Srijeda, 09.07.2025 | 12:34
IZVOR: kolektiv.me

Milatović: Djelima potvrditi naš evropski kurs

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović primio je delegaciju poslanika Hrišćansko-demokratske unije (CDU) iz njemačke savezne pokrajine Saksonije Anhalt koju je predvodila ministarka unutrašnjih poslova i sporta Tamara Cišang. Posjeta je realizovana u saradnji sa direktorom Fondacije Konrad Adenauer za Srbiju i Crnu Goru, Jakovom Devčićem.




Foto: Kabinet Predsjednika Crne Gore

U sadržajnom i konstruktivnom razgovoru, predsjednik Milatović izrazio je zahvalnost na kontinuiranoj podršci CDU-a i Fondacije Konrad Adenauer evropskoj budućnosti Crne Gore i Zapadnog Balkana.

„Zahvalni smo na dosljednom interesovanju i podršci koju CDU pokazuje za Crnu Goru i cijeli region. Crna Gora mora svakoga dana biti bolja, jača i uspješnija – vođena evropskim vrijednostima“, poručio je predsjednik Milatović.

On je sagovornike upoznao sa strateškim vanjskopolitičkim ciljevima naše zemlje, istakavši da je evropski put Crne Gore prioritet, te da moramo potpuno posvećeno raditi na zatvaranju svih pregovaračkih poglavlja do 2026. godine, kako bi naša zemlja postala punopravna članica EU do 2028. godine.

„Svjesni smo da je cilj ambiciozan, ali je dostižan. Evropske integracije su naš društveni konsenzus, ujedinjuju političke aktere, institucije i građane. Javna podrška ostaje snažna i stabilna“, istakao je Milatović.

Poseban značaj, kako je naglasio, ima činjenica da će Crna Gora 2026. biti domaćin samita Evropska unija – Zapadni Balkan, što je dodatan podsticaj za ubrzanje reformi.

„Domaćinstvo samita EU–Zapadni Balkan nije samo simbolika. To je snažna poruka da Crna Gora pripada evropskoj porodici i da smo spremni da to dokažemo konkretnim rezultatima. U godini kada planiramo zatvaranje svih poglavlja, moramo biti spremni da potvrdimo naš evropski kurs, ne samo riječima, već konkretnim djelima“, poručio je predsjednik Milatović.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Brca PG.
09.07.2025 13:21

A , koji matrak ti dijeliš .

0 0

OSTALE VIJESTI

Knežević: Izdaju u politici ne opraštam, a izdajnike ne podnosim

Subota, 18.04.2026 | 20:23

Lider DNP-a Milan Knežević kazao je da izdaju u politici ne oprašta i da izdajnike ne podnosi. "Sve drugo mogu da oprostim i opraštao sam, ali nemam nikakve političke milosti za one koji su me izdali i koji su izdali našu ideju, a iskoristili su sve od DNP-a", kazao je Knežević.

Vojska SAD se sprema da zauzme brodove povezane sa Iranom

Subota, 18.04.2026 | 20:01

Sjedinjene Američke Države proširuju svoju kampanju ograničavanja plovidbe za iranske brodove na čitav svijet.

Šume, pašnjaci i državni poslovi: Imovinski kartoni poslanika Nove srpske demokratije

Subota, 18.04.2026 | 21:38

Dejan Đurović ima više od 15.000 kvadrata šume, Velimir Đoković pašnjake od skoro 50.000 kvadrata, Milan Lekić sedam hektara zemljišta...

Papa Lav: Nije mi u interesu raspravljati se s Trampom, ali nastavljam propovijedati mir

Subota, 18.04.2026 | 19:00

Papa Lav XIV izjavio je u subotu da mu "nimalo nije u interesu" ulaziti u debatu s američkim predsjednikom Donaldom Trampom o ratu s Iranom, ali je poručio da će nastaviti propovijedati evanđeosku poruku mira.  

Konaković u Antaliji oštro kritikovao odnos rukovodstva Srbije prema BiH

Subota, 18.04.2026 | 18:46

Ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković danas je na Trećem ministarskom sastanku regionalne inicijative "Platforma za mir na Balkanu" u Antaliji oštro kritikovao odnos rukovodstva Srbije, sa predsjednikom Aleksandrom Vučićem na čelu, prema Bosni i Hercegovini. Govoreći o međusobnim odnosima, Konaković je ocijenio da se zemlje regiona "ne moraju voljeti da bi bile dobri susjedi, ali da su iskrenost i odgovornost ključni za izgradnju povjerenja".  

Detonacija i požar na vozilu u zetskom selu Mahala, policija istražuje slučaj

Subota, 18.04.2026 | 11:02

Snažna detonacija desila se sinoć dva sata iza ponoći u zetskom selu Mahala, i tom prilikom došlo je do požara na automobilu R.P.

