Četvrtak, 10.04.2025 | 20:12
IZVOR: 24sedam.rs

Avantura u džungli, uz vodopade i pješčane obale – Otkrijte RAJ na zemlji

Ponesite osmijeh, dobru energiju i spremnost za istraživanje, jer vas na ovom karipskom dragulju čeka putovanje koje će vam zauvijek ostati u srcu.




Foto: Ilustracija/ Pixabvay

Sunce koje nježno grije pijesak, tirkizno more koje se stapa sa plavim nebom, palme koje šušte na toplom vjetru i osmjeh lokalnog stanovništva koje zrači gostoprimstvom -  upravo tako izgleda Dominikanska Republika, jedna od najtraženijih destinacija na svijetu.

Ova karipska zemlja nudi mnogo više od prelepih plaža – fascinantnu istoriju, raznovrsnu kuhinju, avanture koje podižu adrenalin i prirodne ljepote koje ostavljaju bez daha.

Bilo da volite da istražujete kulturne znamenitosti, opuštate se uz dobru hranu ili jurite avanture po džungli, Dominikana će vam pružiti nezaboravno iskustvo.

Plaže koje oduzimaju dah

Dominikana je sinonim za nestvarno lijepe plaže. Punta Kana, najpoznatije letovalište, nudi kilometre bijelog pijeska i kristalno čiste vode, idealne za kupanje i uživanje. Bavaro Beach se često pojavljuje na listama najljepših plaža svijeta, dok je Playa Rincon prava egzotična tajna za one koji žele mir i privatnost.

Za ljubitelje ronjenja i plivanja sa kornjačama, ostrva Saona i Katalina pružaju fascinantne podvodne pejzaže, dok avanturisti mogu da istražuju skrivene pećine i lagune.

Gradovi prepuni istorije i kulture

Prošetajte kaldrmisanim ulicama Santo Dominga, posjetite prvu katedralu Novog sveta, uživajte u arhitekturi staroj više od 500 godina i upijajte duh prošlih vjekova na svakom koraku.

Ovaj grad spaja staro i novo na jedinstven način – uz istorijske znamenitosti, ovde vas čekaju moderni restorani, umjetničke galerije i živahne žurke pod vedrim nebom.

Nezaobilazne atrakcije koje oduševljavaju

Ako volite aktivan odmor, Dominikana vas neće razočarati. Avanturisti mogu uživati u planinarenju do najvišeg vrha Kariba, Pica Duarte, ili istraživati El Limón vodopad u džungli poluostrva Samaná.

Ne propustite plivanje sa delfinima, zip-lajn kroz prašumu, kao ni posjetu nacionalnom parku Los Haitises, čuvenom po mangrovima i pećinama sa drevnim petroglifima.

Ljubitelji prirode mogu istraživati i jezera Enriquillo – najveće slano jezero Kariba, gdje žive krokodili i ružičasti flamingosi.

Ukusi Dominikane: Raj za sva čula

Dominikanska kuhinja je šarena, mirisna i puna iznenađenja. Obavezno probajte mangú (pire od kuvanih zelenih banana), sancocho (tradicionalni karipski paprikaš sa mesom i povrćem) i svježu ribu pripremljenu na žaru. Takođe, i kokosova voda je jedan od popularnih napitaka.

Voće kao što su mango, papaja, kokos i guava ovde ima potpuno drugačiji, intenzivniji ukus, a domaći rum i kafu morate ponijeti kao suvenir. Uživaćete i u opuštenoj atmosferi lokalnih restorana uz ritmove merengea i bačatu – tradicionalne muzike koja je ovdje način života.

Kada je najbolje posjetiti?

Najbolje vrijeme za putovanje je od decembra do aprila, kada su dani sunčani, a vlažnost vazduha niska.

Iako se tokom ljeta mogu javiti kratkotrajne tropske kiše, temperatura je topla tokom cijele godine, pa Dominikana ostaje idealna destinacija za sve koji žele bijeg u egzotični raj.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Obavljena listu najgostoljubivijih turističkih destinacija za 2026.

