Četvrtak, 27.03.2025 | 19:20
IZVOR: adria.tv

Janović: Investitor PLANIRA da u Ulcinj uloži 30 milijardi - Ovakva prilika se dešava JEDNOM u deceniji

Poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Tonći Janović ocijenio je, gostujući u “Info plus” na Adria televiziji, da ulaganja u Crnu Goru od više milijardi ne dolaze svake godine, te naglasio da arapski investitor planira da u Ulcinj uloži 30 milijardi eura.




Foto: Pokret Evropa sad

On je naglasio da se ne bi osvrtao na negativne konotacije nakon najave premijera Milojka Spajića da će veliki investitor iz Ujedinjenih Arapskih Emirata uložiti u Crnu Goru preko 30 milijardi.

„Mi imamo istroijsku šansu, ispisujemo modernu istoriju Crne Gore. Ne dešava se često da imate priliku da dovedete stranog investitora koji će da uloži milijardu eura u Crnu Goru, a u ovom slučaju je u preko 30 milijardi. Mi se gađamo sa cijenama, iznosima, da li neko može da zamisli koliko je to 30 milijardi za Ulcinj. Zamislite koliko benefita dobijaju, ne samo građani Ulcinja, već cijele Crne Gore. Tu su novi stanovi, hoteli, apartmani, novi poslovni prostori. Stanovnici Ulcinja će moći da žive od turizma, Ulcinj je korisnik Egalizicionog fonda, a imaju 12 km obale. Nisu to iskoristili na pravi način“, kazao je Janović, prenosi portal Adria.

Naveo je primjere Tivta i Kotora, gdje su, kako je dodao, investicije, preporodile te gradove. Janović je istakao da je u ovom slučaju u pitanju višestruka korist i nije mu jasno kako neko može da osporava ovu investiciju i ide negativnom konotacijom na ovako kredibilnog investitora.

„Taj investitor ne gradi bilo gdje, gradi svuda u svijetu. Ta firma je potpisala ugovor sa SAD ulaganje od 1100 milijardi. Ne vjerujem da bi došli u Crnu Goru da prave malverzacije. Grade u Beogradu na vodi, gradili Burdž Kalifu, Dubai mol. Radi se o krediblnim investitoru gdje UAE garantuju za investitora. Ne bih se osvrtao na negativne konotacije, uložiti silne milijarde u Crnu Goru ne dolaze svake godine. One se dese jednom u deceniju, prilika se mora iskoristiti. Žaliti se da se druge države razvijaju, a ne iskoristiti priliku, nelogično je. Ova prilika se dešava jednom u deceniji“, naglasio je on.

Upitan koliko je zadovoljan radom Odbora za antikorupciju, kazao je da su imali opstrukciju kad su birali Savjet Agencije za sprečavanje korupcije.

„Tu opozicija nije htjela da sudjeluje. Onda smo izabrali Savjet i odabrali odličan kadar koji daje rezultate i neselektivno postupa. Našli su nepravilnosti kod svih partija. Što se tiče Anketnog odbora i ‘crnih trojki’ stav PES-a je da se moraju se kazniti svi vinovnici napada prebijanja, ubijanja malteretiranja ne samo novinara nego svih nedužnih ljudi, nažalost nekih koji su platili glavom. Neka svi plate za svoja djela“, jasan je on.

Osvrnuo se i na politčku krizu zbog prestanka funkcije sutkinje Ustavnog suda Dragane Đuranović.

„To je prije svega vještački izazvana kriza. Mi smo odmah rekli da smo spremni da konsultujemo Vencenijansku komisiju. Vi znate da je tad trebalo usvojiti budžet i da smo tada bili mjesec dana u privremenom finansiranju. Oni nisu sa tim ništa postigli, samo su naštetili građanima. Ova vještački izazvana kriza se mogla riješiti, da odmah sjednemo za sto i da se konsultuje Venecijanska komisija. Ne da mjesece izgubimo, političari tu nisu izgubili, izgubili su građani kojima su kasnile plate, penzije zbog neusvajanja budžeta“, napomenuo je Janović.

