Ponedjeljak, 17.03.2025 | 09:36
IZVOR: informer.rs

Evo koliko vam je NOVCA potrebno da obiđete CIJELI SVIJET

Mnogi ljudi žele da izađu u svijet i slobodno putuju, ali to nije tako lako, s obzirom na brojne troškove. Sada je studija pokazala kakve bi to cifre zapravo bile i koliko vam je potrebno za putovanje.




Foto: Ilustracija/ Pexels

Istraživanje, koje je sproveo Talker Research u ime Travelbinger-a, pokazalo je da Amerikanci nisu voljni da se odreknu života ni za kakvu svotu novca. Trećina ispitanika (32 procenta) izjavila je da će im trebati više od 500.000 dolara (oko 462.500 eura) da bi putovanje stavili na prvo mjesto.

Prosječan Amerikanac bi sve napustio i putovao svijetom da u banci ima 287.731 dolar (oko 269.850 eura), pokazalo je novo istraživanje od 2.000 ljudi. Cilj istraživanja bio je da se utvrdi koliku sumu novca prosječna osoba smatra neophodnim da bi napustila posao i ostvarila svoje snove o putovanju.

Međutim, svaki šesti ispitanik (18 odsto) rekao je da bi krenuo na put za manje od 50.000 dolara (oko 46.250 eura), dok je sličan broj (17 odsto) rekao da nema novca koji bi ih natjerao da putuju svijetom, piše New York Post.

Nije iznenađujuće da se količina koja je potrebna da se sve odbaci i putuje povećava sa godinama. Generacija Z je rekla da će im za to biti potrebno 211.000 dolara (oko 196.100 eura), dok bi bejbi bumeri to uradili samo sa iznosom većim od 335.000 dolara (oko 311.000 eura).

Kada su ispitanici pitani kako bi potrošili putni budžet od milion dolara (oko 925.000 eura), uglavnom su pominjali velikodušnost. Najveći broj ispitanika je rekao da bi prvo poveli porodicu i prijatelje na odmor iz snova.

Drugi najpopularniji odgovor bio je istraživanje istorijskih mjesta i svjetskih čuda, kao što su egipatske piramide, Koloseum i Tadž Mahal. Skoro četvrtina ispitanika (24 procenta) izjavila je da bi krenula na "putovanje" u SAD ili neku drugu meku zemlju, dok su drugi sanjali da ostvare stavke na svojoj listi za putovanje, kao što je safari u Africi ili ronjenje na Velikom koralnom grebenu.

Takođe, mnogi bi uživali u luksuznom smještaju ili odmaralištima, dok je 18 odsto reklo da bi se posvetilo sporom putovanju, provodeći mjesece na svakoj destinaciji kako bi zaista iskusilo svako mjesto.

Četiri odsto ispitanika reklo je da bi, ako bi im se dalo milion dolara (oko 925.000 eura) za putovanje, vratili novac jer nisu zainteresovani za putovanja. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Počinju pripremni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica

Četvrtak, 04.06.2026 | 20:14

Vlada je na današnjoj sjednici dala saglasnost za izvođenje pripremnih radova za građenje objekta od opšteg interesa, auto-puta Bar – Boljare, dionice Mateševo – Andrijevica.

Plenković sa Spajićem: Hrvatska traži povrat broda Jadran i trajno očuvanje spomen-ploče u Morinju

Petak, 05.06.2026 | 11:31

U Tivtu sam se susreo s predsjednikom Vlade Crne Gore Milojkom Spajićem, objavio je na mreži X hrvatski premijer Andrej Plenković.

Makron posjetio Cetinjski manastir; Joanikije: Crna Gora u kulturnom i duhovnom dijelu ima što da ponudi savremenoj Evropi

Petak, 05.06.2026 | 09:29

Predsjednik Francuske Emanuel Makron zajedno sa svojim domaćinom, predsjednikom Crne Gore Jakovom Milatovićem, posjetili su Cetinjski manastir i Mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija, saopšteno je iz Mitropolije crnogorsko-primorske.

Milatović: Sa Lovćena poruka Evropi: Dobro došli u Crnu Goru, narednu članicu Evropske unije

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:41

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović i premijer Milojko Spajić, dočekali su na Lovćenu lidere Evropske unije i Zapadnog Balkana, a sve uoči Samita EU–Zapadni Balkan koji će sjutra biti održan u Tivtu, navodi se u objavi iz Kabineta predsjednika Crne Gore.