Gorivo jeftinije par centi ako Vlada produži niže akcize

Subota, 18.04.2026 | 10:33

Pad cijena naftnih derivata zbog otvaranja Hormuškog moreuza desio se u petak na kraju uporednog perioda za usklađivanje, pa neće imati veliki uticaj. Odluka o nižim akcizama važi do utorka.

Kako je prvi američki papa ušao u političku arenu protiv Trampa

Subota, 18.04.2026 | 09:02

Na letu za Alžir za početak afričke turneje u ponedjeljak, papa Lav je imao izbor - mogao je da ignoriše tiradu predsjednika SAD Donalda Trampa na društvenim mrežama ili da se s njom suoči direktno.    

Pejović: Most na Đurđevića Tari spreman za narednih pola vijeka

Subota, 18.04.2026 | 09:32

Most na Đurđevića Tari, remek-djelo jugoslovenskog graditeljstva i nezaobilazna turistička atrakcija u srcu Nacionalnog parka “Durmitor“, spreman je, nakon opsežne rekonstrukcije da ponovo primi putnike i posjetioce u punom sjaju, piše Pobjeda.

Koprivica: Milo je znao za milionski ugovor za VE "Možura" koji je sklopio Čelebić

Subota, 18.04.2026 | 08:47

Da li neko u Crnoj Gori vjeruje da je Tomislav Čelebić iza leđa Milu Đukanoviću zaključio ugovor od više miliona eura i izigrao Đukanovića, koji je njegov poslovni partner i koji je u to vrijeme bio predsjednik Vlade.

Ovo je film sa najviše grešaka po minuti trajanja, a publika ga obožava

Subota, 18.04.2026 | 21:53

Novinar Stiven Foulz u analizi iz 2026. godine na osnovu odgledanih 11.842 filmova utvrdio je da najviše grešaka ima film "Marsovac" iz 2015. godine, u kom glavnu ulogu ima Met Dejmon.

Snopp Dogg najavio biografski film: Sada je red na mene

Subota, 18.04.2026 | 21:27

Snoop Dogg je izazvao lavinu oduševljenja kada je na pozornici na ovogodišnjem CinemaConu najavio film o svom životu. Nakon pauze duge 29 godina objavljuje i album „Missionary“ u saradnji s Dr. Dreom (Dr. Dre), a na predstavljanju je otpjevao svoje hitove „Drop It Like It’s Hot“ i „Gin and Juice“.

Podgorica: Raste broj putnika u gradskom prevozu, izazovi gužve i nedostatak vozača

Subota, 18.04.2026 | 21:16

Više od pola miliona putnika mjesečno putuje gradskim prevozom u Podgorici. Gužve u špicu, nepropisno parkiranje koje blokira stajališta i sve češći napadi na vozače samo su neki od problema sa kojima su suočavaju vozači gradskih autobusa, prenosi RTV Podgorica.  

Knežević: Izdaju u politici ne opraštam, a izdajnike ne podnosim

Subota, 18.04.2026 | 20:23

Lider DNP-a Milan Knežević kazao je da izdaju u politici ne oprašta i da izdajnike ne podnosi. "Sve drugo mogu da oprostim i opraštao sam, ali nemam nikakve političke milosti za one koji su me izdali i koji su izdali našu ideju, a iskoristili su sve od DNP-a", kazao je Knežević.

U sklopu akcije “Zelena obnova Crne Gore” zasađeno preko 60 sadnica drveća

Subota, 18.04.2026 | 19:14

Danas je u okviru akcije “Zelena obnova Crne Gore“ organizovano sađenje na opožarenim područjima u Piperima.

Vojska SAD se sprema da zauzme brodove povezane sa Iranom

Subota, 18.04.2026 | 20:01

Sjedinjene Američke Države proširuju svoju kampanju ograničavanja plovidbe za iranske brodove na čitav svijet.

Koliko kafe biste trebali piti kako biste se riješili stresa

Subota, 18.04.2026 | 20:13

Istraživanja su pokazala da pijenje kafe može produžiti život i potencijalno smanjiti rizik od fibrilacije atrija (nepravilnih, ubrzanih otkucaja srca). Sada su utvrdili količinu kafe koja može smanjiti stres.

Šume, pašnjaci i državni poslovi: Imovinski kartoni poslanika Nove srpske demokratije

Subota, 18.04.2026 | 21:38

Dejan Đurović ima više od 15.000 kvadrata šume, Velimir Đoković pašnjake od skoro 50.000 kvadrata, Milan Lekić sedam hektara zemljišta...

Šta se dešava s vašim mozgom kada redovno jedete ribu

Subota, 18.04.2026 | 19:38

Redovno jedenje ribe, posebno masnih vrsta poput lososa, sardina i skuše, može imati značajne koristi za zdravlje mozga, pokazuju brojna istraživanja.

Poraz Borusije, Bajern na bod od titule

Subota, 18.04.2026 | 18:29

Ibod u sjutrašnjem meču sa Štutgartom u Minhenu (17.30 h) dovoljan je Bajernu da osigura 35. titulu šampiona Njemačke.