Nedjelja, 06.04.2025 | 21:22
IZVOR: rts.rs

Vučić - Doktor Đuro Macut predložen za mandatara za sastav nove Vlade Srbije

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić predložio je profesora doktora Đuru Macuta za kandidata za predsjednika nove Vlade Srbije.




Foto: arhiva, Vlada Crne Gore/Đorđe Cmiljanić

"Predlažem Narodnoj skupštini Republike Srbije profesora dr Đuru Macuta kao kandidata za predsjednika Vlade", navedeno je u odluci koju je Vučić potpisao, dodajući da ta odluka stupa na snagu danom objavljivanja u Službenom glasniku.

Vučić je istakao da Đuro Macut posjeduje potrebne profesionalne i lične kvalitete, kao i stručnost i posvećenost za obavljanje funkcije predsjednika Vlade.

"Uvjerio me je da može da obezbijedi većinu za izbor nove vlade".

Vučić je kazao da će nova vlada biti izabrana do Velikog petka i da su pred njom teški zadaci - da se zemlja suprostavlja svim pritiscima povodom regionalne politike, da zemlja riješi pitanje taksi sa SAD, da ubrza evropski put, da istovremeno sačuva svoje tradicionalne prijatelje na istoku i da obnovi nivo investicija, kako stranih, tako domaćih.

"Biće veliki zadatak na novoj vladi da nastavi da čuva mir, stabilnost, da se ponaša trpeljivo i strpljivo. Vlada treba da ima jasnu posvećenost ka budućnosti i naša želja i namjera je da vratimo Srbiju na pijadestal pobjednika i da bude najbrža rastuća ekonomija do kraja godine", rekao je predsjednik Srbije.

Kako je naveo, novi predsjednik Vlade nastaviće da sprovodi programe usmjerene na podizanje životnog standarda građana, kao i projekte u oblasti zdravstva, obrazovanja, nauke, tehnologije, energetike, poljoprivrede, ekologije, turizma i infrastrukture. Vučić je naglasio da će nova vlada nastaviti evropski put Srbije, uz očuvanje tradicionalno dobrih odnosa sa prijateljskim zemljama širom svijeta.

Posebno je istakao da će jedan od glavnih zadataka nove vlade biti realizacija specijalizovane svjetske izložbe EKSPO 2027 u Beogradu, koja će, kako je ocijenio, predstavljati osnovu za novi investicioni ciklus u narednom mandatu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Skupština USVOJILA Prostorni plan Crne Gore

Četvrtak, 26.06.2025 | 17:22

Poslanici Skupštine Crne Gore usvojili su Prostorni plan Crne Gore do 2040. godine, sa 42 glasa za. Glasalo je ukupno 50 poslanika, osam je bilo protiv.

URA: Vlada degradirala Prostorni plan i grubo prekršila zakone i procedure

Četvrtak, 26.06.2025 | 15:55

"Prostorni plan Crne Core nije mogao biti utvrđen na Vladi 12.06. bez saglasnosti Agencije za zaštitu životne sredine na Izvještaj o strateškoj procjeni uticaja na životnu sredinu. Ministri i ministarke su glasali za Prostorni plan bez uvida u ovaj izvještaj, što je nedopustivo i predstavlja kršenje zakona. Tako će i poslanici danas glasati za najvažniji strateški dokument države, bez uvida u sva dokumenta", saopštili su iz Građanskog pokreta URA.

Vučić: Država će INTERVENISATI i na Vidovdan ako bude prinuđena

Četvrtak, 26.06.2025 | 14:49

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je povodom najavljenog studentskog i građanskog protesta u subotu, 28. juna u Beogradu, da će država intervenisati samo ukoliko bude prinuđena i da će dati sve od sebe da niko ne bude povrijeđen.

Milatović: Crna Gora mora graditi BUDUĆNOST na održivom razvoju

Četvrtak, 26.06.2025 | 13:36

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović upriličio je radni doručak povodom predstojećeg učešća na međunarodnoj konferenciji Ujedinjenih nacija „Finansiranje za razvoj“ u Sevilji, koju zajednički organizuju premijer Kraljevine Španije Pedro Sančez i generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutjereš.

