Premijer Milojko Spajić učestvovaće na Svjetskom samitu vlada 2026, koji će se održati u Dubaiju od 3. do 5. februara, na poziv potpredsjednika i predsjednika Vlade Ujedinjenih Arapskih Emirata i vladara Dubaija, šeika Mohameda bin Rašida Al Maktuma.
Foto: Vlada Crne Gore
“Svjetski samit vlada je jedna od najuticajnijih globalnih platformi posvećenih budućnosti upravljanja, okupljajući šefove država i vlada, ministre, predstavnike međunarodnih organizacija, akademsku zajednicu i privatni sektor iz više od 140 zemalja”, saopšteno je iz Vlade.
Ovogodišnji Samit fokusiraće se na savremene modele upravljanja, jačanje odnosa između vlada i građana, kao i primjenu inovacija, digitalnih tehnologija i vještačke inteligencije u izgradnji efikasnijih, otpornijih i inkluzivnijih javnih politika.
“Tema su i modernizacija javne uprave, digitalna ekonomija, klimatske promjene, zdravstvo, obrazovanje i tržište rada”, kažu u Vladi.
Učešće Crne Gore na prethodnom Samitu, dodaju, rezultiralo je konkretnim rezultatima, uključujući potpisivanje Memoranduma o razumijevanju sa Vladom UAE o razmjeni iskustava u modernizaciji državne uprave. Na osnovu ovog dokumenta organizovane su obuke za crnogorske državne službenike.
“Od prošlogodišnjeg Samita dodatno je ojačana bilateralna saradnja kroz niz sporazuma i memoranduma u oblastima ekonomije, investicija, održivog razvoja, energetike, turizma, inovacija i digitalne transformacije”, ističu u Vladi.
Delegaciju Crne Gore predvodi premijer Spajić, a čine je ministarka javnih radova Majda Adžović, glavni savjetnik predsjednika Vlade Branko Krvavac, šefica Kabineta Tanja Musterović, savjetnica za vanjsku politiku Milica Perišić i savjetnica za medije Ljubica Milićević.
KOMENTARI (0)