Ponedjeljak, 05.05.2025 | 20:41
IZVOR: investitor.me

Podgorica i Tivat među NAJBRŽE RASTUĆIM aerodromima u regionu

Aerodromi u Podgorici i Tivtu bilježe snažan rast u drugom kvartalu 2025. godine, pozicionirajući se među deset najbrže rastućih u bivšoj Jugoslaviji, pokazuju podaci koje je objavio specijalizovani sajt ExYu Aviation News.




Foto: YouTube screenshot/ MediaBiro, arhiva

Tivat je povećao kapacitet za 91.404, a Podgorica za 58.772 sjedišta, što ih svrstava ispred aerodroma u Prištini, Tuzli, Banjaluci i Nišu.

Rast dolazi uoči ljetnje sezone i ukazuje na jačanje Crne Gore kao aviodestinacije, ocjenjuje portal Investitor.

Beograd, Sarajevo i Zagreb najbrže rastu

Aerodromi u Beogradu, Sarajevu i Zagrebu ipak ostaju lideri po rastu broja raspoloživih sjedišta u regionu tokom drugog kvartala 2025. godine (april, maj, jun). Beograd prednjači sa 271.140 dodatnih sjedišta, zahvaljujući ekspanziji Air Serbije i Wizz Aira. Air Serbia uvodi pet novih linija koje donose 91.487 novih mjesta, dok Wizz Air povećava kapacitet za 72.610 prelaskom na veće avione (A321neo).

Sarajevski aerodrom prati s rastom od 192.163 sjedišta, dominantno zahvaljujući Ryanairu koji je lansirao pet novih linija i donosi 87.026 dodatnih mjesta. Pegasus Airlines doprinosi sa još 26.716.

Zagreb je na trećem mjestu s ukupno 188.932 dodatnih sjedišta. Ryanair povećava kapacitet za 116.716, dok Croatia Airlines dodaje još 51.417, iako se dio tog rasta odnosi na rute koje startuju tek u julu.

Pored aerodroma u Podgorici i Tivtu, snažan rast bilježe i Split (+144.429), Skoplje (+89.618), Ljubljana (+75.301) i Dubrovnik (+67.994).

Među aerodromima s negativnim rezultatom izdvaja se Zadar, sa padom od 53.756 sjedišta, uglavnom zbog povlačenja Ryanaira u aprilu. Manji pad bilježe i Osijek, Brač, Eurowings i Austrian Airlines.

Podaci su informativne prirode, tačni na dan 5. maja i mogu varirati kako se mijenjaju rute, frekvencije i tipovi aviona tokom trajanja kvartala, navodi ExYu Aviation News.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Dačo
06.05.2025 15:37

Laž

0 0

OSTALE VIJESTI

Počeli geološki istražni radovi za projekat HE Kruševo

Četvrtak, 16.10.2025 | 22:37

U skladu sa Ugovorom za izradu projekta i izvođenje detaljnih geoloških radova, potpisanim 29. novembra 2024. godine između Elektroprivrede Crne Gore AD Nikšić (EPCG) i Instituta za vodoprivredu „Jaroslav Černi“, otpočela je realizacija geoloških istražnih radova za potrebe izgradnje hidroelektrane (HE) Kruševo.

Nova avio-linija Iberije POVEZUJE Madrid i Tivat od jula 2026. godine

Četvrtak, 16.10.2025 | 21:38

Španska nacionalna avio-kompanija Iberia najavila je otvaranje nove sezonske avio-linije Madrid – Tivat, koja će saobraćati od jula 2026. godine, dva puta sedmično – utorkom i subotom.

MPŠV postiglo rješenje: Otkupljivači mlijeka mogu da NASTAVE sa vršenjem OTKUPA

Četvrtak, 16.10.2025 | 15:24

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, je učinilo sve iz domena svoje nadležnosti i obezbijedilo plasman svih tržišnih viškova finalnog proizvoda kroz trgovačke lance u Crnoj Gori, saopštili su iz Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.

Vlada usvojila PREDLOG Ministarstva: Za RAZVOJ avio saobraćaja još ČETIRI miliona eura

Četvrtak, 16.10.2025 | 15:05

Na današnjoj sjednici Vlada Crne Gore usvojila je predlog Ministarstva saobraćaja kojim se dio dobiti preduzeća Aerodromi Crne Gore u iznosu od 4,12 miliona eura usmjerava na finansiranje unapređenja avio-dostupnosti Crne Gore, saopšteno je iz tog resora.

