Petak, 25.04.2025 | 20:54
IZVOR: cdm.me

Demokrate: NEMA više bezbjednosnog sektora kakav je kreirao DPS

Građani Crne Gore mogu da odahnu, jer više nemaju bezbjednosni sektor kakav je godinama kreirao i kontrolisao DPS, sektor kojim su upravljali regionalni egzekutori, saradnici mafije, šefovi klanova i politički poslušnici poznati po najtežim krivičnim djelima, saopšteno je iz Demokratske Crne Gore.




Foto: Demokrate

Iz te partije reagovali su na saopštenje Demokratske partije socijalista (DPS) u kojem se navodi da je “Zataškavanje u slučaju ubistva na Cetinju i pokušaja dvostrukog teškog ubistva od strane Mandića pokazatelj da sektor bezbjednosti više ne postoji”.

Demokrate ističu da danas imamo sektor koji se ne može niti kupiti, niti ucijeniti, niti ućutkati. I to je ono što DPS najviše boli.

“Jer kada ne mogu da upravljaju sistemom, pokušavaju da ga oblate. Kada ne mogu da zaustave istinu, proizvode laž. Kada ne mogu da uplaše institucije, koriste svoje stare kanale: M portal, E televiziju i Analitiku”, kazali su u reagovanju.

Ali, dodaju, kao i nebrojeno puta do sada, njihove podvale je danas pred javnošću razbio direktor Uprave policije Lazar Šćepanović, jasno, smireno i činjenicama.

“Upravo onako kako ih razbija istina, tiho, precizno i argumentovano. DPS nekog optužuje, a u njihovom mandatu ubijeno je 711 ljudi, a samo tokom posljednje njihove Vlade, 96. Za razliku od njih, mi ne koristimo žrtve za političku promociju. Ne pišemo saopštenja nad leševima.Ne štitimo osumnjičene egzekutore, izvršioce drugih KD, kao što su oni godinama štitili Zvicera, Kašćelana, Medenicu, Kaluđerovića i Lazovića”, navode Demokrate.

Kako su kazali, država im sudi, država ih hapsi. I više nema nikog ko je iznad zakona.

“Od izbora novog menadžmenta Uprave policije, bezbjednosni sektor napadaju lica osumnjičena za teška ubistva, pokušaje ubistava, profesionalni egzekutori, šverceri, kriminalci i Demokratska partija socijalista”, poručuju Demokrate.

Ta šestorka, kako navode, sada dijeli iste medije, iste poruke i isti cilj: da zaustave pravdu prije nego što stigne i do njih. Zato povišen ton jer im ovih dana ministri i direktor Uprave policije dijele masovne otkaze upravo policajcima koje su oni regrutovali za prenošenje poruka njihovim kriminalnim strukturama.

“Zato danas u Crnoj Gori svi znaju da se DPS bori za kriminal, a mi proitiv njega. I to je jedina istina. A, ovih dana će građani dodatno saznati kako se pljačkala kasa Uprave policije tokom turističke sezone i to baš kroz visoke partijske funkcionere DPS-a”, zaključuje se u reagovanju Demokrata.

ČITAJTE DETALJNIJE!

DPS: Policija ZATAŠKAVA da je na Cetinju stradala nedužna osoba, Crna Gora NEMA bezbjednosni sektor

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Paja
26.04.2025 07:39

Srecom pa nema više DPS a da vedri i oblači ni u jednom sektoru

0 0

OSTALE VIJESTI

DPS Pljevlja o zatvaranju kotlarnice u Skerlićevoj: Neophodno je zaštiti građane i obezbijediti održivo rješenje

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 19:35

Opštinski odbor DPS Pljevlja saopštio je da je predao u proceduru zahtjev za sazivanje vanredne sjednice Skupštine opštine Pljevlja, povodom rješenja Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera – Direkcije za ekološku inspekciju, kojim je naloženo pečaćenje kotlovskog postrojenja Kotlarnice u Skerlićevoj ulici.

Đurović i Vučurović predložili izmjene: Bez "aneksije" u zakonu o statusu dinastije Petrović Njegoš

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 16:35

Poslanici Nove srpske demokratije Dejan Đurović i Jovan Vučurović predložili su izmjene i dopune Zakona o statusu potomaka dinastije Petrović Njegoš kojim se briše iz člana jedan odredba da je dinastija "detronizovana protivno Ustavu za Knjaževinu Crnu Goru aktom nasilne aneksije države iz 1918. godine". Kako su predložili, član jedan treba da glasi "radi istorijske i moralne rehabilitacije dinastije Petrović Njegoš ovim zakonom se uređuju pitanja od značaja za status potomaka dinastije Petrović Njegoš".

Knežević: Srbija nikad nije anektirala Crnu Goru, plašim se da nam prijeti opasnost od Hrvatske

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 15:15

Skupština Crne Gore danas raspravlja o Prijedlogu zakona o izmjenama i dopunama Zakona o statusu potomaka dinastije Petrović Njegoš, kojim se, između ostalog, predlaže brisanje riječi “nasilna” iz formulacije koja se odnosi na aneksiju Crne Gore 1918. godine. Prijedlog su podnijeli poslanici Pokreta Evropa sad Gordan Stojović i Miloš Pižurica, a izazvao je oštre polemike u plenumu.

