Petak, 28.03.2025 | 15:29
IZVOR: kolektiv.me

Raičević sa Rajnke: Bar biva sve više prepoznat kako u investicionom, tako i u privrednom i turističkom smislu

Predsjednik Opštine Bar, Dušan Raičević ugostio je danas ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori, Džudi Rajzen Rajnke koja boravi u zvaničnoj posjeti gradu.




Foto: Opština Bar

“Sastanku su prisustvovali i Tye Sundlee, zamjenik šefa Političko-ekonomskog odjeljenja u Ambasadi SAD-a i Marina Milić, savjetnica za ekonomska pitanja u Ambasadi", saopšteno je iz Opštine Bar.

Kako je saošteno , sagovornici su izrazili zadovoljstvo zbog ponovnog susreta, kao izraza volje za produbljivanjem saradnje i unapređenjem bilateralnih odnosa.

"Predsjednik Opštine i ambasadorka su u razgovoru o temama od zajedničkog interesa, između ostalog, razmatrali mogućnosti strateškog partnerstva sa američkim subjektima, implementaciju projekata i podršku lokalnim inicijativama koje će doprinijeti razvoju i stabilnosti grada i boljim uslovima života za građane”, navodi se u saopštenju.

Sa sastanka je poručeno da je Bar grad koji posljednjih godina doživljava ekspanziju, pa kao takav biva sve više prepoznat kako u investicionom, tako i u privrednom i turističkom smislu, što je temelj za dalji rast čemu je lokalna uprava u kontinuitetu posvećena, a podrška partnera kakve su SAD od velikog je značaja za to.

“Raičević i Rajnke susret su završili izražavajući opredijeljenost daljem jačanju tardicionalno dobrih prijateljskih veza i razmjeni iskustava u svim onim oblastima koje će doprinijeti tome da komparativne prednosti Bara budu valorizovane na pravi način, što će zbog položaja grada imati pozitivne efekte na razvoj države, ali i sveukupnih odnosa u regionu i među članicama NATO alijanse”, zaključuju u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Crna Gora - Od ponoći SKUPLJE sve vrste goriva

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:38

Od ponoći, u Crnoj Gori će biti skuplje sve vrste goriva, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Vuksanović: Do Nove godine OTVARANJE puta Mojkovac - Đurđevića Tara

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:18

Direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović kazao je u emisji "Dobro jutro Crna Goro" na TVCG da će, po izjavama izvođača i po izjavama nadzora, do Nove godine put Mojkovac - Đurđevića Tara biti pušten u saobraćaj.

Bulatović na EPCG NET 2025: Fokus na energetskoj tranziciji i izazovima CBAM mehanizma

Nedjelja, 15.06.2025 | 17:42

U prepunoj sali u Budvi, 13. i 14. juna je održano četvrto izdanje međunarodnog simpozijuma energetike EPCG NET – Novi energetski trendovi, u organizaciji Elektroprivrede Crne Gore. Skup je okupio preko 250 učesnika iz cijelog regiona i Evrope, među kojima su predstavnici energetskih kompanija, institucija, međunarodnih organizacija i ekspertske zajednice.

Ćulafić: Crnoj Gori zvanično stavljeno na raspolaganje 80 MILIONA EURA bespovratne podrške

Nedjelja, 15.06.2025 | 13:09

Crnoj Gori je zvanično stavljeno na raspolaganje ukupno 80 miliona eura bespovratne podrške iz Instrumenta pretpristupne pomoći Evropske unije (IPA III), od čega je 48,5 miliona namijenjeno projektima zaštite životne sredine i klimatskih promjena, saopštio je ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, Damjan Ćulafić.

EPCG Net 2025: OTKLANJANJE prepreka za priključenje prozjumera

Nedjelja, 15.06.2025 | 11:45

Završni panel Simpozijuma energetike EPCG Net 2025 bio je posvećen temi: “Prozjumeri i proizvođači – priključenje na distributivni sistem: problemi i rješenja”.

Otkrivena CRNA KUTIJA koja ukazuje na UZROK avionske nesreće u Indiji

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 12:53

Tokom vikenda su pronađene obje crne kutije iz aviona Air India koji se srušio u Ahmedabadu, a prilikom čega je smrtno stradalo 270 ljudi. Informacije sa ovih uređaja za snimanje uobičajeno otkrivaju detalje o trenutku nesreće, ali istražni centri negiraju posljednje informacije koje su se pojavile.

Sony najavljuje PlayStation 6 – Gejming BUDUĆNOSTI počinje za nekoliko godina

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 12:37

Direktor kompanije Sony dotakao se mogućnosti objave nove PlayStation konzole.

Sunce odbacuje svoje planete, Merkur prvi na udaru – Evo da li će Zemlja uspjeti da opstane?

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:19

Za oko pet milijardi godina, Sunce će ostati bez vodonika i pretvoriće se u crvenog džina pošto će početi sa fuzijom helijuma. U tom procesu, očekuje se da će Solarni sistem ostati bez Merkura, vjerovatno i Venere. Nova istraživanja sugerišu, možda i bez Zemlje

Vještak: Medenica ima teško OBOLJENJE KIČME

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 12:03

red podgoričkim Višim sudom danas je odloženo suđenje Milošu Medenici, Vesni Medenici i grupi.

Crnogorski omladinci danas IGRAJU protiv Danske: "Sokolići" vjeruju u POBJEDU

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:50

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore igraće danas u Bukureštu sa Danskom, meč drugog kola A grupe Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Radovanić: Krajnje je vrijeme da parlamentarna većina prihvati STAN ZA SVE koji ćemo ponovo predložiti u Parlamentu

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:46

Generalni sekretar Građanskog pokreta URA Mileta Radovanić saopštio je da će poslanički klub URE zbog konstantnog divljanja cijena stanova ponovo uputiti prema Skupštini Crne Gore Zakon o formiranju državnog fonda STAN ZA SVE.

Ovaj grad kažu da je najjeftiniji u Europi - Kafa košta JEDAN EURO, a plaže su očaravajuće

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:31

Kako se približava sezona odmora, mnogi turisti već biraju destinacije koje neće isprazniti novčanik.

Luka Modrić ODUŠEVIO Milicu Todorović: "Ne postoje riječi da opišem zahvalnost" (VIDEO)

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:05

Pala je i po koja suza.

Svaki horoskopski znak ima svoju BOJU LIČNOSTI - Provjerite koja je vaša

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:54

Znate onaj osjećaj kad vidite boju i pomislite: “Ovo sam baš ja!”? E pa, možda je za to zaslužna vaša astrološka vibra. Svaki horoskopski znak nosi sa sobom određenu energiju, a ako ju prevedete u boje, dobićete paletu karaktera direktno s neba.

Da li znate da KROASAN nije originalno pecivo iz Francuske? Evo gdje je sve POČELO

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:25

Kroasani su danas simbol francuske kuhinje i obožavani su širom svijeta, međutim, rijetki znaju da oni zapravo potiču iz Austrije i da su inspirisani austrijskim pecivom kipferl.