Nedjelja, 23.03.2025 | 12:47
IZVOR: pobjeda.me

Koje su glavne ODLIKE i navike SREĆNIH ljubavnih parova

Uspješni ljubavni parovi imaju određene navike koje im pomažu da održe bliskost, razumijevanje i međusobno poštovanje.




Foto: Ilustracija/Pixabay

Komunikacija je osnova svake zdrave veze, a srećni parovi ne izbjegavaju teške razgovore i ne potiskuju emocije, već otvoreno izražavaju svoje misli i osjećaje. Parovi koji redovno komuniciraju i izražavaju međusobne potrebe imaju veći nivo zadovoljstva u vezi. Korisno je da redovno odvojite vrijeme za razgovor bez ometanja.

Srećni parovi ne uzimaju jedno drugo "zdravo za gotovo", a sitnice i mali znakovi pažnje doprinose jačanju odnosa. Parovi koji redovno pokazuju zahvalnost jedno drugome imaju stabilnije i srećnije veze. Savjetuje se da svaki dan napravite mali gest za svog partnera ili partnerku, a to može biti kompliment, zagrljaj ili omiljeni dezert nakon napornog dana.

Takođe, srećni parovi svjesno odvajaju vrijeme za međusobno povezivanje, kako kroz razgovor, zajedničke hobije i jednostavno gledanje filma u zagrljaju. Parovi koji redovno provode kvalitetno vrijeme imaju jače emocionalne veze.

Osim toga, srećni parovi u teškim vremenima pružaju međusobnu podršku koja značajno umanjuje stres i poboljšava psihološko zdravlje oba partnera. Kada vaš partner prolazi kroz težak period, korisno je da ga umjesto davanja savjeta jednostavno saslušate i pokažete razumijevanje.

Srećni parovi se ne slažu u svemu, ali znaju kako konstruktivno da rasprave nesuglasice. Ključ uspješne veze nije izbjegavanje sukoba, već način na koji se oni rješavaju. Umjesto optuživanja i vrijeđanja, srećni parovi se fokusiraju na rješenje problema.

Iako provode mnogo vremena zajedno, srećni parovi ne gube svoj identitet. Svaki partner ima svoje interese, prijatelje i ciljeve što doprinosi zdravoj ravnoteži u vezi. Psiholozi naglašavaju da je individualna sreća ključna za sreću u paru, jer kada se osoba osjeća ispunjeno iznutra, to se pozitivno odražava na cijeli odnos.

Fizički dodiri poput zagrljaja, poljubaca i držanja za ruke igraju ključnu ulogu u povezivanju partnera. Parovi koji redovno pokazuju fizičku nježnost imaju viši nisvo oksitocina, hormona ljubavi koji povećava osjećaj bliskosti i sigurnosti u vezi.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Đukanović: Vujošević po svom životnom stilu kao da je izašao iz literature Marka Miljanova

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:23

Sa iskrenim žaljenjem primio sam vijest o smrti Duška Vujoševića, prvog selektora Košarkaške reprezentacije Crne Gore, jednog od najoriginalnijih velikana čuvene jugoslovenske košarkaške škole, ikone KK Partizan i uspješnog trenera niza drugih timova i selekcija, a prije svega velikog čovjeka i prijatelja, saopštiuo je bivši predsjednik Crne Gore Milo Đukanović.

Vuković: Realan rast plata u CG za pet godina 40%, penzije porasle za 37%

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:06

Ministar javne finansija Novica Vuković ocijenio je da podaci o kretanju zarada i penzija u Crnoj Gori potvrđuju značajno unapređenje životnog standarda građana, uprkos izazovima poput inflacije i globalne ekonomske krize.

Adžović: Velje brdo će doprinijeti stabilizaciji cijena stanova na tržištu

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:37

Branka Marković (PES) pitala je ministarku javnih radova  Majdu Adžović o Veljem brdu.

Divac: Bez Vujoševića ne bih ušao u Kuću slavnih

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:20

Kada je Vlade Divac kao mladi košarkaš iz Prijepolja stigao u Beograd, kada je od visokog momka trebalo napraviti i dobrog košarkaša, u Partizanu ga je dočekao ne mnogo stariji Duško Vujošević.

Bošković: Priča o "10.500 eura za jedan dan" politički spin, riječ o prijemu za 500 zvanica

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:49

Bivši ministar odbrane Predrag Bošković reagovao je na navode o navodnoj potrošnji od 10.500 eura za jedan dan, ocjenjujući da je riječ o „klasičnom primjeru političkog spina“ i pokušaju obmane javnosti.

