Subota, 29.11.2025 | 18:26
IZVOR: kolektiv.me

Popović: Smiješni napori Čarapića da nanese štetu DPS-u, tačno je da bilbord ekonomija skupo košta građane

Portparolka Demokratske partije socijalista (DPS) i poslanica Sonja Popović saopštila je da su smiješni napori poslanika Pokreta Evropa sad Vasilija Čarapića kojima pokušava da nanese političku štetu DPS-u.




Foto: DPS

Naime, Čarapić je juče napisao na mreži X da “nakon što se nije udostojio da dodje na glasanje za sudije Ustavnog suda i time izazvao kolaps podrške kandidatu Milatovića, Danijel Živković je danas svratio u Skupštinu da poruči penzionerima da bi im DPS, slijedeći savjet jednog poslanika austrijskog parlamenta, po povratku na vlast smanjio penzije”.

“Tako nešto nećemo dopustiti”, naveo je Čarapić.

Popović je rekla da razumiju prestravljenost rastućim rejtingom DPS-a.

“Otuda i potreba šefa Kluba raštimovanog orkestra da slobodno interpretira riječi predsjednika Živkovića u nadi da će ubrati kakav sitni, jadni i bijedni politički poen i zaustaviti nezaustavljivo – strmoglav pad podrške građana u paf-paf politiku PES-a. Umjesto što se histerijom unaprijed oprašta od fotelje i brojnih funkcionerskih privilegija koje uživa, znajući da će poslije narednih parlamentarnih izbora od njegove stranke ostati samo dugmići, Čarapiću bi bolje bilo da objasni zašto je dio poslaničkog kluba na čijem je čelu blokirao izbor sudije Ustavnog suda”, navela je Popović.

Prema njenim riječima, tog je dana ogoljena istina da Čarapić ne uživa aposlutno nikakav autoritet, ne samo u vladajućoj većini, već i u Klubu poslanika čijim radom rukovodi.

“Dalje, Čarapić je i sam doprinio tome da se ne izabere kandidatkinja predsjednika države i pokazao da mu ispunjenje obaveza iz evropske agende, iako su mu puna usta priče o istoj, i nije na vrhu liste prioriteta onda kad propadne neka njihova politička trgovina kao što je propala u slučaju predmetnog glasanja. Na kraju, poručujemo Čarapiću da se mane političkih manipulacija, kojima je sklon, kao u slučaju zakašnjelog odgovora na izlaganje predsjednika Demokratske partije socijalista, koji je kad je rekao – da način na koji PES vodi finansije ugrožava državu, te da bilbord ekonomija građane skupo košta, rekao istinu. Neka uzalud ne troši vrijeme na politikantsku pisaniju, jer svi znamo da javnost ne doživljava ozbiljno poslanika koji je službenim kolima prevozio dušek”, zaključila je Popović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Iranci objasnili zašto su napali Emirate: "Ne osjećamo neprijateljstvo, moramo se braniti od agresije SAD-a"

Utorak, 05.05.2026 | 20:12

Predstavnici iranskog ministarstva vanjskih poslova Esmail Baghaei rekao je da se svi napadi na zemlje u regiji vrše u samoodbrani.

MVP: Crna Gora pozdravlja inicijativu Ukrajine da uspostavi prekid vatre, ruska agresija izazvala je ogromnu ljudsku patnju i gubitke

Utorak, 05.05.2026 | 18:58

Ministarstvo vanjskih poslvoa poručilo je da Crna Gora pozdravlja inicijativu Ukrajine da uspostavi prekid vatre počev od noći između 5. i 6. maja.

Camaj: Crna Gora čvrsto na evropskom putu, jačanje institucija ključ napretka

Utorak, 05.05.2026 | 18:44

Potpredsjednik Skupštine Crne Gore Nikola Camaj primio je danas delegaciju organizacije “Evropski pokret Danske”, predvođenu Kenetom Finsenom, koja boravi u studijskoj posjeti Crnoj Gori i regionu Zapadnog Balkana, saopštili su iz kabineta potpredsjednika Skupštine Crne Gore.

Knežević: Naša spoljna politika je kao “muva bez glave”

Utorak, 05.05.2026 | 17:33

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) i poslanik u Skupštini Crne Gore upitao je potpredjsednika Vlade Filipa Ivanovića kakav će stav Crne Gore biti o najavljenoj ideji američkog predsjednika Donalda Trampa da izvrši aneksiju Grenlanda i kazao da je spoljna politika Crne Gore kao "muva bez glave".

Nikolić: Ivanović želi da bude „sultan umjesto sultana u PES-u“; Ivanović: DPS širi nepotrebnu krizu u parlamentu

Utorak, 05.05.2026 | 16:42

U Skupštini Crne Gore danas je na pitanja poslanika odgovarao potpredsjednik Vlade Filip Ivanović. Tokom skupštinske rasprave došlo je do polemik između šefa kluba poslanika DPS-a Andrije Nikolića i potpredsjednika Ivanovića. Nikolić je optužio Vladu za kršenje evropskih standarda u zakonodavnom procesu, dok je Ivanović uzvratio kritikama na račun opozicije i Demokratske partije socijalista.

