U biblioteci „Mihailo Miho Vuković“ u Danilovgradu danas je održana Javna tribina povodom Godišnjeg plana davanja koncesija, koji je izradilo Ministarstvo energetike. Skupu je prisustvovao veliki broj građana, što je još jednom potvrdilo interesovanje javnosti za pitanja koja se direktno tiču njihove svakodnevice i životnog okruženja.
Foto: Pokret preokret
Tribini su u ime Opštine Danilovgrad prisustvovali predsjednik Aleksandar Grgurović i potpredsjednik Bojan Pavićević. Na samom početku, Grgurović je zahvalio građanima na velikom odzivu i poručio da će stav mještana i mjesnih zajednica biti i zvaničan stav lokalne samouprave, koji će Ministarstvu energetike biti proslijeđen prije isteka roka za dostavljanje primjedbi.
Tokom otvorenog dijaloga, građani su iznijeli argumente u vezi sa zaštitom životne sredine, očuvanjem vodoizvorišta, pravom na miran život i mogućim negativnim uticajem na lokalnu infrastrukturu. Na osnovu iznesenih stavova, prisutni su se jednoglasno izjasnili protiv davanja koncesija na sve tri predložene lokacije – „Sađavac II“, „Kriva Ploča – Slatina“ i „Klikovače“.
Ovaj zaključak biće bez odlaganja proslijeđen Ministarstvu energetike, uz zahtjev da se Javna rasprava produži za dodatnih 15 dana, kako bi se omogućilo šire učešće građana u procesu donošenja odluka.
Iz Opštine Danilovgrad poručuju da su inkluzivnost, transparentnost i otvoren dijalog sa građanima ključni preduslovi za donošenje odluka koje su u interesu zajednice. Zahvalili su se svim sugrađanima koji su prisustvovali tribini i podijelili svoje stavove, naglašavajući da će i ubuduće kroz javne rasprave i tribine uključivati građane u odlučivanje o važnim pitanjima.
„Samo zajedničkim snagama možemo graditi Danilovgrad kao bolje mjesto za život nas i naše djece“, poručeno je sa skupa.
Ministarstvo energetike je, kako piše Portal Volim Danilovgrad, 30. decembra stavilo Plan na Javnu raspravu, a da je najveći dio roka za dostavljanje primjedbi protekao tokom novogodišnjih i božićnih praznika. Opština Danilovgrad, kako tvrde, prethodno nije bila obaviještena o raspisivanju Javne rasprave, zbog čega je uputila primjedbu nadležnom ministarstvu.
KOMENTARI (0)