Konkurs za prvu faze realizacije naselja „Velje brdo“ privukao stručnjake iz 15 zemalja

Petak, 10.04.2026 | 11:07

Međunarodni konkurs za izradu urbanističko-arhitektonskog idejnog rješenja Bloka A1, u okviru prve faze realizacije naselja „Velje brdo“ u Podgorici, uspješno je završen juče, saopšteno je iz Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine.

Baki Dujarlar trio 14. aprila u KIC-u

Petak, 10.04.2026 | 10:28

Turski džez trio pod vođstvom istaknutog pijaniste i kompozitora Bakija Dujarlara nastupiće premijerno u okviru festivala „Mjesec poštovanja džeza u Crnoj Gori/Jazz Appreciation Month in Montenegro - JAM 2026” u utorak, 14. aprila u velikoj sali KIC-a ,,Budo Tomović" u 20 sati. Pokrovitelj koncerta je Turski kulturni centar "Junus Emre" u Podgorici.

13. april jedan od najvažnijih dana: Ova ČETIRI horoskopska znaka čekaju promjene

Petak, 10.04.2026 | 09:59

Sredina aprila donosi snažan energetski preokret, ali upravo 13. april izdvaja se kao jedan od ključnih dana u mjesecu. Astrolozi ga opisuju kao trenutak kada se spajaju intuicija, sudbina i nagle promjene – kombinacija koja rijetko ostavlja stvari iste.

Vremenska prognoza - PETAK donosi OVE temperature

Četvrtak, 09.04.2026 | 21:48

Pročitajte vremensku prognozu za sjutra.  

“Lavice” silne u Portugalu

Četvrtak, 09.04.2026 | 21:41

Plasman na Evropsko prvenstvo je proslavljen u velikom stilu.

Knežević: Davanje Aerodroma u koncesije pogibija Crne Gore

Četvrtak, 09.04.2026 | 21:30

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kazao je da je koncesija Aerodroma visokokoruptivni ugovor i da bi tužilaštvo tim povodom trebalo da sasluša premijera Milojka Spajića.

Vujović: Antifašizam je temelj vrijednosti i kulturnog identiteta Crne Gore i Nikšića

Četvrtak, 09.04.2026 | 21:16

Jasna i nedvosmislena podrška svim inicijativama koje imaju za cilj očuvanje i promociju antifašističkog nasljeđa, uključujući i podizanje spomen-obilježja posvećenih herojima i žrtvama fašizma, međutim, ali realizacija ovakvih inicijativa podrazumijeva poštovanje zakonom propisanih procedura i nadležnosti, koje počinju na nivou lokalne samouprave. To je poručila ministraka Tamara Vujović povodom poslaničkog pitanja koje je uputila Zoja Bojanić Lalović a u vezi sa inicijativom za podizanje spomenika narodnoj heroini Joki Baletić za koju je odbornik Demokrata bio uzdržan.

Ivanović: Cilj da se posao oko zatvaranja poglavlja završi do septembra

Četvrtak, 09.04.2026 | 20:29

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović kazao je da Vlada ima cilj da sav posao vezan za zatvaranje preostalih poglavlja na putu ka članstvu u Evropskoj uniji završi do septembra, kako bi Evropska komisija mogla da sprovede kontrolne mehanizme i da preostali dio posla bude završen do kraja godine, do kada je planirano zatvaranje poglavlja.

Kalač o izjavi Radunovića: Neozbiljno i neodgovorno iznositi tvrdnje bez konkretnih i provjerljivih dokaza

Četvrtak, 09.04.2026 | 20:13

Predstavnik Evropskog saveza Rožaje Alen Kalač reagovao je na izjavu ministra prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slavena Radunovića koji je kazao da imaju informacije da su prošle godine na skijalištu u izgradnji na Štedimu, kada je pucano sa kosovske strane, hici došli iz kuće bivšeg premijera Kosova Ramuša Haradinaja. Izjava je, kako je kazao, neodgovorna i neozbiljna.

Uhapšen navodni pripadnik organizovane kriminalne grupe u Baru

Četvrtak, 09.04.2026 | 20:11

Barska policija uhapsila je navodnog pripadnika organizovane kriminalne grupe kod kojeg je pronađen pištolj brušenog fabričkog broja i skoro 300 grama kokaina, saopšteno je iz Uprave policije.