Vuković-Kuč: Stručna komisija da sprovede NADZOR nad radom Vlade

Četvrtak, 26.06.2025 | 11:03

Poslanica DPS-a Aleksandra Vuković-Kuč je poručila da je aktuelnom pravnom i političkom sistemu potrebno jedno vještačenje.

Ljetne vrućine su pravi izazov za PEGLANJE gardarobe - Uz ovaj jednostavan TRIK zaboravit ćete na PEGLU

Četvrtak, 26.06.2025 | 18:14

Tokom ljetnih dana, peglanje veša može postati prava muka - sparina i visoke temperature često nas tjeraju da izbjegavamo ovaj posao. Ipak, postoji jednostavan i brz način da osvježite i ispeglate zgužvanu odjeću bez potrebe za peglom i dodatnim zagrijavanjem prostorije.

Odbornici DPS-a: Odlukom podgoričkog Vodovoda da uvede RESTRIKCIJA Lješanskoj nahiji UGROŽENII životi i IMOVINA građana

Četvrtak, 26.06.2025 | 17:57

Restrikcijom biti smanjena operativnost i same hidrantske mreže za napajanje vatrogasnih vozila u slučaju požara, upozoravaju iz Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada

“Ajkule” učestvuju na PRESTIŽNOM turniru u Budimpešti

Četvrtak, 26.06.2025 | 17:52

Seniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore učestvuje na međunarodnom turniru koji se održava u Budimpešti.

"Prolazilasam kroz faze LUDILA I EMOTIVNIH PADOVA": Nataša Bekvalac progovorila o teškoj borbi sa POROKOM

Četvrtak, 26.06.2025 | 17:48

Nataša priznaje da joj nije bilo lako dok je prolazila kroz proces odvikavanja.

Jeste li probali KINESKO HODANJE? Efikasna rutina za MRŠAVLJENJE bez muke

Četvrtak, 26.06.2025 | 17:12

Podignite ruke i hodajte - kinesko hodanje zateže stomak, ubrzava varenje i sagorijeva masti.

Milatović NAGRADIO najbolje srednjoškolce: Vi ste slika crnogorskog društva koju želim da gledaju svi građani naše zemlje

Četvrtak, 26.06.2025 | 16:40

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović upriličio je u Vili Gorica prijem i nagradio najbolje učenike srednjih škola generacije 2024/2025, i tom prilikom kazao da su oni slika crnogorskog društva koju želi da gledaju svi građani naše zemlje.

Miloš Teodosić objavio KRAJ KARIJERE – Maestro se oprašta od TERENA

Četvrtak, 26.06.2025 | 16:00

Legendarni srpski košarkaš Miloš Teodosić, završio je igračku karijeru.

URA: Vlada degradirala Prostorni plan i grubo prekršila zakone i procedure

Četvrtak, 26.06.2025 | 15:55

"Prostorni plan Crne Core nije mogao biti utvrđen na Vladi 12.06. bez saglasnosti Agencije za zaštitu životne sredine na Izvještaj o strateškoj procjeni uticaja na životnu sredinu. Ministri i ministarke su glasali za Prostorni plan bez uvida u ovaj izvještaj, što je nedopustivo i predstavlja kršenje zakona. Tako će i poslanici danas glasati za najvažniji strateški dokument države, bez uvida u sva dokumenta", saopštili su iz Građanskog pokreta URA.

Vlada UTVRDILA Predlog Zakona o željeznici

Četvrtak, 26.06.2025 | 15:39

"Vlada Crne Gore je na današnjoj sjednici utvrdila Predlog Zakona o željeznici, kojim se stvaraju uslovi za ispunjenje dva od četiri završna mjerila za zatvaranje pregovaračkog poglavlja 14 – otvaranje tržišta i uspostavljanje nezavisnog regulatornog tijela i nacionalnog tijela za bezbjednost u željezničkom saobraćaju", saopšteno je iz Ministarstva saobraćaja.

Evo koliko često biste trebali PRATI KOSU tokom LJETA

Četvrtak, 26.06.2025 | 15:30

Dolaskom ljeta, odnosno visokih temperatura, mnoge žene su u dilemi kada je riječ o tome koliko često bi trebale prati kosu. Stručnjaci su objasnili šta je prihvatljivo.