Četvrtak, 21.08.2025 | 16:38
IZVOR: cdm.me

Opština Budva izdvaja ČETIRI MILIONA EURA za modernizaciju Službe zaštite i spašavanja

Predsjednik Opštine Budva, Nikola Jovanović, organizovao je prijem za predstavnike opštinske Službe zaštite i spašavanja i tom prilikom uputio zahvalnost vatrogascima na uloženom trudu prilikom gašenja požara i spašavanja ljudi i imovine. U razgovoru sa njima razmotrene su potrebe za dodatnom opremom i mehanizacijom, sa ciljem unapređenja bezbjednosti zaposlenih i građana, prenosi RTV Budva.




Foto: Ilustracija/ Pixabay

Planirana ulaganja, kako je najavljeno, iznosiće oko četiri miliona eura i biće uključena u rebalans budžeta za tekuću godinu.

Jovanović je najavio da će svim zaposlenima ovog mjeseca biti uvećane zarade za 500 eura, zahvalivši se i vlasniku kompanije „Mega Promet“, koji je vatrogascima donirao jednokratnu novčanu pomoć u istom iznosu.

Govoreći u ime lokalne uprave, Jovanović je posebno istakao napore pripadnika Službe prilikom gašenja velikog požara na području Buljarice, gdje su, kako je rekao, uložili značajne napore.

“Pojedinačno se zahvaljujem, kako njima, tako i njihovim porodicama, jer smo svjedočili nevjerovatnom trudu na terenu, strpljenju i činjenici da su uložili zaista velike napore da saniraju potencijalnu štetu”, istakao je predsjednik.

Dodao je da su budvanski vatrogasci pomagali i u drugim gradovima, uključujući Podgoricu, gdje je požarna situacija bila naročito zahtjevna. Prema njegovim riječima, angažovani su na teritoriji više opština, učestvujući u intervencijama i pružanju pomoći gdje god je bila potrebna.

S obzirom na izazove koje posao nosi, tokom sastanka su razmotrene i mogućnosti za unapređenje sistema zaštite i spašavanja. Planirana ulaganja, kako je najavljeno, iznosiće oko četiri miliona eura i biće uključena u rebalans budžeta za tekuću godinu.

Ta sredstva predviđena su za nabavku specijalizovanih vozila za gašenje šumskih požara, kompletnu opremu za sve pripadnike Službe, kao i dodatnu opremu, vozila, logistiku i dronove sa termovizijom.

Jovanović je takođe najavio izgradnju novog logističkog centra, koji će objediniti više srodnih službi na jednoj lokaciji. U saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova i Upravom policije, predviđeno je da u ovom objektu zajednički funkcionišu Služba zaštite i spašavanja, Komunalna policija, Komunalna inspekcija, Odjeljenje bezbjednosti Budva i druge nadležne institucije.

Načelnik Službe zaštite i spašavanja, Dragan Božović, izjavio je da su vatrogasci tokom prethodnih sedmica bili izuzetno angažovani, te istakao značaj toga što je njihov doprinos prepoznat.

„Vatrogasci jesu umorni, ali nas sve dodatno motiviše kada neko prepozna i cijeni naš rad“, rekao je Božović, zahvalivši se i Balši Mitroviću („Mega Promet“) i Opštini Budva.

Dodao je da je predsjednik Jovanović insistirao na tome da svaki pripadnik Službe mora da ima savremenu i kompletnu opremu.

U cilju daljeg unapređenja kapaciteta, najavljena je i nabavka specijalizovanog vozila sa ljestvama, vrijednog više od milion i po eura. Tender za njegovo pribavljanje biće raspisan uskoro.

„Vozilo će služiti za intervencije u stambenim zgradama i predstavlja važan segment unapređenja sistema. Rijetko koja služba u Crnoj Gori trenutno posjeduje ovakvu opremu“, kazao je Jovanović.

On je naglasio da se ovim ulaganjem ispunjavaju strateški ciljevi Opštine u oblasti zaštite od elementarnih nepogoda, uključujući požare i poplave.

