Nedjelja, 13.04.2025 | 13:41
IZVOR: danas.rs

Ove BOJE KOFERA vas mogu koštati STOTINE EURA – Izbjegavajte ih na odmoru

Aviokompanije upozoravaju putnike da izbjegavaju tri ključne boje kofera na odmoru – u suprotnom rizikuju da izgube stotine eura.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Jedna velika britanska aviokompanija izdala je upozorenje za Britance koji ovog proljeća planiraju da putuju na odmor. Avioprevoznik je otkrio koje boje kofera treba izbjegavati, ukoliko ne želite da vam prtljag preuzme neko drugi. Ryanair upozorava da kupovina kofera koji ne odskaču od ostalih povećava šansu da vam se prtljag izgubi.

Oni navode da su najgore boje za prtljag crna, teget i siva, jer su upravo te boje najčešće kada je riječ o koferima i putnim torbama. Umjesto toga, aviokompanija preporučuje kupovinu kofera u upadljivijim bojama.

„Olakšajte sebi pronalaženje prtljaga na pokretnoj traci, posebno ako je vaš kofer crn, teget ili siv. Dodajte šareni privezak ili trakicu na ručku kako bi se izbjegla zabuna pri dolasku“, prenosi potparol kompanije.

Ova vijest dolazi nakon što je Economic Times objavio da su crni koferi najčešće izgubljeni među svim bojama prtljaga, prenosi The Sun.

Direktor aerodroma u Frankfurtu, Štefan Šulte, sugerisao je putnicima da u potpunosti izbjegavaju crne kofere, jer ih je „teško razlikovati“.

„Mnogi putnici koriste crne kofere sa točkićima, što čini njihovu identifikaciju veoma dugotrajnom“, dodao je.

Izgubljeni prtljag nije samo neprijatnost zbog izgubljene odjeće i potrepština za odmor – može vas koštati stotine funti, jer je povraćaj novca putem osiguranja često komplikovan.

Upozorenje Ryanair-a dolazi nakon objave da će jedan veliki britanski aerodrom započeti višemilijardnu rekonstrukciju. Aerodrom Luton planira da do 2040. godine udvostruči broj putnika sa 18, na nevjerovatnih 32 miliona godišnje.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Bratić: Moje privođenje je igra bivšeg člana Sedme uprave, žalim Suzanu Mugošu

Utorak, 31.03.2026 | 21:40

Bivša ministarka prosvete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić u emisiji „Press plus“ osvrnula se na napade koji na nju ne prestaju u posljednjih šest godina. Kako je kazala, ona smeta i nekim „našima“ i nekim njihovima“.

Demokrate DPS-u: Drugima pakovali strane uticaje, pa spakovali sebe

Utorak, 31.03.2026 | 21:35

Demokratska Crna Gora reagovala je na saopštenje Kluba poslanika Demokratske partije socijalista (DPS), navodeći da DPS danas pokušava da se sakrije iza fraza o Evropi, NATO-u i državnim interesima.    

EU upozorila građane: „Radite od kuće i manje putujte. Nema povratka u normalu“

Utorak, 31.03.2026 | 21:20

Energetske posljedice rata na Bliskom istoku će se dugo osjećati i Evropska komisija (EK) priprema paket mjera za pomoć građanima i kompanijama, rekao je povjerenik za energiju Dan Jorgensen. Dodao je da će prijedlog uključivati snižavanje poreskih stopa za električnu energiju i tarifa za prenosne mreže.

Zakon pred EK: Imate pravo da pitate zašto neko traži vaše lične podatke

Utorak, 31.03.2026 | 21:03

Znate li ko sve ima pristup vašim ličnim podacima i zašto? Upravo to uređuje novi tekst Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, koji je Ministarstvo unutrašnjih poslova poslalo Evropskoj komisiji. Cilj je veća bezbjednost podataka i sprječavanje zloupotreba.  

Nakon učlanjenja u EU Crna Gora neće morati da otvara ambasade u zemljama članicama

Utorak, 31.03.2026 | 21:12

U Crnoj Gori se nalazi 45 diplomatsko-konzularnih predstavništava, dok ambasade 33 zemlje u Beogradu „pokrivaju“ i našu državu. S druge strane, Crna Gora ima 15 ambasada u državama članicama Evropske unije, od kojih u četiri još nema imenovanog ambasadora. Osim država članica, Crna Gora još nema imenovane ambasadore u državama regiona, poput Albanije i Bosne i Hercegovine.  

Vučinić nezadovoljan: Nismo iskoristili svoje šanse

Utorak, 31.03.2026 | 20:52

Selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Mirko Vučinić nije krio razočaranje nakon poraza od Slovenije, ističući da njegova ekipa nije znala da materijalizuje dobre momente u igri.  

Janković: Bilo je grešaka, ali napredak se vidi – Bulatović: Ovakvi mečevi znače, iz njih učimo

Utorak, 31.03.2026 | 20:40

Izabranici Mirka Vučinića večeras su u Podgorici poraženi od Slovenije rezultatom 3:2 u prijateljskom meču, pa ni u četvrtom međusobnom susretu nije uspjela da savlada ovu selekciju, koja je nastupila u oslabljenom sastavu.  

Američka novinarka oteta na ulici u Iraku

Utorak, 31.03.2026 | 21:53

 Na društvenim mrežama pojavila se videosnimka koju je objavila Al Arabiya, a koja prikazuje trenutak otmice. Na snimku se vidi kako Kittleson stoji na ulici u blizini hotela Bagdad, u ulici al-Saadoun. Ubrzo joj prilazi automobil, iz kojeg izlaze muškarci koji je nasilno uvlače u vozilo i velikom brzinom napuštaju mjesto događaja.  

Bojadžić: PES i Spajić da odgovore da li će snositi odgovornost ako se do kraja 2026. ne zatvore sva pregovaračka poglavlja

Utorak, 31.03.2026 | 20:16

Sekretar Demokratske partije socijalista (DPS) za međunarodnu saradnju Jasmin Bojadžić saopštio je da Pokret Evropa sad (PES) i predsjednik PES-a Milojko Spajić imaju obavezu da odgovore da li će snositi odgovornost ukoliko Crna Gora do kraja 2026. ne zatvori sva pregovaračka poglavlja sa EU.

Zelenski: Rusima cilj nije samo Donbas

Utorak, 31.03.2026 | 21:31

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je kako je iznenađen da iko može vjerovati da bi se rat, ili njegova najžešća faza, okončao povlačenjem Ukrajine iz Donbasa. Prema njegovim riječima, Rusija zahtijeva da ukrajinske snage napuste region u roku od dva mjeseca, tvrdeći da bi to zaustavilo sukob, piše Ukrainska Pravda.