Ponedjeljak, 14.07.2025 | 11:30
IZVOR: MediaBiro

Kordić i Tripković Marković poželjele dobrodošlicu putnicima na aerodromu

Ministar turizma, Simonida Kordić i direktorica Nacionalne turističke organizacije Crne Gore (NTO CG),  Ana Tripković Marković, posjetile su Aerodrom Podgorica u okviru kampanje „Poveži se sa Crnom Gorom“, koju NTO CG sprovodi u saradnji s marketing partnerom kompanijom One, a koja obuhvata granične prelaze Dobrakovo i Debeli brijeg, kao i oba crnogorska aerodroma.




Foto: MediaBiro

Cilj kampanje je da se gostima već na prvom koraku u Crnu Goru pruži iskrena, topla dobrodošlica i da im se obezbijede korisne informacije za boravak u zemlji, ali i da ponesu simbolične poklone koji će ih podsjećati na ovaj prvi kontakt s destinacijom. Kampanja se organizuje drugu godinom zaredom, a zbog uspjeha prošle godine sada će trajati dva mjeseca s mogućnošću produženja i preko 100.000 prigodnih poklona koje promoteri dijele turistima. Kampanja se realizuje u saradnji s kompanijom ONE, uz podršku Aerodroma Crne Gore, Ministarstva unutrašnjih poslova - Sektora granične policije i glavnih sponzora kampanje, kompanije Aqua Biance i Montengro Chips.

Ministar turizma, Simonida Kordić istakla je da je posebno raduje što kampanja ove godine obuhvata oba aerodroma imajući u vidu rast broja putnika i značaj prvog kontakta sa destinacijom.

„Naši aerodromi, pa tako i ovaj u Podgorici, zaista rade punim kapacitetom. U prvoj polovini godine zabilježen je rast prometa aviona za šest posto, dok je broj putnika koji su koristili usluge aerodroma veći za čak sedam posto u odnosu na isti period prošle godine. To su značajni uspjesi, jer svako ulaganje u aerodrome jeste ulaganje u turizam, a ova infrastruktura je od strateške važnosti za našu turističku privredu. Zadovoljni smo dosadašnjim rezultatima, a sigurna sam da su i rukovodstva naših aerodroma ponosna na ovakav trend“, poručila je Kordić.

Direktorica Nacionalne turističke organizacije, Ana Tripković Marković, dodala je da, prema nezvaničnim podacima lokalnih turističkih organizacija, trenutno u Crnoj Gori boravi oko 115.000 gostiju, te da se struktura gostiju nije značajno promijenila, da i dalje dominiraju gosti iz regiona i Zapadne Evrope, ali da je sve više posjetilaca s udaljenih tržišta.

Foto: MediaBiro

Govoreći o kampanji, naglasila je koliko je važan prvi utisak: „Prvi kontakt sa zemljom ostavlja neizbrisiv trag. Upravo zato ovu kampanju širimo i produžavamo, kako bismo svakom gostu rekli - dobrodošli ste. Naši promoteri dijele poklone i sve potrebne informacije. Posebno zahvaljujemo Ministarstvu unutrašnjih poslova, graničnoj policiji, Aerodromima Crne Gore i sponzorima Aqua Bianca i Montte chips“, kazala je Tripković Marković.

Izvršni direktor kompanije One, Branko Mitrović poručio je da oduševljenje koje svakodnevno vidimo kod turista na graničnim prelazima pokazuje koliko je značajan prvi kontakt s destinacijom

“Oduševljenje koje svakodnevno vidimo kod turista na graničnim prelazima potvrđuje da smo ovom kampanjom  pogodili suštinu – dobar prvi utisak ostaje zapamćen. Posebno ih raduje što odmah po dolasku, još na aerodromu, mogu da aktiviraju karticu i bez čekanja dobiju pristup internetu, što im daje osjećaj sigurnosti, ali i slobodu da podijele prve utiske sa porodicom i prijateljima. Gosti prepoznaju pažnju koju im posvećujemo kroz konkretne gestove - srdačnu dobrodošlicu, korisne informacije i pažljivo pripremljene poklone koji im već na dolasku govore da su važni. Ponosni smo što smo dio inicijative koja spaja najbolje od Crne Gore – otvorenost, partnerstvo i autentičan doživljaj. I nastavljamo još snažnije  jer vjerujemo da turizam nije samo broj dolazaka, već osjećaj s kojim gosti odlaze i želja da se ponovo vrate“, dodao je Mitrović.

