Nedjelja, 20.07.2025 | 14:37
IZVOR: kolektiv.me

Popović: Šta treba da se desi da Bečić i Šaranović PODNESU ODGOVORNOST za nikad goru bezbjednosnu situaciju

Bezbjednosna situacija u zemlji nikad gora, šta još treba da se desi da Danilo Šaranović i Aleksa Bečić podnesu ostavke, upitala je portparolka DPS-a i poslanica u Skupštini Sonja Popović.




Foto. DPS

Prema njenim riječima, da u sektoru bezbjednosti vlada opšte rasulo, koje za posljedicu ima haos na crnogorskim ulicama, ukazuje još jedno ubistvo, koje se dogodilo sinoć na terasi podgoričkog lokala i dva ranjavanja, pri čemu je za jedno ranjeno lice policija sakrila da je riječ o slučajnoj prolaznici koju je okrznuo metak.

“Nakon svega čemu u ovoj državi svjedočimo – od ubistava usred bijela dana na najprometnijoj raskrsnici u glavnom gradu, preko toga da je svim bezbjednosnim snagama u periodu od skoro mjesec dana bježao sedamdesetogodišnji dvostruki ubica na sjeveru države, do ubistva neposredno prije ponoći u julu kad je grad pun, jasno je zašto su građani uplašeni za svoju sigurnost i zašto konstatuju da se više bez straha ne može izaći na ulice”, saopštila je Popović.

Ali je, dodaje, nejasno šta još treba da se desi da neko od rukovodilaca sektora bezbjednosti, počev od Alekse Bečića, koji je koordinator bezbjednosnih službi i Danila Šaranovića, koji obavlja funkciju ministra unutrašnjih poslova, podnese odgovornost za nikad goru bezbjednosnu situaciju u zemlji.

 “Pošto je, nakon što se uzme u obzir crni bilans da je u ovoj državi od januara do 17. jula ubijeno 19 osoba i da za najgore upravljanje bezbjednosnim sektorom ikad niko od nadležnih nije podnio odgovornost, jasno da su funkcioneri Demokrata patološki vezani za fotelje i da ne namjeravaju iz istih da ustanu. Kad se na sve to doda da su se, samo u prethodna tri dana u Crnoj Gori desila dva ubistva, koja, prema dostupnim informacijama, imaju potpis kriminalnih grupa, te da je i brutalno pretučen predsjednik budvanske Opštine Nikola Jovanović, uprkos tome što mjesecima uredno podnosi prijave da mu je ugrožena bezbjednost od strane BIL lica i budvanskih kriminalnih grupa, očigledno je da je na snazi potpuni raspad sistema bezbjednosti”, ocijenila je Popović.

Kako je dodala, taj raspad bezbjednosnog sistema je uslovljen neznanjem i nesposobnošću rukovodilaca da obavljaju posao za koji ih građani ove zemlje plaćaju, jer je. ocjenjuje, očigledno da su isti nedorasli odgovornim pozicijama i nemoćni da izađu na kraj sa bezbjednosnim izazovima.

“Zaključno, kako je rukovođenje bezbjednošću u državi mnogo kompleksnije od snimanja promo spotova za potrebe samopromocije jedne političke strukture i kako je očigledno da u redovima Demokrata ne postoji osjećaj za moralnu, profesionalnu i objektivnu odgovornost, pozivamo premijera Crne Gore Milojka Spajića, koji se vodi kao nestali povodom alarmantne situacije u razvaljenom sektoru bezbjednosti, da hitno smijeni nesposobno i nadasve bahato rukovodstvo”, zaključila je Popović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Popović: Demokrate još NEMAJU jasan stav o predlogu Milatovića; Zvrko: Važnije kako će GLASATI vladajuća većina nego opozicija

Četvrtak, 11.09.2025 | 20:51

Potpredsjednica Skupštine Zdenka Popović kazala je da se još uvijek ne zna kakav će biti stav političkih partija na predlog predsjednika države Jakova Milatovića da Mirjana Vučinić bude izabrana za sutkinju Ustavnog suda. Istakla je da će se Demokrate izjasniti u ponedjeljak na vanrednoj sjednici Skupštine. Poslanik DPS Elvir Zvrko kazao je da ta partija obavlja unutarstranačke konsultacije, te da imaju zakazan klub poslanika.

DPS: Tužilaštvo HITNO da sasluša Perović, ozbiljne OPTUŽBE na račun GST-a

Četvrtak, 11.09.2025 | 19:40

Demokratska partija socijalista ističe da nakon što je bivša direktorica Agencije za sprečavanje korupcije Jelena Perović, na danas održanom ročištu u Višem sudu u Podgorici, kazala da je saznala da jedna osoba iz pravosudnog sistema, koja je bliska glavnom specijalnom tužiocu Vladimiru Novoviću švercovala cigarete, neophodno je da je tužilaštvo u najkraćem mogućem roku sasluša.