Petak, 13.02.2026 | 12:47

Nove liste otkrivaju 10 gradova i 10 regiona koji su u poslednjih 12 mjeseci pohvaljeni zbog svoje gostoljubivosti.

Gozo – najbolje čuvana tajna Mediterana: ostrvo gdje vrijeme usporava, a duša diše

Utorak, 03.02.2026 | 16:55

Na Mediteranu i dalje postoji ostrvo koje nije izgubilo tišinu, prostor i dušu. Mjesto gdje se pejzaži ne mijenjaju zbog trendova, gdje tradicija nije dekor već način života i gdje priroda i istorija postoje u savršenoj ravnoteži. Gozo je ostrvo koje osvaja polako, ali ostaje duboko urezano u sjećanje.

Najbolje zemlje za penzionisanje u Evropi: Na vrhu liste nije Španija, a jedna se posebno izdvaja

Četvrtak, 29.01.2026 | 09:21

Ako ste ikada razmišljali o penzionisanju u inostranstvu, postoji niz faktora koje treba uzeti u obzir.

Nije ni Njujork, ni Singapur,... Ovo je NAJSKUPLJI GRAD za život u 2026. godini

Utorak, 27.01.2026 | 13:59

Prema najnovijoj rang-listi platforme Nambijo, Švajcarski Cirih je najskuplji grad za život na svijetu. Analiza, koja upoređuje troškove života u gradovima širom svijeta na osnovu podataka više od 600.000 korisnika, pokazuje značajne razlike i otkriva kako se drugi gradovi pozicioniraju na listi.

Ovo je najbolji grad za solo putovanje u ovoj godini

Nedjelja, 18.01.2026 | 11:52

Njegova prohodnost i raznolikost atrakcija pomogle su mu da osvoji titulu na dodjeli nagrada Tripadvisor Travellers’ Choice Awards.

Šćepanović: Ja sam naredio pretres objekata Aca Đukanovića

Petak, 27.02.2026 | 21:12

Na sjednici Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu na čijem dnevnom redu je Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o unutrašnjim poslovima raspravljalo se i o današnjem pretresu stana biznismena Aca Đukanovića.

Spajić došao u Skupštinu, čeka se glasanje o zakonima o unutrašnjim poslovima i ANB-u

Petak, 27.02.2026 | 21:17

Crnogorski poslanici večeras bi trebalo da glasaju o predlozima zakona o unutrašnjim poslovima i Agenciji za nacionalnu bezbjednost.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 27.02.2026 | 21:49

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme. U nižim predjelima na sjeveru u jutarnjim časovima tek ponegdje moguća magla.

Lakovićeve amandmane nije podržao niko iz većine, čak ni njegove kolege iz PES-a

Petak, 27.02.2026 | 21:42

Odbor za politički sistem, pravosuđe i upravu večeras nije podržao pet amandmana koje je podnio poslanik Evrope sad Miodrag Laković. Oni su se odnosili na Prijedlog zakona o unutrašnjim poslovima. Amandmane, mimo Lakovića, nije podržao niti jedan član iz redova parlamentarne većine.

Laković nakon što nije dobio podršku partijskih kolega: Ustani za ono u što vjeruješ, pa makar stajao sam

Subota, 28.02.2026 | 09:11

Sinoć na Odboru za politički sistem, pravosuđe i upravu poslanici Pokreta Evropa sad nijesu podržali pet amandmana koje je podnio njihov partijski kolega Miodrag Laković. Laković se jutros kratko oglasio na mreži X.

Advokat Radulović o Šćepanoviću: "On zna sve, osim gdje su bjegunci"

Subota, 28.02.2026 | 20:42

"Dok direktor policije tvrdi da zna svaki detalj u Crnoj Gori, javnost zna samo jedno – da su mu pred očima pobjegli oni koje je sistem morao držati pod kontrolom".

