Ponedjeljak, 24.03.2025 | 21:48
IZVOR: Kolektiv.me/RTCG.me

Vlada UTVRDILA međudržavni SPORAZUM sa UAE: Dva projekta, na jugu i sjeveru

Vlada Crne Gore je na elektronskoj sjednici utvrdila međudržavni sporazum sa UAE koji će omogućiti razvoj dva velika turistička projekta - jedan na jugu, jedan na sjeveru naše zemlje, saopštio je premijer Milojko Spajić.




Foto: VLada Crne Gore/ B.Ćupić

Vlada Crne Gore je na elektronskoj sjednici utvrdila međudržavni sporazum sa UAE koji će omogućiti razvoj dva velika turistička projekta - jedan na jugu, jedan na sjeveru naše zemlje, saopštio je premijer Milojko Spajić.

„Vlada je upravo utvrdila međudržavni sporazum sa UAE koji će omogućiti razvoj dva velika turistička projekta - jedan na jugu, jedan na sjeveru naše zemlje. Konkretna lokacija je i dalje otvorena za razmatranje - neka najbolji pobijedi!“, poručio je Spajić.

Vlada večeras na telefonskoj sjednici usvaja Sporazum o saradnji u oblasti turizma i razvoja nekretnina između Vlade Crne Gore i Vlade Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Ovim sporazumom široko je ostavljena mogućnost u smislu da je definisano da će se realizovati po jedan projekat na jugu i jedan projekat (ski rizort) na sjeveru Crne Gore – oba kao „integrisani turizam“.

U tom kontekstu, premijer Spajić je danas održao sastanke s predsjednicima svih primorskih i svih opština na sjeveru Crne Gore, na kojima im je predočeno da je Vlada u petak usvojila okvirni Sporazum o ekonomskoj saradnji sa širokom lepezom potencijalnih oblasti saradnje, ali i da se očekuje usvajanje navedenog sporazuma kojim se predviđa saradnja s UAE na dva projekta – jug i sjever.

Predsjednici opština pozvani su da do srijede dostave svoje prijedloge, kako bi premijer, krajem sedmice kada će boraviti u zvaničnoj posjeti UAE – prilikom koje će potpisati ove sporazume – mogao iskomunicirati vlastima Emirata potencijalne lokacije za projekte iz Sporazuma o saradnji u oblasti turizma, kao i mogućnost zaključivanja novih sporazuma u okviru drugih oblasti iz Okvirnog sporazuma o ekonomskoj saradnji.

Današnjim sastancima otvoren je veliki broj potencijalnih projekata, čime je podstaknuta zdrava konkurencija.

Važno je napomenuti da navedeni sporazum sadrži preuzetu obavezu UAE, koji predlažu i garantuju za investitora koji ima sjedište u UAE i koji će, u ime države Emirata, realizovati predmetne projekte.

Samim ugovorom između Vlade Crne Gore i entiteta kojeg predlože UAE, biće definisane precizne lokacije i svi drugi detalji od značaja za realizaciju projekata.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
HaHa
24.03.2025 23:28

Biće sve to realizovano u mjesecu Limburgu .

0 0

OSTALE VIJESTI

Vuksanović o koncesiji Aerodroma: Poslanici da odlučuju isključivo u interesu države i građana

Četvrtak, 09.04.2026 | 10:15

Odluka Vlade Crne Gore da nastavi i praktično finalizuje koncesioni postupak za Aerodrome Crne Gore, uz prateću propagandnu kampanju o „milijardi eura za državu“, zahtijeva ozbiljnu, argumentovanu i odgovornu reakciju, saopštio je savjetnik Predsjednika Crne Gore za za unutrašnju politiku i privredni razvoj Nebojša Vuksanović.  

Vuković: Crna Gora neće doživjeti grčki scenario, javne finansije nijesu ugrožene

Četvrtak, 09.04.2026 | 10:01

Javne finansije nijesu ugrožene, Crna Gora ni u kom slučaju neće doživjeti grčki scenario, poručio je ministar finansija Novica Vuković u Skupštini, odgovarajući na pitanja poslanika.Javne finansije nijesu ugrožene, Crna Gora ni u kom slučaju neće doživjeti grčki scenario, poručio je ministar finansija Novica Vuković u Skupštini, odgovarajući na pitanja poslanika.

Pametna ušteda uz Voli cijene

Četvrtak, 09.04.2026 | 09:16

U svim Voli i Naš diskont marketima, svakog četvrtka vas očekuje novi krug vaših omiljenih Voli cijena.

Konatar: Hitno pripremiti paket mjera za zaštitu građana i privrede

Četvrtak, 09.04.2026 | 09:06

Pozivamo Vladu Crne Gore da ne čeka produbljivanje krize i da u najkraćem roku predloži paket antikriznih mjera, zato što nestabilnost na svjetskom tržištu energenata već pojačava inflaciju i utiče na rast cijena velikog broja roba i usluga i to zahtijeva proaktivan pristup države kako bi se zaštitio životni standard građana i osigurala stabilnost domaće privrede, kazao je poslanik Građanskog pokreta URA Miloš Konatar.

Spajić: Godišnja uplata od koncesija 20 miliona eura, a sve uplate u trezor od 1999. do danas 19.5 miliona

Srijeda, 08.04.2026 | 17:33

Premijer Milojko Spajić saopštio je putem društvene mreže X da je donijeta odluka o dodjeli koncesije za aerodrome u Crna Gora, naglašavajući očekivane finansijske koristi za državni budžet.

Navodni Medenica: Ja ću odgovarati za svoje nedjela, ali će javnost znati i za vaša

Srijeda, 08.04.2026 | 13:07

Na društvenim mrežema objavljen je novi snimak navodnog Miloša Medenice, koji je u bjekstvu.