Podrška zelenoj tranziciji: Francuska pozajmljuje Crnoj Gori 100 miliona

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:04

Ministar finansija Novica Vuković i zamjenik izvršnog direktora Francuske agencije za razvoj (AFD) Bertrand Walckenaer potpisali su sporazum u iznosu od 100 miliona eura u formi zajma za razvojne politike (Development Policy Loan – DPL) radi podrške procesu evropskih integracija.

Težak incident u sudnici: Umalo tuča Dritana Abazovića i Ranka Ubovića

Petak, 05.06.2026 | 18:13

Prema prvim podacima, Ubović je navodno glavom krenuo na Abazovića, a potom ga je bivši premnijer odgurnuo   

Fon der Lajen: Crna Gora napravila impresivne reforme; Košta: Pristupanje Zapadnog Balkana naš prioritet

Petak, 05.06.2026 | 17:42

Nakon današnjeg Samita EU- Zapadni Balkan održanog u Tivtu poručeno je da je Crna Gora napravila impresivne reforme, kao i da je prioritet EU da joj pristupe države Zapadnog Balkana. Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, naveo je na konferenciji za novinare održanoj nakon Samita, zajedno sa predsjednikom Evropskog savjeta Antonijom Koštom i predsjednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen, da Crna Gora zbližava Evropu danas i da je to moćna poruka.

Stanišić: Mecola u Skupštini i Samit EU–Zapadni Balkan potvrđuju da Crna Gora mora iskoristiti evropski trenutak

Petak, 05.06.2026 | 17:22

Samit Evropska unija–Zapadni Balkan kao i snažne poruke koje je predsjednica Evropskog parlamenta Roberta Mecola uputila iz Skupštine Crne Gore predstavljaju važan politički trenutak za Crnu Goru, region i evropsku perspektivu naše države, saopštio je generalni sekretar Skupštine Crne Gore Boban Stanišić.

Milatović: Odlučni smo da ispunimo obaveze, iskoristimo ovu istorijsku priliku i postanemo prva naredna članica EU

Petak, 05.06.2026 | 16:31

Iz Kancelarije za odnose s javošću predsjednika Crne Gore je saopšteno da je predsjednik Jakov Milatović dočekao u Tivtu lidere EU i Zapadnog Balkana.

Stravična eksplozija u Meksiku: U vazduh odletjela cisterna s ilegalnim gorivom, naređena hitna evakuacija

Petak, 05.06.2026 | 18:44

U meksičkoj opštini Tepeaca jučer ujutro došlo je do stravične eksplozije cisterne za koju se sumnja da je prevozila ilegalno gorivo, u javnosti poznato kao "huachicol".

Mecola: Nadam se da će još dva poglavlja biti zatvorena do kraja ljeta

Petak, 05.06.2026 | 18:32

Nadam se da će još dva poglavlja biti zatvorena do kraja ljeta, saopštila je predsjednica Evropskog parlamenta Roberta Mecola.

Šta ispijanje čaše vode ujutro može napraviti za vašu energiju i probavu

Petak, 05.06.2026 | 18:22

Nakon prespavane noći, možete se probuditi lagano dehidrirani. Čak i blaga dehidracija može doprinijeti niskom nivou energije, umoru i probavnim problemima.

Ćulafić: Današnja akcija nastavak kampanje „Zelena obnova Crne Gore“

Petak, 05.06.2026 | 17:56

Povodom obilježavanja 5. Juna - Svjetskog dana zaštite životne sredine, Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera (MERS) organizovalo je akciju „Deset plastičnih flaša ili limenki za jednu sadnicu“, čiji je cilj podsticanje građana na odgovornije upravljanje otpadom i jačanje svijesti o značaju zaštite prirode.

Vučić o "lojalistima" deportovanim iz Tivta: Bili su divni momci kad su gasili požar na Luštici

Petak, 05.06.2026 | 15:52

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić kazao je danas u Tivtu da je među deportovanim državljanima Srbije sa aerodroma u Tivtu bilo onih "koji su gasili požar u tom gradu".

Policija o navodima da je maloljetnik nasilno ubačen u kola: Pronađen u blizini sa muškarcem i ženom, radi se na predmetu

Petak, 05.06.2026 | 17:33

Povodom informacija koje su nezvanično plasirane u medijima i putem društvenih mreža, a koje se odnose na to da je punoljetna muška osoba danas ispred jedne osnovne škole u Podgorici nasilno u vozilo ubacila učenika VIII razreda osnovne škole, oglasila se Uprava policije.