eksplodirala kamionska guma u Pljevljima, muškarac teško povrijeđen i transportovan u KCCG

Subota, 25.04.2026 | 18:25

Nezgoda se dogodila dok je G.J. pumpao gumu na kamionu, kada je iz za sada neutvrđenih razloga došlo do snažne eksplozije. Silina udara nanijela mu je teške tjelesne povrede.