Ponedjeljak, 17.03.2025 | 08:19
IZVOR: pobjeda.me

Evo kako odmah da prepoznate dobrog čovjeka: Vrhunska metoda drevnih mudraca

Ako smatrate da loše procjenjujete ljude, naročito kada se radi o njihovoj dobroti, jedan savjet drevnih mudraca bi mogao da vam pomogne.




Foto: Ilustracija/Pixabay

Jednog dana su pitali učitelja kako da prepoznaju dobrog čovjeka. A učitelj je odgovorio:

“Ne možete ga prepoznati po onome što on govori, ni prema tome kako izgleda, već prema atmosferi koja se stvara u njegovom prisustvu. To je dokaz. Jer niko ne može da stvori atmosferu koja ne pripada njegovom duhu.” (Sufijska mudrost)

Čovjeka najprije možete razotkriti prema energiji koju emituje, kako se osjećate u njegovom/njenom prisustvu. Čak i kada se neko pretvara, kada se trudi da bude previše ljubazan, a zapravo ima loše misli i namjere, vi to možete da osjetite. U ovom postupku je najvažnije da pratite svoju intuiciju, onaj osjećaj u stomaku koji se probudi kada nešto nije kako treba. Nikada ga ne ignorišite, piše Krstarica.

Kada osoba oko vas stvara atmosferu prijateljstva, ljubavi, divne energije, takvu da želite da joj se približite i ponovo je vidite, u vama se budi osjećaj da je ona dobar čovjek, neko kome možete vjerovati i koga vrijedi voljeti. Na žalost, prvobitna atmosfera se može mijenjati, kao i što se ljudi mijenjaju. Ali pri susretu sa ljudima jedno je presudno – da li se u društvu te osobe osjećate dobro ili loše.

I naravno, da biste zaključili da li je neko zaista dobar ili loš, morate dublje da ga upoznate, ali da biste dali šansu nekome da bude dio vašeg života, neophodno je da prvo obratite pažnju na energiju koju emituje.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ris Džejms produžio ugovor sa Čelsijem do 2032.

Petak, 13.03.2026 | 17:59

Kapiten Čelsija Ris Džejms produžio je ugovor sa "plavcima", pa će se za zadržati na "Stamford Bridžu" do 2032. godine, prenijeli su britanski mediji.

Čarapić: Ovako to radi čuvena evropska opozicija

Petak, 13.03.2026 | 17:10

Šef kluba poslanika Evrope sad (PES) Vasilije Čarapić, istakao je na mreži X da opozicija nije bila danas u plenarnoj sali kada se glasalo o zakonima iz evropske agende.

Kirije u Podgorici pale za 20 odsto, Udruženje podstanara planira kontrolu cijena

Petak, 13.03.2026 | 21:15

Veliki broj stranaca je otišao, a sa njima su pale i kirije, i to za 20 odsto. Više u novčaniku ostaje za 60 hiljada podstanara, koliko ih je na nivou države. No, i danas, za plaćanje kirije za jednosoban stan, treba izdvojiti oko 400 eura, što je, na prosječnu platu od oko 1000 eura, bolni izdatak. Evo kako Udruženje podstanara planira da kontroliše cijene izdavanja u narednom periodu.

Kažnjen 2.000 eura jer je preticao kolonu od 15 vozila pod dejstvom alkohola, bez vozačke dozvole

Petak, 13.03.2026 | 18:35

Državljanin Bosne i Hercegovine M. K. (46) kažnjen je jnovčanom kaznom u iznosu od 2.000 eura jer je juče na Jadranskom putu u Budvi u mjestu Vidikovac u nepreglednoj krivini preticao kolonu od 15-ak vozila pod dejstvom alkohola, a pri sebi nije imao vozačku dozvolu, saopšteno je iz Suda za prekršaje u Budvi.

Bogdanović osudio prijetnje smrću poslanicima: „Ovo je ekstremizam, a ne politika“

Petak, 13.03.2026 | 16:53

Predsjednik Kluba poslanika Demokratske Crne Gore Boris Bogdanović osudio je prijetnje smrću upućene njegovim kolegama, ističući da se radi o otvorenom ekstremizmu i organizovanoj kampanji mržnje, te pozvao nadležne institucije da hitno identifikuju i procesuiraju odgovorne.

