Ponedjeljak, 05.05.2025 | 13:51
IZVOR: pobjeda.me/N1

Pi Didiju počelo suđenje za trgovinu ljudima i prisiljavanje na prostituciju

Američkom hip-hop pevaču Šonu Koumbsu, poznatijem kao Pi Didi, počelo je danas suđenje u Njujorku, pod optužbom da je zloupotrebom svog uticaja i resursa svoje poslovne imperije seksualno zlostavljao žene.




Foto: YouTube screenshot/ABC News

Izbor porote počeo je danas i trajaće nekoliko dana, dok se početak svedočenja očekuje sledeće nedelje, piše N1.

U optužnici protiv Koumbsa navodi se da je pjevač učestvovao u trgovini ljudima, prisiljavanju na prostituciju i reketiranju.

Dodaje se da je on, u saradnji sa svojim poslovnim partnerima, tokom poslednjih 20 godina razvio mrežu nasilničkog ponašanja prema ženama i drugima.

Tužioci tvrde da je Koumbs sa kolegama podvodio žene i prisiljavao ih da učestvuju u seksualnim orgijama pod dejstvom narkotika, zajedno sa muškim seksualnim radnicima, koje je Koumbs nazivao „frik ofovima“.

Kako bi održao žene u ovom lancu, nastavlja se u optužnici, Koumbs je kombinovao nasilje i svoj uticaj, time što bi ponudio ženama razvoj profesionalne karijere u zamjenu za seksualne usluge, odnosno njihovu profesionalnu propast ukoliko na to ne pristanu.

Ukoliko ne dobiju ono što žele, Koumbs i njegovi saradnici pribjegli bi nasilnim metodama, poput prebijanja, kidnapovanja i paljenja imovine.

Koumbs i njegovi advokati tvrde da je pjevač nevin, kao i da niko nikada nije prisiljen na bilo kakve grupne seksualne radnje.

Smatra se da će suđenje trajati najmanje osam nedelja, kao i da je ono najozbiljnije u dosadašnjoj karijeri 55-godišnjeg pjevača, koji ima probleme sa zakonom od 1999. godine.

On se od tada u više navrata sumnjičio za prebijanje muzičkih producenata i svojih bivših partnerki, uključujući pjevačicu Kasandru Venturu „Kesi“ i pjevačicu i glumicu Dženifer Lopez, za šta je nekoliko puta proglašen krivim i nekoliko puta pušten na slobodu.

Ukoliko bude osuđen, Koumbsu sledi više decenija zatvorske kazne.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pet navika koje ubrzavaju METABOLIZAM - Jednostavne su, a često ih ZABORAVLJAMO

Utorak, 16.09.2025 | 21:53

Nije samo do vježbanja.

Mjesec u Raku je jedan od najjačih položaja u astrologiji - Ovim znakovima donijeće SREĆU i NOVI POČETAK

Utorak, 16.09.2025 | 21:39

Mjesec je juče, 15. septembra, ušao u polje Raka, što će se posebno pozitivno odraziti na tri horoskopska znaka

Podignuta OPTUŽNICA za ubistvo Čarlija Kirka - Tužilac će tražiti SMRTNU KAZNU

Utorak, 16.09.2025 | 21:19

Podignuta je optužnica protiv osumnjičenog za ubistvo američkog konzervativnog aktiviste Čarlija Kirka - Tajlera Robinsona, a tužilac će tražiti i smrtnu kaznu, piše BBC.

Žakelj: Očekuju nas DVIJE veoma KVALITETNE utakmice

Utorak, 16.09.2025 | 21:17

Košarkaši Budućnosti započeli su završnu fazu priprema i večeras stigli u Istanbul, gdje ih očekuju dvije provjere protiv Bahčešehira.

KCCG: Prvi put UGRAĐEN permanentni dijalizni kateter - Značajan i ISKORAK za zdravstveni sistem

Utorak, 16.09.2025 | 21:10

U Kliničkom centru Crne Gore (KCCG) po prvi put je izvedena ugradnja permanentnog tuneliziranog dijaliznog katetera, poznatog i kao Hickman kateter, saopšteno je iz najveće zdravstvene ustanove u državi.

Nikšić dodjeljuje Nagradu oslobođenja – Priznanja u oblasti sporta i socijalne zaštite

Utorak, 16.09.2025 | 20:58

Na drugoj sjednici Žirija za dodjelu Nagrade oslobođenja Nikšića za 2025. godinu donesena je Odluka da se Nagrada dodijeli posthumno Andriji Delibašiću i Slaviši Đurkoviću, kao i JU Dnevni centar za djecu sa smetnjama u razvoju i osobe sa invaliditetom Nikšić.

Ljekari upozoravaju: Ova NAVIKA u avionu povećava RIZIK od tromboze

Utorak, 16.09.2025 | 20:47

Iza naizgled bezazlenih navika tokom leta avionom, poput prekrštanja nogu dok sjedite, kriju se ozbiljni zdravstveni rizici.

Znate li koji je NAJPOPULARNIJI sladoled na svijetu? Ovaj UKUS bio je apsolutni hit još u doba KRALJEVA

Utorak, 16.09.2025 | 19:59

 Istorija sladoleda duga je hiljade  godina, a njegov ukus i danas budi nostalgiju, sreću i želju za još jednom kuglicom!

Zečević: Od septembra u punom KAPACITETU - Saobraćaju 32 AUTOBUSKE LINIJE, uskoro dobijamo još 11 KOMBIJA

Utorak, 16.09.2025 | 19:39

Gradski saobraćaj u Podgorici od početka školske godine funkcioniše besprekorno, ocijenili su iz ,,Puteva”. Uz nova vozila koja su već u funkciji, uvode se i probne, privremene linije koje saobraćaju do Zlatice, Starog aerodroma i Zabjela, kao i do sela Komani. Pored linijskog prevoza, ekipe ,,Puteva” rade na poboljšanju putne infrastrukture u gradskim i prigradskim područjima.

Despotović: SDT duže od dvije godine NE ODGOVARA na sumnje u vezi projekta Meljine - Petijevići

Utorak, 16.09.2025 | 19:32

Poslanica DPS-a Aleksandra Despotović istakla je da već duže od dvije godine čekaju odgovor od Specijalnog državnog tužilaštva šta se dešava u slučaju gradnje puta Meljine - Petijevići. Kako je naglasila postoji osnovana sumnja da je državi od tog posla napravljena šteta od četiri miliona eura.