Ponedjeljak, 05.05.2025 | 09:41
IZVOR: kolektiv.me

Koncert Petra Balabana 7. maja u KIC-u

Koncert višestruko nagrađivanog soliste na harmonici Petra Balabana biće održan u okviru KIC-ovog ciklusa „Mladi talenti” u srijedu, 7. maja, u sali DODEST, u 19 sati.




Foto: KIC "Budo Tomović"

Na programu cjelovečernjeg koncerta su djela Johana Sebastijana Baha (Preludijum i Fuga u Es-duru - DTK I), Domenika Skarlatija (Sonata u h-molu K. 227), Vladimira Zubickog (Koncertna partita u džez stilu br. 1), Olea Šmita (Tokata br. 1), Jurija Romanova (Romansa) i Jozefa Helmsbergera (Ples đavola).

Petar Balaban je rođen 2006. godine u Beogradu. Nakon završene Osnovne muzičke škole „Savo Popović" na Cetinju, nastavio je školovanje u Umjetničkoj školi za muziku i balet „Vasa Pavić" u Podgorici, u klasi Miroslava Ilića.

Kao solista i kamerni izvođač osvojio je preko četrdeset prvih nagrada na državnim i međunarodnim takmičenjima. Višestruki je laureat na državnom takmičenju i međunarodnim festivalima u Tivtu, Puli, Sarajevu, Smederevu, Užicu, itd. Dobitnik je Svjetskog kupa i Svjetskog trofeja harmonike u kategoriji juniora 2024. godine, čime nastavlja da potvrđuje svoj konstantan napredak i izuzetnost.

Pohađao je brojne majstorske radionice koje su vodili univerzitetski profesori i izvođači poput Fridriha Lipsa, Mirka Patarinija, Frederika Dešampa, Vojina Vasovića, Miljana Bjeletića, Predraga Jankovića, Georgija Koča i dr.

Nastupao je u okviru festivala „Beer fest” na Cetinju, ciklusa „Mladi talenti” u KIC-u „Budo Tomović”, manifestacije „Podgoričko kulturno ljeto”, svirao je takođe i u Kijeti (Italija), Muzičkom centru Crne Gore, Crnogorskoj akademiji nauka i umjetnosti i Ruskom domu u Beogradu, ali i na koncertu mlade scene crnogorskih akordeonista u Tivtu.

Ulaz je slobodan.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Vujović ČESTITALA Zavičajnom muzeju Pljevlja: “Nagrada Živa 2025” važan doprinos afirmaciji crnogorske muzejske djelatnosti

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 15:53

Ministarka kulture i medija Tamara Vujović uputila je JU Zavičajni muzej Pljevlja čestitku povodom osvajanja međunarodnog priznanja Foruma slovenskih kultura, “Nagrada Živa 2025”, u kategoriji liderstvo i efikasnost tima.

CNP: „Glembajevi“ oduševili publiku u Nišu

Subota, 11.10.2025 | 13:55

Predstava „Gospoda Glembajevi“ Crnogorskog narodnog pozorišta, koju je po tekstu Miroslava Krleže režirao Danilo Marunović, izvedena je sinoć u Narodnom pozorištu Niš, u okviru takmičarske selekcije VI Festivala drame i pozorišta balkanskog kulturnog prostora „Teatar na raskršću“. Predstava je naišla na odličan prijem publike, koja je ansambl pozdravila dugotrajnim aplauzima i ovacijama.

Podgorica za Halida: U nedjelju okupljanje na Trgu nezavisnosti

Subota, 11.10.2025 | 10:23

U nedjelju, 12. oktobra u 17 sati, sa Trga nezavisnosti, Podgorica će se pokloniti uspomeni na velikog umjetnika Halida Bešlića, saopštili su organizatori manifestacije Podgorički korzo.

PREMINUO Zdravko Šotra

Srijeda, 08.10.2025 | 10:41

Reditelj i scenarista Zdravko Šotra koji je potpisao preko 120 televizijskih i filmskih ostvarenja velike gledanosti kako na televiziji, tako i u bioskopima. preminuo je noćas u 93. godini.

Filmsko veče posvećeno autorkama: „Putujuće trake” u KIC-u „Budo Tomović”, 10. oktobra

Utorak, 07.10.2025 | 10:42

ulturno–informativni centar „Budo Tomović” u okviru filmskog segmenta programa organizuje veče posvećeno filmskim autorkama pod nazivom „Putujuće trake”, koje će biti održano u petak, 10. oktobra, u sali DODEST, sa početkom u 20 sati.

Katarina Grujić OTKRILA: "Marko vozi, a ja pijem i UVIJEK sam u pravu"

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 21:56

Komentarisala je gala slavlje i dijelila anegdote iz privatnog života. 

Zemlja ušla u "novu stvarnost" i DOSTIGLA tačku bez povratka

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 21:41

Posljedice bi mogle biti katastrofalne....

URA izabrala Predsjedništvo: Novi članovi Šljukić, Martinović, Jokić-Kapa, Vukmanović...

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 21:23

Nakon održanog IV Kongresa Građanskog pokreta URA 04. jula na Lovćenu na kojem je za predsjednika partije izabran Dritan Abazović, a za potpredsjednike Ana Novaković-Đurović, Milena Vuković i Blažo Rađenović. URA je na večeras održanom sastanku Glavnog odbora izabrala novo Predsjedništvo partije koje čini 26 članova.

Adžić: Nadam se da će biti BOLJE iz utakmice u utakmicu, najvažnija je POBJEDA

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 21:13

Izvukla se Crna Gora i na kraju slavila protiv Lihtenštajna u prijateljskom meču koji je odigran u Podgorici, na kraju 2:1

Previše vremena uz telefon? Evo kako to UTIČE na vaš mozak

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 20:59

Iako mogu učiniti određene aspekte života praktičnijima, mobilni uređaji takođe mogu uzrokovati probleme.

Vučinić: Stavili smo flaster na ranu, polako gradimo stepenice

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 20:46

Mirko Vučinić je upisao prvi trijumf na klupi Crne Gore – nije bilo lako, ali “sokoli” su nakon debakla na Farskim Ostrvima savladali Lihtenštajn (2:1).

Tokom noći VOLITE imati čarape na nogama? Naučnici otkrili zašto je to dobro za san

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 20:05

Što brže možete smanjiti tjelesnu temperaturu, brže ćete zaspati, a dlanovi i tabani najučinkovitiji su izmjenjivači topline u tijelu.

Kako PARKIRANJE u garaži može uništiti vaš automobil? Evo kada ga je bolje ostaviti napolju

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 19:44

Zvuči čudno, ali će vam stručnjak sve razjasniti. 

Ljlianić: U planu uvođenje 50 odsto SUBVENCIJE za produženi boravak djece od prvog do trećeg razreda

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 19:14

Produženi boravak za učenike nižih razreda mogao bi biti upola jeftiniji za roditelje u Glavnom gradu, najavila je zamjenica gradonačelnika Nađa Ljiljanić u Jutarnjem programu RTV Podgorica.

Spajić: Fon der Lajen impresionirana NAPRETKOM koji je Crna Gora postigla u evropskoj integraciji

Ponedjeljak, 13.10.2025 | 19:10

Crnogorski premijer Milojko Spajić istakao je da je predsjednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen impresionirana ambicijom, odlučnošću, hrabrošću i napretkom koji je Crna Gora postigla u evropskoj integraciji u protekle dvije godine.