Smatra i da bi otvorene liste dovele do demokratizacije društva.

„PES je u predizbornoj kampanji zacrtao ostvarenje otvorenih lista, mi se i dalje zalažemo za to. Zalagaćemo se i dalje, to je rješenje, najbolje da građani biraju onog kog žele da ih zastupa u Skupštini. Nećemo odustati od otvorenih lista“, naglasio je poslanik.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Auto-put od početka godine opslužio 1,16 MILIONA VOZILA

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 15:36

Auto-putem Princeza Ksenija je od početka ove godine prošlo 1,16 miliona vozila, pokazuju podaci sa sajta Monteputa.

Koprivica: Popis duvana sproveden, sva dokumentacija dostavljena SDT-u

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 13:58

Popis zaplijenjenog duvana je sproveden efikasno, transparentno i u potpunosti u skladu sa zakonom. Obavljen je na tri lokacije – u Luci Bar (skladište Paccorini, kontejner i kamioni ispred carinske ispostave) i u Podgorici (Zetatrans i pridruženi carinski magacin), saopštio je potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica.

Anđušić: Ekonomija vještačke kome

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 13:39

Dakle ovako, da podsjetimo-rezimiramo: resorno ministarstvo je 29. aprila saopštilo da ćemo od 15. maja imati nove mjere ili nastavak akcije: “Limitirane cijene”. Ovo je ujedno bio i jedini mehanizam koji Vlada sprovodi u cilju “sprječavanja” inflacije. 15. maj je prošao, a od direktnog obećanja prošlo je skoro dva mjeseca. U međuvremenu smo, zauzvrat, dobili uvećanje cijena hljeba, komunalnih usluga, goriva, saopštio je Mihailo Anđušić, poslanik Demokratske partije socijalista u Skupštini Crne Gore.

Crna Gora - Od ponoći SKUPLJE sve vrste goriva

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:38

Od ponoći, u Crnoj Gori će biti skuplje sve vrste goriva, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Vuksanović: Do Nove godine OTVARANJE puta Mojkovac - Đurđevića Tara

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:18

Direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović kazao je u emisji "Dobro jutro Crna Goro" na TVCG da će, po izjavama izvođača i po izjavama nadzora, do Nove godine put Mojkovac - Đurđevića Tara biti pušten u saobraćaj.

UP: U saobraćajnoj nezgodi učestvovalo i vozilo MUP-a u kojem je bio ministar Šaranović

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 00:05

Na magistralnom putu Bar–Podgorica, u nedjelju u mjestu Virpazar, oko 20:30 časova došlo do saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovala tri vozila, među kojima i jedno službeno vozilo Ministarstva unutrašnjih poslova, u kojem se nalazio ministar, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Abazović: Različita mišljenja u partiji su kvalitet više, nisu tačne tvrdnje da je Adžić odbio da ispoštuje odluku GO

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 08:15

Lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović kazao je da nije tačna informacija da je potpredsjednik i poslanik te partije Filip Adžić odbio da ispoštuje odluku Glavnog odbora o rotaciji u poslaničkom klubu.

Rudnik uglja Pljevlja: Klizište zatrpalo mašinu, lakše povrijeđen bagerista

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:42

Tokom izvođenja redovnih radova na PK “Potrlica” u nedelju, 15. juna u poslepodnevnim časovima, došlo je do iznenadnog pomjeranja tla i aktiviranja klizišta. Klizište je zahvatilo zaglinjeni prostor i dovelo do zatrpavanja mašine, saopšteno je iz Rudnika uglja Pljevlja.

Luka Modrić ODUŠEVIO Milicu Todorović: "Ne postoje riječi da opišem zahvalnost" (VIDEO)

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:05

Pala je i po koja suza.

MVP: Izbjegavati putovanja u Izrael i Iran, nema povrijeđenih crnogorskih državljana

Nedjelja, 15.06.2025 | 20:47

Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore pažljivo prati razvoj bezbjednosne situacije u Izraelu, Iranu i širem regionu, te savjetuje građanima da, zbog pogoršane bezbjednosne situacije i povećanog rizika po ličnu sigurnost, do daljnjeg izbjegavaju sva putovanja u pomenute zemlje.