Drama na kruzeru zbog smrtonosnog virusa se nastavlja: Zabranjeno iskrcavanje

Utorak, 05.05.2026 | 09:08

Kruzer "MV Hondius" sa oko 150 ljudi nalazi se na sidrištu kod obale Zelenortskih ostrva nakon što su tri putnika preminula, a najmanje troje je oboljelo od, kako se sumnja, hantavirusa, saopštila je Svjetska zdravstvena organizacija (SZO) i operater broda.

Crna Gora slavi 20 godina nezavisnosti uz spektakl: Riki Martin stiže u Podgoricu

Utorak, 05.05.2026 | 08:27

U okviru obilježavanja dvadeset godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, na Trgu nezavisnosti u Podgorici 21. maja biće organizovan jedan od najznačajnijih muzičkih događaja u novijoj istoriji regiona. Kako je saopšteno iz Vlade, tom prilikom nastupiće svjetska muzička zvijezda Riki Martin.

Vuković: Podrška EU nikad jača – Crna Gora stabilno ide ka cilju 2028.

Utorak, 05.05.2026 | 08:43

Ministar finansija,Novica Vuković izjavio je za Bloomberg da Crna Gora ulazi u odlučujuću fazu evropskih integracija uz snažnu podršku međunarodnih partnera i institucija.

Tržišna inspekcija pojačala nadzor tokom prvomajskih praznika: Zapečaćeno 15 trgovinskih objekata i obavljene 64 kontrole

Utorak, 05.05.2026 | 12:45

Prvomajski praznici donijeli su pojačane aktivnosti tržišne inspekcije širom Crne Gore, sa ciljem suzbijanja nepravilnosti u trgovini i zaštite prava potrošača. Pojačani nadzor obuhvatio je različite segmente tržišta, a poseban akcenat stavljen je na poštovanje zakonskih obaveza trgovaca.

Nikola Krstović najbolji igrač Atalante u aprilu

Utorak, 05.05.2026 | 08:50

Crnogorski fudbalski reprezentativac, Nikola Krstović proglašen je za najboljeg fudbalera Atalante u aprilu.

Riki Martin: Crna Goro, vidimo se uskoro

Srijeda, 06.05.2026 | 00:12

Pjevač Riki Martin, održaće 21. maja koncert u Podgorici, a povodom 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 05.05.2026 | 20:47

U srijedu se očekuje promjenljivo oblačno vrijeme, sa sunčanim intervalima, uglavnom u prvom dijelu dana.

Porto aktivirao klauzulu za Kiviora

Utorak, 05.05.2026 | 21:45

Porto je i zvanično potvrdio da je otkupio Jakuba Kiviora od Arsenala, nakon što je aktivirao opciju kupovine poslije njegove pozajmice.

Arteta potvrdio: Haverc i Odegard spremni za Atletiko

Utorak, 05.05.2026 | 21:30

Trener Arsenala Mikel Arteta potvrdio je da će moći da računa na dvojicu oporavljenih igrača u revanšu protiv Atletiko Madrida.

Mijajlović: Potraga za nestalom osobom za sada bez rezultata

Utorak, 05.05.2026 | 21:20

Naši ronioci, raspoređeni u tri ronilačka tima, i danas su intenzivno pretraživali dno jezera, ali potraga za sada nije dala rezultate, saopštio je za Portal RTV Podgorica Danilo Mijajlović iz Regionalnog ronilačkog centra Bijela.

Zašto psi jedu travu: Veterinar objašnjava tri najčešća razloga

Utorak, 05.05.2026 | 21:10

Veterinar koji je postao viralan na TikToku objasnio je tri najčešća razloga zbog kojih psi jedu travu.  

Tramp: Niko neće probiti američku "čeličnu blokadu", nadam se da će se finansijski sistem Irana ubrzo potpuno urušiti

Utorak, 05.05.2026 | 20:57

Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je danas na konferenciji za medije u Bijeloj kući da niko neće probiti američku "čeličnu blokadu" brodova koji ulaze i izlaze iz iranskih luka i izrazio nadu da će se finansijski sistem Irana ubrzo potpuno urušiti. Tramp je istakao da Iranci žele da postignu dogovor, bez obzira na njihove kontradiktorne javne izjave u domaćim medijima.

Moskva “udarila” po džepu: Telegramu ogromna kazna

Utorak, 05.05.2026 | 20:45

Prema odluci Taganskog suda u Moskvi, Telegram je proglašen krivim za administrativni prekršaj prema članu 13.41 ruskog zakona o upravnim prekršajima, koji se odnosi na nepoštovanje procedura za ograničavanje pristupa informacijama.

Mbape morao da se oglasi zbog slučaja “jahta”

Utorak, 05.05.2026 | 20:28

Fudbaler Real Madrida Kilijan Mbape reagovao je saopštenjem nakon što se našao na meti kritika navijača.

Sabalenka najavila bojkot grend slem turnira

Utorak, 05.05.2026 | 20:27

Nagradni fond povećan ovogodišnjeg Rolan Garosa je uvećan za 10 odsto na 61,7 miliona eura, odnosno za 5,3 miliona više u odnosu na prošlu godinu, ali teniseri su nezadovoljni.