Martinović: Oružje poklonjeno ili naslijeđeno, municija od Milovog obezbjeđenja

Subota, 28.02.2026 | 20:21

Advokat biznismena koji je danas uhapšen Aca Đukanovića, Nikola Martinović kazao je da oružje koje je pronađeno u kući u Rastocima nema veze sa Đukanovićem. On je rekao da je riječ o puškama koje je njegov brat, bivši predsjednik crne Gore Milo Đukanović dobijao na poklon, zatim o oružju njihovog pokojnog oca, a municija je navodno zaostatak od MUP-a Crne Gore i Agencije za nacionalnu bezbjednost koji su obezbjeđivali štićenu ličnost, odnosno nekadašnjeg premijera i predsjednika Crne Gore. Poručio je da niko ne želi da opstruira postupak.    

Bogdanović povodom hapšenja Đukanovića: "I sad pitamo najjednostavnije moguće pitanje: đe su čestitke?"

Subota, 28.02.2026 | 20:08

Generalni sekretar i šef Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović saopštio je da je ovaj bezbjednosni sektor, prvi put poslije promjena 30. avgusta, uradio ono što su mnogi godinama smatrali “nemogućim”.

Iranski mediji: U napadima poginula 201 osoba, 747 povrijeđenih

Subota, 28.02.2026 | 20:00

Izraelsko Ministarstvo odbrane saopštilo je da je Izrael pokrenuo „preventivni napad“ na Iran, dok iranski mediji navode da su dronovi pogodili ciljeve u Teheranu, prenose svjetske agencije. CNN je prenio da su im tri američka zvaničnika rekla da Sjedinjene Američke Države izvode udare na Iran. Jedan zvaničnik je kazao da su udari u toku, opisujući ih kao „ne mali udar“.    

Tri razloga zbog kojih je internet opsjednut majmunom Pančom

Subota, 28.02.2026 | 19:41

Kada su se na internetu pojavile fotografije i video snimci Panča dok ga guraju i odbacuju stariji majmuni, ljudi su odmah emotivno reagovali - dijelili su snimke, pravili mimove i komentarisali kako bi željeli da ga zaštite  

Acu Đukanoviću zadržavanje do 72 sata

Subota, 28.02.2026 | 19:11

Kako portal Dan nezvanično saznaje nakon saslušanja u ODT NIkšić, Acu Đukanoviću je određeno zadržavanje do 72 sata.

MERS i Institut za biologiju mora: Napredak u identifikaciji morskog dijela “Natura 2000” područja

Subota, 28.02.2026 | 19:16

Predstavnici Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, održali su radni sastanak sa predstavnicima Instituta za biologiju mora, na kojem su razmatrane aktivnosti na istraživanju morskih “Natura 2000” staništa u skladu sa obavezama iz procesa pristupanja Crne Gore Evropskoj uniji. “Natura 2000” je najveća koordinirana ekološka mreža zaštićenih područja na svijetu, koja obuhvata ključna staništa za ugrožene vrste i tipove staništa širom Evropske unije. Njen cilj je očuvanje biodiverziteta kroz održivo upravljanje, omogućavajući suživot prirode i ljudi.  

Nedović: Vučić, Rama i Đukanovic žele Balkan van EU

Subota, 28.02.2026 | 18:44

Dok Rama i Vučić u stranim medijima pišu o "realističnom putu" i "bolnim reformama", stanje na terenu sugeriše potpuno drugačiju strategiju: opstanak na vlasti kroz kontrolisanu nestabilnost, kazala je Jelena Nedović, poslanica Pokreta Evropa sad.

(VIDEO) Napadnuti Dubai i Abu Dabi: Gori poznata turistička atrakcija

Subota, 28.02.2026 | 18:24

Ministarstvo odbrane Ujedinjenih Arapskih Emirata saopštilo je danas da je presrelo novi talas iranskih raketa koje su bile usmjerene prema UAE.

Zapošljavanje i službena vozila i dalje mimo regula

Subota, 28.02.2026 | 18:17

Korišćenje službenih vozila i uslovi i način zapošljavanja u javnim preduzećima i dalje su mimo regula, pokazuje izvještaj o realizaciji Akcionog plana za sprovođenje Strategije za borbu protiv korupcije 2024–2025.