Vujović u Solunu: Države moraju GRADITI SISTEM koji garantuje sigurnost novinarima

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 15:52

Bezbjednost novinara mora biti zajednička odgovornost institucija, društva i međunarodne zajednice. Crna Gora je reformskim procesima unaprijedila stanje u medijima i bezbjednost novinara, ali i dalje mora raditi na razvoju efikasnih pravnih mehanizama zaštite medija i novinara, od zloupotreba sudskog procesa kao  jednog od sredsatva nedozvoljenog pritiska, kao i svih poznatih oblika nasilja, sa akcentom na onlajn nasilje.   

Bjelopoljska URA pružila PODRŠKU Abazoviću: Politika URE garant očuvanja građanskog bića Crne Gore

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 15:45

U susret IV Kongresu Građanskog pokreta URA održan je sastanak i Opštinskog odbora bjelopoljske URE na kojem donešena odluka da se za predsjednika partije kandiduje  Dritan Abazović, a za potpredsjednicu Ana Novaković Đurović.

Auto-put od početka godine opslužio 1,16 MILIONA VOZILA

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 15:36

Auto-putem Princeza Ksenija je od početka ove godine prošlo 1,16 miliona vozila, pokazuju podaci sa sajta Monteputa.

Vučetić uoči Eurobasketa: Izazov je velik, ali VJERUJEM u NAS

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 15:21

Ženska košarkaška reprezentacija otputovaće rano ujutro za Brno, koji će od srijede do nedjelje biti domaćin C grupe Evropskog prvenstva.

Ove horoskopske znakove je nemoguće ZABORAVITI čak i nakon raskida

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 15:12

Prekidi veza nikad nisu laki, a svaka osoba nosi se s njima na svoj način. Prekidi veza nikad nisu laki, a svaka osoba nosi se s njima na svoj način.

Da li je BIJELA ČOKOLADA samo ime ili prava poslastica?

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 14:58

Prisutna u milionima kuhinja širom svijeta, čokolada dolazi u mnogo različitih oblika i ukusa. Najpopularnije vrste uključuju crnu, poluslatku, miječnu i bijelu, ali jedna od njih je predmet mnogih debata.

Iz Morače IZVUČENO tijelo ženske osobe

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 14:54

Iz Morače je danas izvučeno tijelo ženske osobe, saopšteno je CdM-u iz policije i Službe zaštite i spašavanja.

Analiza Vrhovnog suda: Na 100 stanovnika 39,1 komad ORUŽJA

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 14:46

Na 100 stanovnika u Crnoj Gori bilježi se 39,1 komad oružja, pokazala je analiza koju je inicirao Vrhovni sud. Iz suda ukazuju da postoji izrazito visok procenat osuđujućih presuda za nelegalno držanje oružja, što ukazuje na sistemski problem u našem društvu te da je neophodna temeljna promjena.

Ova fitnes UŽINA se pravi za DVA minuta – Savršena nakon treninga

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 14:32

Put do izvajanog tijela podrazumijeva posvećenost treninzima, ali i ishrani što nije lak zadatak.

SDT se ŽALIO na oslobađajuđu presudu u slučaju “državni udar”

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 14:19

Specijalno državno tužilaštvo SDT je danas, Apelacionom sudu Crne Gore podnijelo žalbu protiv prvostepene presude Specijalnog odjeljenja Višeg suda u Podgorici, kojom su: aktuelni predsjednik Skupštine Andrija Mandić, lider DNP-a Milan Knežević, te Eduard Šišmakov, Bratislav Dikić, Nemanja Ristić, Predrag Bogićević, Branka Milić, Dragan Maksić, Srboljub Đorđević, Milan Dušić, Vladimir Popov, Kristina Hristić, Mihailo Čađenović oslobođeni od optužbe da su počinili krivična djela stvaranje kriminalne organizacije, terorizam u pokušaju i terorizam u pokušaju putem pomaganja, objavljeno je na sajtu SDT-a.