Preminuo Duško Vujošević

Srijeda, 08.04.2026 | 12:16

Legendarni košarkaški trener Duško Vujošević je preminuo danas u 68. godini.

Unija poslodavaca: Podnijeta nova inicijativa za ocjenu ustavnosti zabrane rada nedjeljom

Srijeda, 08.04.2026 | 11:42

Unija poslodavaca Crne Gore podnijela je Ustavnom sudu Crne Gore inicijativu za ocjenu ustavnosti člana 35b Zakona o unutrašnjoj trgovini - člana kojim je ponovo uspostavljena neradna nedjelja u trgovini.

EXIT To Montenegro pozicionira Crnu Goru kao evropskog lidera muzičkog turizma

Srijeda, 08.04.2026 | 12:13

EXIT to Montenegro sa dva velika događaja u Budvi i Ulcinju i više manjih širom Crne Gore predstavlja vrhunac svjetske turneje brenda i generisaće na početku i na kraju turističke sezone preko 200.000 noćenja i ekonomski doprinos crnogorskom turizmu od najmanje 40 miliona eura. Ovaj projekat pozicioniraće Crnu Goru kao jednog od lidera muzičkog turizma Evrope, jedne od najbrže rastućih grana globalnog turizma, koja već sada generiše preko 100 milijardi eura, uz projekcije rasta na više od 230 milijardi do 2030. i preko 340 milijardi eura do 2032. godine.

Iranci nastavljaju ismijavati Trampa: Objavljen AI video na kojem nosi bijelu zastavu i moli za oproštaj

Srijeda, 08.04.2026 | 11:33

Nakon što je dogovoreno primirje između Irana i SAD-a, iranske diplomate nastavile su na društvenim mrežama ismijavati američkog predsjednika Donalda Trampa.

Perović: Moramo stajati uz istinu, i govoriti istinu

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:02

Protojerej stavrofor Gojko Perović u emisiji Link na RCG govorio je o predstojećem prazniku Vaskrsnuća Gospodnjeg, uz poruku ljudima da vrijeme ne prolazi uzaludno, već prolazi da bismo ga iskoristili da bi od nas nešto nastalo i postalo. Kazao je da, uprkos stalnim udarima na crkvu, ona mora veslati na krilima istine i ljubavi.

UO FK Budućnosti: Smijenjen izvršni direktor Predrag Kažić

Četvrtak, 09.04.2026 | 10:50

Upravni odbor Fudbalskog kluba "Budućnost", smijenio je izvršnog direktora Predraga Kažića zbog loših rezultata. U toku je sjednica.

Bokan: Duško je u Budućnosti imao posebno mjesto, uticao je na brojne generacije košarkaša

Četvrtak, 09.04.2026 | 10:29

Predsjednik KK Budućnost Dragan Bokan istakao je da je Duško Vujošević dao veliki doprinos u formiranju crnogorske reprezentacije, kao i da je imao veliki utican na brojne generacije košarkaša sa ovih prostora.

Rukometašice večeras protiv Portugala

Četvrtak, 09.04.2026 | 10:24

Danas igraju “lavice” – Portugal je protivnik u pretposljednjem, 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2026.

Nikola Krstović na meti "Rosonera"

Četvrtak, 09.04.2026 | 10:20

Milan intenzivno prati našeg Nikolu Krstovića, koji briljira u Atalanti. Rosoneri su već započeli prve razgovore sa italijanskim klubom oko mogućeg transfera za sezonu 2026/27, prenose italijanski mediji.

Vuksanović o koncesiji Aerodroma: Poslanici da odlučuju isključivo u interesu države i građana

Četvrtak, 09.04.2026 | 10:15

Odluka Vlade Crne Gore da nastavi i praktično finalizuje koncesioni postupak za Aerodrome Crne Gore, uz prateću propagandnu kampanju o „milijardi eura za državu“, zahtijeva ozbiljnu, argumentovanu i odgovornu reakciju, saopštio je savjetnik Predsjednika Crne Gore za za unutrašnju politiku i privredni razvoj Nebojša Vuksanović.  

Raspored dežurnih apoteka za Vaskrs

Četvrtak, 09.04.2026 | 10:10

Iz zdravstvene ustanove Apoteke Crne Gore Montefarm (ZUACG) saopštili su spisak dežurnih apoteka koje će tokom predstojećeg praznika Vaskrsa, na dan 10. april(petak) i 13. april (ponedjeljak) dežurati.

Vuković: Crna Gora neće doživjeti grčki scenario, javne finansije nijesu ugrožene

Četvrtak, 09.04.2026 | 10:01

Javne finansije nijesu ugrožene, Crna Gora ni u kom slučaju neće doživjeti grčki scenario, poručio je ministar finansija Novica Vuković u Skupštini, odgovarajući na pitanja poslanika.Javne finansije nijesu ugrožene, Crna Gora ni u kom slučaju neće doživjeti grčki scenario, poručio je ministar finansija Novica Vuković u Skupštini, odgovarajući na pitanja poslanika.

Advokatu osumnjičenom za nasilje u porodici određeno zadržavanja do 72 sata

Četvrtak, 09.04.2026 | 09:54

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata advokatu Željku Đukanoviću, zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici.Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata advokatu Željku Đukanoviću, zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici.

Rožaje: Zbog brze vožnje sankcionisana 53 vozača

Četvrtak, 09.04.2026 | 09:50

Mobilna jedinica policije zajedno sa službenicima RCB Sjever, sprovela je pojačane kontrole saobraćaja sa posebnim akcentom na prekoračenje dozvoljene brzine kretanja motornih vozila na rizičnim dionicama puta na teritoriji Rožaja, saopštila je Uprava policije na mreži X.