Marković: Nema niti je bilo dogovora PES-a i DPS-a

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 15:00

Poslanica Pokreta Evropa Sad Branka Marković poručila je tokom sjednice Skupštine da su tvrdnje o navodnoj saradnji PES-a i Demokratske partije socijalista neutemeljene, ističući da takvih razgovora niti dogovora nikada nije bilo.

Janović: Političke podjele uskratile Ustavnom sudu najstručnije kadrove

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 14:27

Nezavisni poslanik Nikola Janović izjavio je da su politički sukobi prethodnih godina onemogućili brojnim kvalitetnim pravnicima da dobiju priliku da svoje znanje pokažu u Ustavnom sudu.

KSCG izabrao najbolje u 2025: Nikola Vučević, Marija Leković, Đorđije Jovanović, Zorana Radonjić…

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 21:38

Proglašenjem najboljih krunisana je još jedna košarkaška godina koju su obilježili nastupi naših košarkaša i košarkašica na Evropskom prvenstvu.

U Podgorici, Pljevljima i B. Polju veoma loš kvalitet vazduha

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 21:27

Kvalitet vazduha u Podgorici, Pljevljima i Bijelom Polju je ocijenjen kao veoma loš, objavljeno je na sajtu Vazduh.me.

Đukanović: Blokada TE Pljevlja nanijela bi nepopravljivu štetu

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 21:06

Predsjednik Odbora direktora Elektroprivrede Crne Gore Milutin Đukanović je u emisiji "Naglas" kazao da bi eventualna blokada Termoelektrane Pljevlja od revoltiranih građana zbog gašenja kotlarnice u Skerlićevoj ulici mogla da nanese nepopravljivu štetu te da bi trebale i godine da se TE vrati u funkciju. On je istakao i da TE trenutno manje zagađuje vazduh nego prethodnih godina, ali da je neko želio da napravi predstavu.  

Građani Pljevalja najavljuju blokadu Termoelektrane ukoliko se ne riješi problem kotlarnice

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 20:43

Građani Pljevalja koji se griju iz kotlarnice u Skerlićevoj ulici uputili su hitan javni poziv Ministarstvu ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, Direkciji za ekološku inspekciju, Ministarstvu zdravlja i Agenciji za zaštitu životne sredine, povodom najavljenog zatvaranja pomenute kotlarnice.

Šćepanović izabran za direktora Uprave policije u punom mandatu

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 20:08

Vlada Crne Gore izabrala je večeras Lazar Šćepanovića za direktora Uprave policije u punom mandatu.

Vlada telefonski odlučila o više kadrovskih pitanja i finansiranju vjerskih škola

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 20:21

Vlada je 26. decembra, u skladu s članom 10 Uredbe o Vladi, bez održavanja sjednice, na osnovu pribavljene saglasnosti većine članova Vlade, odlučila o nekoliko predloga zakona, među kojima su oni o pozorišnoj djelatnosti i kinematografiji, razrješenju više rukovodilaca i članova Upravnih odbora centara za socijalni rad, predsjednice Upravnog odbora Komanskog mosta, ali i o generalnom direktoru Direktorata za međunarodnu saradnju i IPA projekte u Ministarstvu dijaspore. Usvojena je i informacija o podršci vjerskim obrazovnim ustanovama s predlozima ugovora o finansiranju i podršci Srednje vjerske škole – Medresa „Mehmed Fatih“, Podgorica i Srednje vjerske škole Gimnazija „Sveti Sava“, Podgorica.

Kris Džener ostavila jak utisak pozirajući pored partnera: Ko bi rekao da je 25 godina starija od njega?

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 19:47

Ako je suditi po najnovijim porodičnim fotografijama s Badnje večeri, Kris Džener definitivno ne stari.

DPS Pljevlja o zatvaranju kotlarnice u Skerlićevoj: Neophodno je zaštiti građane i obezbijediti održivo rješenje

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 19:35

Opštinski odbor DPS Pljevlja saopštio je da je predao u proceduru zahtjev za sazivanje vanredne sjednice Skupštine opštine Pljevlja, povodom rješenja Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera – Direkcije za ekološku inspekciju, kojim je naloženo pečaćenje kotlovskog postrojenja Kotlarnice u Skerlićevoj ulici.

Najmanji grad u Evropi koji fascinira posjetioce - ima samo 30 stanovnika

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 19:23

Na sjeveru Istre, na brežuljku okruženom vinogradima, šumama i gotovo zaboravljenom tišinom, smješten je Hum – grad koji s ponosom nosi titulu najmanjeg grada u Evropi.

Đokovićeva poruka iz Dubaija: Olimpijske igre u Los Anđelesu su prioritet!

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 19:07

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, jasno je stavio do znanja da ne planira penziju i da su mu Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine glavni cilj.