Subota, 15.03.2025 | 18:43
IZVOR: zenskimagazin.rs

Biciklizam: 20 minuta dnevno do SAVRŠENE forme i VITKE linije

Bicikl nije samo prevozno sredstvo, već simbol slobode, vitalnosti i bezbrižnog uživanja u pokretu.




Foto: Ilustracija/ Pexels

Od romantičnih vožnji pored rijeke do dinamičnih gradskih ruta, biciklizam je aktivnost dostupna svima – bez obzira na godine, pol ili kondiciju. Za neke je vožnja bicikla omiljeni vid rekreacije, za druge neophodno sredstvo transporta, dok mnogi spajaju praktično sa korisnim i svakodnevno biraju bicikl kao održiv, ekološki osviješten i zdrav način života.

Ne samo da biciklizam doprinosi fizičkoj spremi i održavanju idealne tjelesne linije, već donosi i brojne zdravstvene benefite. Osim što jača mišiće i poboljšava izdržljivost, redovna vožnja bicikla pozitivno utiče na srce i pluća, smanjuje krvni pritisak i nivo lošeg holesterola, dok istovremeno poboljšava cirkulaciju i opšti tonus organizma. A najbolji dio? Da biste uživali u svim ovim benefitima, dovoljno je svega 20 minuta dnevno!

Sagorijevanje kalorija i oblikovanje tijela

Ako je vaš glavni cilj gubitak kilograma i oblikovanje mišića, biciklizam je prava aktivnost za vas. Vožnja bicikla brzinom od 20 kilometara na sat omogućava sagorivanje oko 560 kalorija u jednom satu – što znači da i sa samo 20 minuta dnevno možete učiniti ogromnu razliku za svoju figuru. Pored toga, biciklizam angažuje mišiće nogu, stomaka i leđa, oblikujući telo na prirodan i dugoročan način.

Svjetska zdravstvena organizacija, preporučuje odraslima od 18 do 64 godine najmanje 150 minuta umjerenih fizičkih aktivnosti nedeljno. Upravo biciklizam može biti savršen saveznik u postizanju ovog cilja – što znači da samo 20 minuta dnevno može napraviti revoluciju u vašem fizičkom i mentalnom zdravlju!

Kako bicikl uklopiti u svakodnevicu?

Zašto ne biste bicikl uveli u svoju dnevnu rutinu i pretvorili ga u dio svog lifestyle-a? Umjesto da koristite automobil ili javni prevoz, odlučite se za bicikl prilikom odlaska na posao, u kupovinu ili na kafu sa prijateljima. Osim što ćete izbjeći gužve i uštedjeti vrijeme, pružićete sebi priliku da dišete duboko, oslobodite se stresa i osnažite svoje tijelo.

Ako imate više vremena, organizujte duže vožnje vikendom, istražujte nove rute, vozite kroz prirodu i oslobodite se svakodnevne rutine. Pored poboljšanja fizičke kondicije, biciklizam podstiče kreativnost, poboljšava mentalno zdravlje i povećava nivo serotonina, hormona sreće.

Biciklizam kao lijek za tijelo i um

Osim što pomaže u mršavljenju i oblikovanju tijela, biciklizam doprinosi i vašem opštem blagostanju. Ova aktivnost poboljšava koordinaciju, povećava fleksibilnost i jača mišiće donjeg dijela tijela, dok istovremeno blagotvorno djeluje na zglobove. Posebno je preporučljen osobama koje pate od problema sa kolenima ili artritisa, jer ne stvara opterećenje na zglobove poput trčanja.

Osobe koje uključe biciklizam u svoj svakodnevni život ne samo da brže postižu fit izgled, već i razvijaju dugoročne zdrave navike. I čak ako vozite samo 20 minuta dnevno, bicikl će vam pomoći da se osjećate energično, sveže i vitalno.

Dakle, vrijeme je da se oslobodite stresa, osnažite tijelo i doživite neopisiv osjećaj slobode na dva tačka. Na bicikl i pravac ka zdravlju i savršenoj formi!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

ANKETA: Smatrate li da država treba povećati naknadu sa 336 na 480 eura majkama s troje i više djece?

Utorak, 23.12.2025 | 12:46

Majke sa troje i više djece u Crnoj Gori čekaju povećanje svojih mjesečnih naknada već 10 godina.

„Kazne do 50.000 eura brišu Desingericu sa scene?“ (VIDEO)

Utorak, 23.12.2025 | 12:12

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković najavio je pooštravanje mjera protiv izvođača čiji nastupi, kako navodi, negativno utiču na djecu i mlade.

