Srijeda, 10.09.2025 | 15:14
IZVOR: Kolektiv.me

FOTO: Počelo uređenje šetališta uz brdo Ljubović

Nakon dugog najavljivanja, konačno je započeo projekat uređenja šetališta na brdu Ljubović, koje je uz park-šumu Gorica jedno od omiljenijih mjesta za šetnju i rekreaciju naših sugrađana, saopšteno je iz Glavnog grada. 




Foto: podgorica.me

Gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović je sa zadovoljstvom najavio početak radova, ističući da je riječ o jednom od simbola grada, ističući važnost očuvanja ovakvih prostora, što predstavlja važan korak u cilju unapređenja kvaliteta života.

„Danas smo započeli vrlo važan projekat izgradnje šetališta na brdu Ljubović koje je jedan od simbola Podgorice, a kroz ovaj projekat dobiće i novu vrijednost. Dužina šetališta je 600 metara, sa dva kraka i širinom od 3,12m, dok je vrijednost radova oko 668.000 eura. Radovi bi trebalo da budu završeni za 110 radnih dana i uvjeren sam da ćemo završetkom ovog projekta dobiti jednu lijepu, zelenu oazu, mjesto za sport, rekreaciju, šetnju i nešto što svakako Podgorici treba“, poručio je Mujović.

Kako je saopšteno iz Glavnog grada, pored same konstrukcije šetališta, koje će biti ograđeno i opremljeno svim pratećim sadržajima, planirano je i pejzažno uređenje prostora.

Foto: podgorica.me

Foto: podgorica.me

Projektom je predviđeno 2.603 m² zelenih površina u okviru kojih će biti zasađeni drvoredi pinjola, čempresa, košćele i crvenocvjetnog kestena. Od žbunastog zelenila planirana je sadnja oleandera, jasmina i viburnuma. Travnjak će se prostirati duž cijelog šetališta, u pojasu širine dva metra sa obje strane. Poseban akcenat stavljen je na očuvanje vizura i na pažljivu integraciju zelenila u postojeći pejzaž brda Ljubović.

Gradonačelnik je najavio i skoro raspisivanje javnog poziva za izradu Glavnog projekta rekonstrukcije Trga Božane Vučinić, ali i početak radova na rekonstrukciji nekadašnje tamnice Jusovača, takođe jednog od projekata o kojima se godinama govori, kao i izgradnje Istočne tribine Gradskog stadiona.

„Mislim da smo u proteklom periodu pokazali odgovornost i posvećenost u radu i pokrenuli stvari koje su dugo čekale u mjestu, a koje su nasušna potreba Podgorice“, poručio je Mujović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Žrijeb sastavio Englesku i Hrvatsku, Haland protiv Mbapea, Meksiko i Južna Afrika otvaraju SP

Petak, 05.12.2025 | 20:32

U Kenedijevom Centru u Vašingtonu održan je žrijeb grupa za Svjetsko prvenstvo 2026. godine u fudbalu, koje će se od 11. juna igrati u SAD-u, Kanadi i Meksiku, a događaj je obilježio bogat kulturni program i prisustvo brojnih sportskih i političkih ličnosti.

Bijelo Polje: Povrijeđena djevojka koju je udario automobil, vozač pobjegao

Petak, 05.12.2025 | 20:18

U saobraćajnoj nezgodi koja se danas oko 17:30 časova dogodila u Lješnici, povrijeđena je devetnaestogodišnja pješakinja T. D, prenosi portal Vijesti iz Bijelog Polja.

Kotor: Odbio "droga test", kažnjen tri sedmice zatvora

Petak, 05.12.2025 | 19:51

Okrivljenom zabranjeno da vozi šest mjeseci.   

UEFA smanjila suspenziju Dijasa sa tri na dvije utakmice

Petak, 05.12.2025 | 19:42

Evropska fudbalska unija (UEFA) smanjila je suspenziju fudbalera Bajerna iz Minhena, Luisa Dijasa, sa tri utakmice na dvije, nakon žalbe kluba podnijete zbog oštrog faula nad igračem Pari Sen Žermena, Ašrafom Hakimijem.    

Cetinjani zadržani zbog tuče u porodičnoj kući

Petak, 05.12.2025 | 19:30

Cetinjani I.D. i I.Đ. zadržani su zbog sumnje da su prije dvije noći u porodičnoj kući na Cetinju jedan drugom nanijeli tjelesne povrede tokom fizičkog obračuna u kojem je korišćena i drvena palica, navodi Tužilaštvo.

Abazović: Vlada tajno dozvolila gradnju apartmana u Miločerskom parku

Petak, 05.12.2025 | 19:19

Vlada Crne Gore u tajnosti je potpisala ugovor sa kompanijama Adriatic Properties i Aman, kojim je dozvoljena izgradnja kondo hotela u Miločerskom parku. Ono što nije moglo u vrijeme DPS-a, može u vrijeme PES-a, Demokrata i Demokratskog fronta, saopštio je lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović večeras u autorskom podkastu “Petak sa Dritanom”.

Dukaj s pomoćnikom generalnog sekretara NATO-a o jačanju sajber bezbjednosti

Petak, 05.12.2025 | 19:12

Ministar naglasio potrebu formiranja i stavljanje u operativnu funkciju Agencije za sajber bezbjednost  

Batistuta: Ne uživam gledajući današnji fudbal

Petak, 05.12.2025 | 18:57

Legendarni argentinski napadač Gabrijel Batistuta istakao je da ga savremeni fudbal ne privlači kao nekada i da su klasični centarforovi, poput njega i Kristijana Vijerija, praktično nestali iz igre.    

Dronovi nadlijetali francusku nuklearnu bazu, vojska otvorila vatru

Petak, 05.12.2025 | 18:50

Pet dronova nadlijetalo je sinoć pomorsku bazu Il Lonž, ključnu lokaciju za francusko nuklearno odvraćanje smještenu u blizini Bresta. Pripadnici mornarice zaduženi za osiguranje baze ispalili su više hitaca kako bi presreli letjelice, a istraga je u toku kako bi se utvrdilo ko stoji iza ovog incidenta, piše francuski Le Parisien, prenio je portal Index.hr.

Poslanice u Skupštini osudile uvredljivo obraćanje Darija Vraneša

Petak, 05.12.2025 | 18:36

Grupa od 20 poslanica iz crnogorskog parlamenta večeras je osudila neumjesne i ponižavajuće riječi koje je predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš uputio novinarki Milki Tadić Mijović.