Strani državljanin osumnjičen za prevaru od 56.000 eura zadržan u Podgorici

Subota, 14.03.2026 | 16:08

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata lica L.G. zbog osnovane sumnje da je izvršio produženo krivično djelo prevara, saopštili su iz ODT-a.

Pet naših pomoraca zatražilo pomoć za evakuaciju iz ratne zone

Subota, 14.03.2026 | 16:01

Pet od 44 pomorca koji se nalaze u zoni ratnih dejstava zatražilo je pomoć za evakuaciju od Vlade, saopšteno je za Radio Crne Gore iz Ministarstva pomorstva.    

Uhapšen Podgoričanin osumnjičen za zelenaštvo: Oduzeto 175 satova vrijednih preko 100.000 eura

Subota, 14.03.2026 | 15:51

Podgorička policija uhapsila je Marko Radulović (40) iz ovog grada osumnjičenog za zelenaštvo, od kog je oduzeto 175 ručnih satova vrijednosti preko 100.000 eura, lap top i automobil marke WV Golf VII, saopšteno je iz Uprave policije.

Još jedna evropska država razmatra zabranu nošenja burki, na stolu dva scenarija za maloljetnice

Subota, 14.03.2026 | 15:45

Grčki ministar za migracije i azil Tanos Plevris, trenutno analizira dva različita modela za potencijalnu zabranu nošenja burke u ovoj zemlji. Tema koja je već stigla i pred poslanike u grčkom parlamentu, mogla bi uskoro dobiti i zakonski epilog, a u fokusu vlasti u Atini prije svega su – prava djece.

Leković: Crtanje meta ljudima koji se bore protiv organizovanog kriminala targetiranje sa jasnim ciljem

Subota, 14.03.2026 | 15:33

Crtanje meta ljudima koji se bore protiv organizovanog kriminala targetiranje je sa jasnim ciljem, saopštio je poslanik Demokrata Momčilo Leković.

Spajić sa Maske: Fokus na EU integraciji i ekonomskoj saradnji imperativ u odnosima Crne Gore i Francuske

Subota, 14.03.2026 | 15:09

Premijer Milojko Spajić saopštio je na mreži X da se sastao sa ambasadorkom Francuske An Mari Maske, i da je tom prilikom ocijenjeno da je fokus na EU integraciji i ekonomskoj saradnji imperativ u odnosima Crne Gore i Francuske.

Gvardiola branio izbor tima nakon poraza od Reala

Subota, 14.03.2026 | 15:16

Trener Pep Gvardiola našao se na udaru kritika zbog izbora igrača u porazu Mančester Sitija od Real Madrida. Mnogi su se zapitali zašto je po prvi put nakon Halanda igrao trio Doku–Semenjo–Savinjo.

Novi kosovski zakoni: Srbi pred „svršenim činom“; „Zašto Beograd ćuti?“

Subota, 14.03.2026 | 14:50

Kosovo počinje da primjenjuje zakone o strancima i vozilima, što bi moglo da oteža život velikom broju Srba. Dok se u Prištini to posmatra kao rutinska procedura, u Beogradu najglasnija je – ćutnja.

Vujović: Akreditacija Filmskog festivala Herceg Novi važan podsticaj za dalji razvoj crnogorske kinematografije

Subota, 14.03.2026 | 14:49

Akreditacija Filmskog festivala Herceg Novi (FFHN) od strane Međunarodne federacije udruženja filmskih producenata (Fédération Internationale des Associations de Producteurs de Films) FIAPF potvrđuje međunarodni značaj tog događaja i predstavlja važan podsticaj za dalji razvoj crnogorske kinematografije i promociju autora iz države i regiona.

Panč nije jedini: Koala Rafa koja je ostala bez mame, ne odvaja se od igračke

Subota, 14.03.2026 | 14:23

Upoznajte Rafu, bebu koalu koja je pronašla utjehu u plišanoj igrački nakon što je ostala siroče.