„Često tek nakon nesreća analiziramo šta je bilo potrebno, umjesto da unaprijed planiramo. Zato su ova ulaganja ključna“, zaključio je Jovanović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Jovanović: Onog momenta kad je saslušan posljednji svjedok, Viši sud jedino je mogao da naloži ukidanje pritvora Uboviću

Petak, 05.12.2025 | 20:48

Ne znam zbog čemu fama povodom puštanja Ranka Ubovića na slobodu. Radi se o nečemu potpuno zakonitom, jer valjda svi postupamo po osnovu istog procesnog rješenja, rekao je advokat odbrane Stefan Jovanović, komentarišući saopštenje SDT-a da je ukidanje pritvora dvojici biznismena, Ranku Uboviću i Vladanu Ivanoviću bilo nezakonito.

Vraneš: Odgovor upućen Tadić Mijović isključivo političke prirode, nije mi bila namjera da bilo koga uvrijedim

Petak, 05.12.2025 | 20:37

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš, reagovao je povodom osuda javnosti zbog “uvreda” koje je u emisiji ” Načisto” na TV Vijesti uputio direktorici CIN-CG Milki Tadić Mijović.

MLJMP: Najstrožije osuđujemo mizogine i krajnje uvredljive komentare upućene Milki Tadić Mijović

Petak, 05.12.2025 | 20:32

Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava najstrožije osuđuje mizogine i krajnje uvredljive komentare upućene Milki Tadić Mijović — novinarki i direktorici CIN-CG — od strane javnog funkcionera Daria Vraneša.

Kotor: Odbio "droga test", kažnjen tri sedmice zatvora

Petak, 05.12.2025 | 19:51

Okrivljenom zabranjeno da vozi šest mjeseci.

Dukaj s pomoćnikom generalnog sekretara NATO-a o jačanju sajber bezbjednosti

Petak, 05.12.2025 | 19:12

Ministar naglasio potrebu formiranja i stavljanje u operativnu funkciju Agencije za sajber bezbjednost.

Knežević Milatoviću: Umjesto što zaustavljaš kamione smrznute piletine, dođi u ujčevinu da braniš pravo na zdravu životnu sredinu (VIDEO)

Petak, 05.12.2025 | 11:32

Lider Demokratske narodne partije (DNP) i poslanik Milan Knežević sinoć je iz Botuna imao poruku za predsjednika Crne Gore Jakova Milatović.

Janović: Mimoilazim se sa DPS-om mjesecima, pokazaću da razmišljam svojom glavom, da nisam ničiji – nego svoj

Petak, 05.12.2025 | 12:17

Doskorašnji poslanik Demokratske partije socijalista DPS Nikola Janović kazao je da se sa tom partijom mimoilazi mjesecima unazad.

Vještaci: Balijagić ubio u uračunljivom stanju, znao šta radi kada je pucao

Petak, 05.12.2025 | 08:19

“Iako je postupak motivisan afektom ‘ponosa’, povrijeđenosti i osvetoljubivosti, on je planiran, vremenski odvojen od inicijalnog događaja i realizovan sa punom svjesnošću o posljedicama”, stoji u mišljenju stručnjaka

Medicinarima povećavaju plate za samo 40 eura?

Petak, 05.12.2025 | 10:15

U Novom granskom sindikatu zdravstvenih radnika PRIMA još uvijek ne znaju šta su dva reprezentativna sindikata dogovorila sa Ministarstvom zdravlja, jer su se pregovori oko Granskog kolektivnog ugovora (GKU), kako tvrde, odvijali u tajnosti.

Đeljošaj: Predložićemo godišnji dodatak od 50 odsto prosječne zarade i penzije

Petak, 05.12.2025 | 14:18

Albanski forum će u narednim danima uputiti u skupštinsku proceduru jedinstveni Predlog zakona o godišnjem dodatku, kojim se uvodi obaveza da na kraju svake godine.