Mujović posjetio porodicu: Za psa Meda praznici su došli ranije

Utorak, 23.12.2025 | 11:47

Dok smo jutros čekali da li će se komunalna inspekcija pojaviti da oduzme Danijeli psa Meda(iako su rekli da neće, tu smo), primio sam poziv iz kancelarije gradonačelnika koji je izrazio želju da posjeti Danijelu, njenog sina i Meda, pruži im podršku i donese poklone za praznike, naveo je u svojoj objavi građanski aktivista Aleksandar Dragićević.

Tužioci traže da se svi optuženi u slučaju “Državni udar” proglase krivim

Utorak, 23.12.2025 | 15:07

Sud je odbacio tvrdnju da se Sinđelić 27. septembra 2016. godine sastao sa Eduardom Šišmakovim na aerodromu Šeremetjevo u Moskvi.

Simovića sumnjiče da je iz državne kase plaćao boravak u ekskluzivnim hotelima i ručkove porodici i prijateljima

Utorak, 23.12.2025 | 10:57

Postupak protiv bivšeg ministra poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutina Simovića pokrenut je zbog sumnje da je počinio krivično zloupotreba službenog položaja, saopštili su iz Specijalnog državnog tužilaštva (SDT), tako što je iz državne kase plaćao boravak u ekskluzivnim restoranima i hotelima i hranu i piće koje je konzumirao sa članovima porodice i prijateljima.

Rakočević: Državna kasa je glavni resurs zloupotreba za lične interese

Srijeda, 24.12.2025 | 09:52

Državna kasa je danas ne gubeći kontinuitet decenijama, ostala jedan od glavnih resursa zloupotreba za lične interese, koristeći se prvenstveno polugama političkih pripadnosti i pozicija. Jedan od primjera ovakvog odnosa prema javnim finansijama su osnovano sumnjamo zloupotrebe u Ministarstvu sporta i mladih, saopštio je predsjednik Sindikata uprave i pravosuđa Crne Gore Nenad Rakočević.

Dobro provjerite novčanike: Ova kovanica vrijedi 3000 eura

Srijeda, 24.12.2025 | 09:23

Mnogi rijetki novčići dugo miruju u novčaniku prije nego što prođu iz ruke u ruku. Nisu svi svjesni koliko su neki primjerci vrijedni.

Mandić: Božić nas podsjeća na univerzalne i trajne vrijednosti čovjekoljublja, poštovanja, solidarnosti

Srijeda, 24.12.2025 | 09:12

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio je čestitku povodom Badnjeg dana i Božića po gregorijanskom kalendaru nadbiskupu barskom monsinjoru Roku Đonlešaju, biskupu kotorskom monsinjoru Mladenu Vukšiću, sveštenstvu, monaštvu i svim vjernicima Rimokatoličke crkve u Crnoj Gori.

Neizvjestan kraj u Atlanti: Vučević sa penala odveo Bulse do pobjede

Srijeda, 24.12.2025 | 09:04

Košarkaši Čikago Bulsa nadigrali su Atlanu na gostovanju rezultatom 126:123 za 14. pobjedu u sezoni.

Najbolja studentkinja FLU-a Milica Đurović: Umjetnost mi daje slobodu da se izrazim

Srijeda, 24.12.2025 | 08:59

Umjetnost mi daje potpunu slobodu da se izrazim na način koji želim, poručuje Milica Đurović, studentkinja Fakulteta likovnih umjetnosti Univerziteta Crne Gore i dobitnica Nagrade Univerziteta Crne Gore za najboljeg studenta u studijskoj 2025/26. godini, saopšteno je sa Univerziteta Crne Gore (UCG).

Barselona: Policija još utvrđuje da li je ubijeni muškarac iz Podgorice

Srijeda, 24.12.2025 | 08:37

Španska policija i dalje provjerava da li je muškarac koji je prekjuče ubijen usred dana u Barseloni Podgoričanin M.M. koji je, prema evidencijama bezbjednosnih službi, blizak "škaljarskom klanu".

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 23.12.2025 | 21:39

Pročitajte vremensku prognozu za srijedu.

Na Durmitoru poginuo bivši njemački reprezentativac

Utorak, 23.12.2025 | 21:31

Njemački mediji su otkrili identitet žrtve u nesreći na žičari koja sedogodila u nedjelju na Durmitoru.To je bivši profesionalni fudbaler Sebastijan Hertner (34).

Udala se Venus Vilijams

Utorak, 23.12.2025 | 21:20

Legendarna teniserka Venus Vilijams i glumac Andrea Preti zvanično su rekli sudbonosno DA i proslavili ljubav kroz dvije ceremonije vjenčanja, u Italiji i na Floridi.

Podgorica: Sudar autobusa i auta u ulici Džona Džeksona

Utorak, 23.12.2025 | 21:13

Jedna osoba povrijeđena je i transportovana u Urgentni centar u udesu u ulici Džona Džeksona u Podgorici.