Prvi utisci turista potvrđuju da kampanja izaziva pozitivne reakcije. Posjetiteljka iz Pariza rekla je da joj je ovo prvi put da u nekoj zemlji dobije poklon odmah po dolasku, ističući koliko je to „lijep i neočekivani gest“ i da planira da obiđe nacionalne parkove i sjever Crne Gore. Turista iz Londona naglasio je da mu je posebno drago što ga je dočekala ovako prijateljska atmosfera i da jedva čeka da istraži Crnu Goru. Gošća iz Kolumbije podijelila je da je oduvijek željela da vidi Crnu Goru, a da je ovakva autentična dobrodošlica učinila da se odmah osjeti prijatno.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Trubadur
14.07.2025 14:02

Trebebalo je da turiste dočeka i Pipun iz Zete , a da im zapjeva i Krljeuša , folk pevaljka .

0 0

MUP - Uspješno realizovana akcija spašavanja na području Skadarskog jezera

Nedjelja, 13.07.2025 | 16:44

Pripadnici Direktorata za zaštitu i spašavanje su danas uspješno realizovali akciju traganja i spašavanja na području Skadarskog jezera, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

Rakočević: Crnogorsko društvo mora ustati protiv vlasti koja ruši državu i antifašističke vrijednosti

Nedjelja, 13.07.2025 | 15:54

Trinaesti jul je dan koji služi za vječni podsjetnik da su sloboda i državnost Crne Gore kroz istoriju bili vredniji od života, saopštio je potpredsjednik Skupštine Crne Gore i član Predsjedništva DPS-a Nikola Rakočević.

EXIT uz Hurts, Solomuna i Buraka Yetera okupio preko 55.000 ljudi, Tvrđavu večeras osvajaju Sex Pistols i Frank Carter, DJ Snake, ...

Nedjelja, 13.07.2025 | 14:42

  Na jubilarnom EXIT festivalu, treće festivalsko veče donijelo je spoj kultnih izvođača, čiji su nastupi ostali upisani u istoriju festivala, i onih koji su premijerno kročili na njegove legendarne bine donoseći zvuk novih generacija.

Krvavac: Licemjerno nazivati dugogodišnjeg univerzitetskog profesora fašistom

Nedjelja, 13.07.2025 | 16:31

Svjedoci smo da javni diskurs u Crnoj Gori sve češće trpi različite ispade, ali taj opasni fenomen, kojem svjesno ili nesvjesno svi doprinosimo, danas je prešao granice prihvatljivog. Nazivati dugogodišnjeg univerzitetskog profesora, koji svaki svoj javni istup pažljivo promišlja kako bi iskazao poštovanje prema svim građankama i građanima, fašistom – predstavlja u najmanju ruku licemjerje, saopštio je šef Kabineta predsjednika Vlade Branko Krvavac.

PRONAĐITE HLAD - Ove nas TEMPERATURE nas očekuju u PONEDJELJAK

Nedjelja, 13.07.2025 | 14:53

U ponedeljak nas očekuje pretežno sunčano vrijeme, saopšteno je iz ZHMS.

Toranj Atakule u Ankari u bojama crnogorske zastave

Ponedjeljak, 14.07.2025 | 13:32

Povodom Dana državnosti Crne Gore, na inicijativu crnogorske Ambasade u Republici Turskoj, toranj Atakule u Ankari osvijetljen je bojama crnogorske zastave.    