Jedna od najboljih individualnih partija u istoriji ABA lige – Vlado Mihailović ubacio 42 poena Beču

Petak, 05.12.2025 | 21:21

Vladimir Mihailović se odavno profilisao kao lider Zadra, a da ga je izuzetno teško čuvati kada ga služi šut pokazalo se na utakmici ABA lige protiv Beča.

Jovanović: Onog momenta kad je saslušan posljednji svjedok, Viši sud jedino je mogao da naloži ukidanje pritvora Uboviću

Petak, 05.12.2025 | 20:48

Ne znam zbog čemu fama povodom puštanja Ranka Ubovića na slobodu. Radi se o nečemu potpuno zakonitom, jer valjda svi postupamo po osnovu istog procesnog rješenja, rekao je advokat odbrane Stefan Jovanović, komentarišući saopštenje SDT-a da je ukidanje pritvora dvojici biznismena, Ranku Uboviću i Vladanu Ivanoviću bilo nezakonito.

Vraneš: Odgovor upućen Tadić Mijović isključivo političke prirode, nije mi bila namjera da bilo koga uvrijedim

Petak, 05.12.2025 | 20:37

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš, reagovao je povodom osuda javnosti zbog “uvreda” koje je u emisiji ” Načisto” na TV Vijesti uputio direktorici CIN-CG Milki Tadić Mijović.

MLJMP: Najstrožije osuđujemo mizogine i krajnje uvredljive komentare upućene Milki Tadić Mijović

Petak, 05.12.2025 | 20:32

Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava najstrožije osuđuje mizogine i krajnje uvredljive komentare upućene Milki Tadić Mijović — novinarki i direktorici CIN-CG — od strane javnog funkcionera Daria Vraneša.

Žrijeb sastavio Englesku i Hrvatsku, Haland protiv Mbapea, Meksiko i Južna Afrika otvaraju SP

Petak, 05.12.2025 | 20:32

U Kenedijevom Centru u Vašingtonu održan je žrijeb grupa za Svjetsko prvenstvo 2026. godine u fudbalu, koje će se od 11. juna igrati u SAD-u, Kanadi i Meksiku, a događaj je obilježio bogat kulturni program i prisustvo brojnih sportskih i političkih ličnosti.

Kotor: Odbio "droga test", kažnjen tri sedmice zatvora

Petak, 05.12.2025 | 19:51

Okrivljenom zabranjeno da vozi šest mjeseci.

UEFA smanjila suspenziju Dijasa sa tri na dvije utakmice

Petak, 05.12.2025 | 19:42

Evropska fudbalska unija (UEFA) smanjila je suspenziju fudbalera Bajerna iz Minhena, Luisa Dijasa, sa tri utakmice na dvije, nakon žalbe kluba podnijete zbog oštrog faula nad igračem Pari Sen Žermena, Ašrafom Hakimijem.

Dukaj s pomoćnikom generalnog sekretara NATO-a o jačanju sajber bezbjednosti

Petak, 05.12.2025 | 19:12

Ministar naglasio potrebu formiranja i stavljanje u operativnu funkciju Agencije za sajber bezbjednost.

Batistuta: Ne uživam gledajući današnji fudbal

Petak, 05.12.2025 | 18:57

Legendarni argentinski napadač Gabrijel Batistuta istakao je da ga savremeni fudbal ne privlači kao nekada i da su klasični centarforovi, poput njega i Kristijana Vijerija, praktično nestali iz igre.

Dronovi nadlijetali francusku nuklearnu bazu, vojska otvorila vatru

Petak, 05.12.2025 | 18:50

Pet dronova nadlijetalo je sinoć pomorsku bazu Il Lonž, ključnu lokaciju za francusko nuklearno odvraćanje smještenu u blizini Bresta. Pripadnici mornarice zaduženi za osiguranje baze ispalili su više hitaca kako bi presreli letjelice, a istraga je u toku kako bi se utvrdilo ko stoji iza ovog incidenta, piše francuski Le Parisien, prenio je portal Index.hr.