Petak, 12.12.2025 | 10:02
IZVOR: rtcg.me

Liverpul dovodi Semenja u januaru kao Salahovu zamjenu

Liverpul bi već u januaru mogao da krene po krilnog napadača Bornmuta Antoana Semenja, aktiviranjem njegove otkupne klauzule od 65 miliona funti (oko 74 miliona eura).




Foto: Ilustracija /Pixabay

Cijela situacija se zahuktava zbog sve veće neizvjesnosti oko budućnosti Mohameda Salaha na Efieldu. U Liverpulu su svjesni da bi ih napeta situacija s egipatskom zvijezdom, ali i interes rivala za Semenja, mogli natjerati na brzu reakciju i slanje ponude za Ganca usred sezone.

Iako se Semenjo mjesecima spominjao kao dugoročna zamjena za Salaha, malo ko je očekivao da će ta zamjena biti potrebna već ovog januara.

Međutim, nakon nedavnog ispada Egipćanina poslije remija 3:3 sa Lidsom prošle sedmice, čini se da se situacija drastično promijenila.

Salah je nakon te utakmice, podsjetimo, izjavio kako osjeća da su ga trener Arne Slot i klub "bacili pod autobus" te da je žrtvovan zbog lošeg niza rezultata.

To je rekao nakon što je tri utakmice zaredom proveo na klupi. Zbog tih komentara i kritika koje su uslijedile, Salah je potpuno izostavljen iz ekipe za utakmicu protiv Intera u Ligi šampioma. Početkom sljedeće sedmice odlazi na Afrički kup nacija i šanse su male da će nakon toga ponovo igrati za Liverpul.

Semenjo je glavna meta Liverpula, ali i nekoliko drugih premijerligaških klubova. O njemu se govori kao o zvijezdi zimskog prelaznog roka nakon sjajne golgeterske forme na početku sezone.

Čini se da je odlazak ganskog reprezentativca neizbježan, a za njegov potpis Liverpul će se boriti s Mančester sityiem i Totenhemom. Situaciju navodno prate i Arsenal i Mančester junajted, pišu engleski mediji.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Kažnjen 2.000 eura jer je preticao kolonu od 15 vozila pod dejstvom alkohola, bez vozačke dozvole

Petak, 13.03.2026 | 18:35

Državljanin Bosne i Hercegovine M. K. (46) kažnjen je jnovčanom kaznom u iznosu od 2.000 eura jer je juče na Jadranskom putu u Budvi u mjestu Vidikovac u nepreglednoj krivini preticao kolonu od 15-ak vozila pod dejstvom alkohola, a pri sebi nije imao vozačku dozvolu, saopšteno je iz Suda za prekršaje u Budvi.

Kirije u Podgorici pale za 20 odsto, Udruženje podstanara planira kontrolu cijena

Petak, 13.03.2026 | 21:15

Veliki broj stranaca je otišao, a sa njima su pale i kirije, i to za 20 odsto. Više u novčaniku ostaje za 60 hiljada podstanara, koliko ih je na nivou države. No, i danas, za plaćanje kirije za jednosoban stan, treba izdvojiti oko 400 eura, što je, na prosječnu platu od oko 1000 eura, bolni izdatak. Evo kako Udruženje podstanara planira da kontroliše cijene izdavanja u narednom periodu.

Za 10 dana cijena dizela u Crnoj Gori mogla bi skočiti skoro 25 centi po litru

Petak, 13.03.2026 | 19:08

Cijena dizela bi za 10 dana mogla da poraste sa 1.50 na 1.74 eura, kazala je Zorana Sekulić iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Đani hitno operisan, ugradili mu stentove: Supruga otkrila detalje

Petak, 13.03.2026 | 20:05

Pevač Radiša Trajković Đani sinoć je hitno operisan na VMA. Njemu je ugrađeno pet stentova, a tim povodom oglasila se njegova supruga Slađa koja je rekla da se on sada osjeća bolje.

Živković u Kolašinu: Slijede političke promjene koje će označiti kraj propadanja Crne Gore

Petak, 13.03.2026 | 21:02

Predsjednik Demokratske partije socijalista, Danijel Živković, boravio je u radnoj posjeti Kolašinu, gdje se sreo sa brojnim građanima, članovima i lokalnim funkcionerima, sa kojima je razgovarao o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i državi.

Orban: Mađarska neće biti ukrajinska kolonija

Subota, 27.12.2025 | 18:15

Mađarska neće biti ukrajinska kolonija i neće popustiti pred prijetnjama i ucjenama lidera kijevskog režima Vladimira Zelenskog, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban, prenose ruski mediji.

Naučnici upozoravaju: Spavanje duže od devet sati nosi veći zdravstveni rizik

Subota, 14.03.2026 | 18:07

  Iako se često govori o opasnostima nedostatka sna, rjeđe se spominje da i previše sna može biti štetno.

Preminuo Jirgen Habermas

Subota, 14.03.2026 | 17:46

Umro je jedan od najuticajnijih intelektualaca posleratne Njemačke Jirgen Habermas (95).    

Tramp pozvao saveznike da pošalju ratne brodove u Hormuški moreuz: Bombardovaćemo do iznemoglosti

Subota, 14.03.2026 | 17:32

Američki predsjednik Donald Tramp ponovo se oglasio povodom blokade Hormuškog moreuza i poručio da će on uskoro biti odblokiran.  

Iranski zvaničnik zaprijetio: Ukrajina legitimna meta jer snabdijeva Izrael dronovima

Subota, 14.03.2026 | 17:22

Visoki iranski zvaničnik zaprijetio je danas da je Ukrajina njegovoj zemlji legitimna meta za napad jer podržava Izrael.  

Informisanje i uključivanje mladih u evropske programe važan dio procesa približavanja EU

Subota, 14.03.2026 | 17:20

Informisanje i uključivanje mladih u evropske programe važan je dio procesa približavanja EU, poručeno je na info danu „EU prilike za mlade“, održanom u SC Igalo u Herceg Novom, saopšteno je iz Ministarstva evropskih poslova.

Na Božaju uhapšen državljanin Albanije kog potražuje Italija, osuđen na osam godina zatvora

Subota, 14.03.2026 | 17:16

Na graničnom prelazu Božaj danas je na ulazu u Crnu Goru, uhapšen državljanin Albanije A.R. (40) kojeg potražuje Italija, saopšteno je iz Uprave policije.

VIDEO: Krstović pogodio na "Meaci"

Subota, 14.03.2026 | 16:54

Nikola Krstović je baš kao i minulom kolu protiv Udinezea pokrenuo Atalantu, a dobru partiju je krunisao golom u finišu protiv Intera.    

Kordić sa hotelijerima: Sukobi na Bliskom istoku mogu imati posljedice po predstojeću sezonu

Subota, 14.03.2026 | 16:42

Ministarka turizma Simonida Kordić održala je sastanak sa predstavnicima najvećih hotela koji posluju u Crnoj Gori, i tom prilikom ocijenjeno je da sukobi na Bliskom istoku mogu imati posljedice po predstojeću sezonu, saopšteno je iz njenog resora.

CGO: Sigurnost potrošača mora biti pravilo, a ne izuzetak

Subota, 14.03.2026 | 16:34

Uoči Svjetskog dana prava potrošača, Centar za građansko obrazovanje (CGO) ukazuje da ovogodišnja globalna tema „Sigurni proizvodi, potrošači sa povjerenjem“ nosi jasnu poruku - bezbjednost proizvoda mora biti pravilo, a ne izuzetak.