Podgoričanin evakuisan sa nepristupačne plaže kod Sutomora

Ponedjeljak, 14.07.2025 | 13:30

Pripadnici Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama (UPSUL) evakuisali su mušku osobu iz Podgorice sa nepristupačne “divlje plaže” koja se nalazi iza tunela Golo Brdo u Sutomoru, stoji u saopštenju.    

Koncert Marka Vlahovića & Boka All Stars na platou ispred spomenika Sv. Petru Cetinjskom

Ponedjeljak, 14.07.2025 | 11:45

Koncert crnogorskog kantautora Marka Vlahovića i njegovog benda "Boka All Stars" održaće se u četvrtak, 17. jula, u 21 čas, na platou ispred spomenika Sv. Petru Cetinjskom.

"Slavimo titule dopingovanih, teško mi je da svarim to": Engleski novinar proziva šampione Vimbldona!

Ponedjeljak, 14.07.2025 | 11:41

Britanski mediji nastavljaju da prozivaju Janika Sinera i Igu Švjontek zbog dopinga. Oni su osvojili titule na Vimbldonu i to je izazvalo novu buru u javnosti.  

Kordić i Tripković Marković poželjele dobrodošlicu putnicima na aerodromu

Ponedjeljak, 14.07.2025 | 11:30

Ministar turizma, Simonida Kordić i direktorica Nacionalne turističke organizacije Crne Gore (NTO CG),  Ana Tripković Marković, posjetile su Aerodrom Podgorica u okviru kampanje „Poveži se sa Crnom Gorom“, koju NTO CG sprovodi u saradnji s marketing partnerom kompanijom One, a koja obuhvata granične prelaze Dobrakovo i Debeli brijeg, kao i oba crnogorska aerodroma.

UP - U pojačanim aktivnostima policije na jugu pronađena marihuana, kokain, ekstazi

Ponedjeljak, 14.07.2025 | 11:26

U nastavku planskih preventivnih aktivnosti Regionalnog centra bezbjednosti “Jug” na podizanju nivoa bezbjednosti u primorskim opštinama, te sprečavanja izvršenja krivičnih djela i prekršaja, te očuvanja javnog reda i mira, juče su policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Budva, Bar i Ulcinj, u saradnji sa Posebnom jedinicom policije, kontrolisali preko 460 lica, od čega 15 operativno interesantih lica, dok je lišeno slobode devet lica, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Dukaj: Crnoj Gori treba izborni sistem koji afirmiše rodnu ravnopravnost i uvodi demokratiju

Ponedjeljak, 14.07.2025 | 10:00

Ministarstvo javne uprave je još u aprilu 2025. predložilo Skupštini Crne Gore zakonsku kvotu – najmanje 40% žena na lokalnim izbornim listama, uz rješenje da predsjednik opštine i njegov zamjenik moraju biti različitog pola.

FOTO: Povodom Dana državnosti zgrada Vlade u bojama zastave Crne Gore

Ponedjeljak, 14.07.2025 | 09:46

Povodom 13. jula - Dana državnosti zgrada Vlade obasjana je bojama zastave Crne Gore, saopšteno je iz Vlade.

Ove navike zvuče bezazleno, ali one tiho RAZARAJU MOZAK

Ponedjeljak, 14.07.2025 | 09:40

Male navike koje svakodnevno praktikujemo često djeluju bezazleno, ali vremenom mogu imati ozbiljne posledice na zdravlje mozga.

Vujović: Kultura daje oblik pamćenju i dostojanstvo svakodnevici

Ponedjeljak, 14.07.2025 | 09:26

Crna Gora Dan državnosti obilježava kao čin dostojanstva, slobode i kulturne snage, dok Kotor, grad zvonika, svjedoči neraskidivu vezu umjetnosti, pamćenja i državnosti, gdje se muzika i čovjek međusobno prepoznaju.