Milatović se sastao sa vaseljenskim patrijarhom Vartolomejem

Četvrtak, 11.09.2025 | 16:50

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se tokom posjete Istanbulu sa vaseljenskim patrijarhom Vartolomejem, u sjedištu Vaseljenske patrijaršije na Fanaru.

Mašković: Opozicija TRAŽI odgovore od Mujovića u vezi sa KOLEKTOROM i drugim TEMAMA

Četvrtak, 11.09.2025 | 15:16

Upućena inicijativa za zakazivanje posebne sjednice Skupštine Glavnog grada.

PROČITAJTE - Ovo su NOVA KADROVSKA rješenja Vlade

Četvrtak, 11.09.2025 | 13:15

Vlada Crne Gore je, na današnjoj sjednici razmotrila više kadrovskih pitanja.

URA: Inspekcija POTVRDILA krivično djelo Mujovićevog pulena

Četvrtak, 11.09.2025 | 21:50

Upravo kako smo i kazali prije nekoliko dana, a što je danas potvrdio i nalaz ekološke inspekcije – direktor gradske Agencije za upravljanje zaštićenim područjima Podgorice (AUZP) i kadar gradonačelnika Saše Mujovića, nezakonito je devastirao Rikavačko jezero, iako mu je posao – upravo da ga štiti od devastacije, saopštila je podgorička URA.

"Čistoća" UKLONILA 40 tona otpada sa Ćemovskog polja tokom posljednje akcije čišćenja

Četvrtak, 11.09.2025 | 21:43

Gradsko preduzeće "Čistoća" uklonilo je 40 tona otpada sa Ćemovskog polja tokom posljednje akcije čišćenja, pokrenute početkom septembra. Iako se čini da je količina otpada koju su nesavjesni građani ostavili na Ćemovskom velika, iz Čistoće uvjeravaju da je znatno manja nego ranije – zahvaljujući video nadzoru koji je, u međuvremenu, uveden.

Tajna začina i bilja - INDIJSKA dijeta za brzo i zdravo MRŠAVLJENJE

Četvrtak, 11.09.2025 | 21:34

Indijska dijeta je čudo, jer čisti tijelo od toksina i skida kilograme kao od šale - bez gladovanja. Tajna je u jednostavnim namirnicama i začinima koji ubrzavaju metabolizam.

Naučnici OTKRILI zašto NE PAMTIMO snove: Za sve je kriva jedna NAVIKA

Četvrtak, 11.09.2025 | 21:10

Ako naglo smanjite unos kafe ili drugih pića sa kofeinom, jedan od iznenađujućih efekata koji ćete možda primjetiti jesu drugačiji snovi. Odjednom će postati živopisniji, a ponekad čak i zastrašujuće realni.

Lazović: Zloupotreba BOLOVANJA sve češća ŠTETU trpe i firme i zaposleni - Poslodavci predlažu strože KONTROLE

Četvrtak, 11.09.2025 | 20:03

Zloupotrebe bolovanja — tema koja pogađa poslodavce u Crnoj Gori. Iz Unije poslodavaca za Gradsku TV upozoravaju da ovakva praksa postaje i pravni i etički problem. O šteti koju trpe firme i kolektivi i mogućim rješenjima.

Jedan proizvod, bezbroj TRIKOVA - Kozmetička 'prevara' koju ćete OBO\AVATI

Četvrtak, 11.09.2025 | 19:52

Zaboravite na ograničenja! Sjenke za oči nisu samo za kapke - uz malo trikova, postaju višenamjenski alat koji može da transformiše cijelo vaše lice.

DPS: Tužilaštvo HITNO da sasluša Perović, ozbiljne OPTUŽBE na račun GST-a

Četvrtak, 11.09.2025 | 19:40

Demokratska partija socijalista ističe da nakon što je bivša direktorica Agencije za sprečavanje korupcije Jelena Perović, na danas održanom ročištu u Višem sudu u Podgorici, kazala da je saznala da jedna osoba iz pravosudnog sistema, koja je bliska glavnom specijalnom tužiocu Vladimiru Novoviću švercovala cigarete, neophodno je da je tužilaštvo u najkraćem mogućem roku sasluša.

Plavo SVIJETLO iz ekrana – Nevidljiva PRIJETNJA vašoj KOŽI

Četvrtak, 11.09.2025 | 19:26

Ruku na srce – telefon nam je postao produžetak ruke.

Roditeljski NADZOR sada i na mobilnom - Sony predstavio NOVU APLIKACIJU za PlayStation (VIDEO)

Četvrtak, 11.09.2025 | 19:12

Sony konačno uvodi ono što Nintendo i Microsoft imaju godinama, a to je nova PlayStation Family aplikacija koja uglavnom služi kao proširenje roditeljskog nadzora na konzoli. Međutim, roditelji takođe dobijaju nekoliko dodatnih pogodnosti.

UEFA DONIJELA odluku: Evo gdje će se igrati FINALE Lige šampiona 2027. godine

Četvrtak, 11.09.2025 | 19:07

Finale Lige šampiona 2027. biće odigrano na stadionu “Metropolitano”, domu Atletiko Madrida.