Tokom vikenda, Služba zaštite Nacionalnog parka Skadarsko jezero spriječila je nezakonit ribolov električnom sondom u zaštićenom području, saopšteno je iz NPCG.
Foto: NPCG
“U subotu, 9. avgusta 2025. godine, u rejonu Malog blata, nadzornici su zatekli dvije osobe kako koriste električnu sondu za krivolov. Tom prilikom privremeno su oduzeti plovilo sa vanbrodskim motorom, električna sonda, akumulator i izlovljena riba”, navodi se u saopštenju.
Osobe zatečene u krivolovu odmah su predate nadležnim državnim organima.
“Tokom i nakon intervencije, tri osobe uputile su prijetnje jednom od nadzornika, zbog čega su protiv njih podnijete prijave”, kazali su iz NPCG.
Uprava Nacionalnih parkova Crne Gore podsjeća da nadzornici svakodnevno i odgovorno štite prirodna bogatstva naše zemlje, a svako ometanje njihovog rada predstavlja kršenje zakona.
“Upućujemo apel građanima da čuvaju prirodu, poštuju propise i pružaju podršku nadzornicima, kako bi zajedno zaštitili Skadarsko jezero od svih oblika nezakonitih aktivnosti”, zaključuju.
KOMENTARI (0)