Ustavni sud POKRENUO POSTUPAK ocjene ustavnosti naknada Centralne banke

Četvrtak, 16.10.2025 | 14:01

Ustavni sud Crne Gore pokrenuo je postupak za ocjenu ustavnosti i zakonitosti tarife po kojoj Centralna banka Crne Gore obračunava naknade za svoje usluge, jer se osnovano postavlja pitanje njihove usklađenosti sa Ustavom i zakonom.

Počeli geološki istražni radovi za projekat HE Kruševo

Četvrtak, 16.10.2025 | 22:37

U skladu sa Ugovorom za izradu projekta i izvođenje detaljnih geoloških radova, potpisanim 29. novembra 2024. godine između Elektroprivrede Crne Gore AD Nikšić (EPCG) i Instituta za vodoprivredu „Jaroslav Černi“, otpočela je realizacija geoloških istražnih radova za potrebe izgradnje hidroelektrane (HE) Kruševo.

Stiže NAJOPASNIJI dan za vozač - Evo kako možete izbjeći RIZIKA

Četvrtak, 16.10.2025 | 21:45

Pomicanje sata unaza uti;e a vid, reflekse i raspoloženje, povećavajući rizik na putevima.

Nova avio-linija Iberije POVEZUJE Madrid i Tivat od jula 2026. godine

Četvrtak, 16.10.2025 | 21:38

Španska nacionalna avio-kompanija Iberia najavila je otvaranje nove sezonske avio-linije Madrid – Tivat, koja će saobraćati od jula 2026. godine, dva puta sedmično – utorkom i subotom.

"Pio sam alkohol prij e saobraćajke" Šok priznanje Darka Lazića

Četvrtak, 16.10.2025 | 21:26

Pjevač Darko Lazić priznao je da je u noći kada su on i njegova supruga Katarina imali tešku saobraćajnu nezgodu, konzumirao alkohol.      

Revolucija u saobraćaju: Uvodi se ČETVRTO sjvetlo na semaforu - Evo čemu će da SLUŽI

Četvrtak, 16.10.2025 | 21:13

Ideja uvođenja novog svjetla je da se olakša upravljanje saobraćajem u eri autonomnih vozila

Niste znali da otvarate POGREŠNO - Trik sa čepom plastične flaše iznenadio mnoge (VIDEO)

Četvrtak, 16.10.2025 | 20:55

Snimak je postao viralan i izazvao interes korisnika zbog praktičnosti rješenja.

Instagram vam TROŠI previše BATERIJE - Evo šta treba odmah da PROMJENITE

Četvrtak, 16.10.2025 | 20:11

Ako vam se čini da se baterija topi čim otvorite Instagram, ne umišljate – aplikacija zaista troši ogromnu količinu energije.

Planirate JESENJE PUTOVANJE automobilom - Ove TRI evropske rute će vas ostaviti bez daha

Četvrtak, 16.10.2025 | 19:38

Predstavljamo tri prelijepe rute koje pružaju nezaboravno putovanje kroz jesenje pejzaže – od čarobnih njemačkih dvoraca, preko impozantnih irskih obala, pa sve do slikovitih vinograda Francuske obojenih zlatnim tonovima.

Pejović: Građani vratili 2,9 milijardi DUGOVA nastalih za vrijeme VLASTI DPS-a

Četvrtak, 16.10.2025 | 19:28

Potpredsjednik Skupštine Crne Gore i funkcioner Pokreta Evropa sad (PES), Boris Pejović, kazao je da su građani od 2020. do danas vratili oko 2,9 milijardi eura dugova nastalih za vrijeme vlasti Demokratske partije socijalista (DPS).

Milatović na Friends of Europe: Vjerujem da će i integracija Crne Gore DONIJETI novu snagu cijeloj Uniji

Četvrtak, 16.10.2025 | 19:25

Proširenje je najuspješnija evropska politika. Zato vjerujem da će i integracija Crne Gore donijeti novu snagu cijeloj Uniji, poručio je predsjednik države Jakov Milatović, koji je učestvovao danas na okruglom stolu organizacije Friends of Europe u Briselu, posvećenoj budućnosti Evropske unije i njenom razvoju u narednim decenijama.