Utorak, 10.02.2026 | 21:10
IZVOR: Kolektiv.me

DPS Žabljak: Isticanje trobojke najnovija provokacija u režiji Andrije Mandića, Durmitorska inicijativa ucjenom primorana da glasa

Na današnjoj sjednici Skupštine opštine Žabljak, vlast, predvođena Durmitorskom inicijativom, usvojila je zaključak o isticanju trobojke na zgradama i u prostorijama lokalne samouprave, kao i na svim institucijama čiji osnivač je SO Žabljak, podsjetio je Opštinski odbor DPS Žabljak.




Foto: Opština Žabljak & NSD (kolaž)

U reagovanju navode da je to jeftini pokušaj pranja Andrije Mandića zbog odluke da ostane u Vladi u momentu kad je DNP na temelju “srpske stvari” napustio vlast.

"Dakle, danas, zbog toga što je Andrija Mandić prinuđen da dokazuje “svoje srpstvo”, koje je izdao, birajući ostanak u udobnoj fotelji predsjednika Skupštine, građani Crne Gore treba da budu taoci njegove nazadne antidržavne politike", navode u saopštenju.

Dodaju da je činjenica  da ovo što se dogodilo na Žabljaku predstavlja najnoviju provokaciju u režiji Andrije Mandića, čija politika konstatno pokušava da unizi Crnu Goru i njene simbole - zastavu, grb i himnu. 

"Isto tako, činjenica je da im se Durmitorska inicijativa danas pridružila u tom naumu. Jasno je kao dan, nakon današnjeg glasanja, da je Durmitorska inicijativa ucijenjena i da je glasala za ovaj provokatorski čin, kako bi obezbijedila podršku ZBCG i Demokrata za spornu Odluku o utvrđivanju lokacije za izgradnju objekta od opšteg dobra: gradskog trga, javne garaže sa pristupnim saobraćajnicama i pratećim objektima", navodi OO DPS Žabljak.

Podsjećaju da su ZBCG bili donedavni ljuti protivnici navedene odluke zbog pravnih nedostataka, na koje su upozorili i glavni administrator Opštine Žabljak, zaštitnik imovine i načelnica katastra tokom rasprave na samoj sjednici. Da glasa za odluku koja nije u skladu sa zakonom, u finišu je potvrdio i predsjednik SO Žabljak.

"Na kraju, Demokratska partija socijalista neće dozvoliti pulenima Andrije Mandića da ponižavaju državu i unižavaju njene Ustavom utvrđene simbole, jer je, građanima Žabljaka Crna Gora majka, a crnogorska zastava svetinja, dok pojedini koji ih predstavljaju u lokalnom parlamentu, zarad vreće dinara, neku drugu državu nazivaju maticom i nekoj drugoj državi polažu račune", poručuje u saopštenju Opštinski odbor DPS Žabljak.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
T
10.02.2026 21:34

Sramota, šta radi politika na Žabljaku, nemam ništa protiv trobojke, ali građani Žabljaka imaju većih potreba od trga i trobojke. Nalaze radimo privatno, djecu vodimo privatno kod ljekara... Kao turistička destinacija smo propali...Ništa se ne radi u korist građana, već pojedinaca. Sramota za vladajuću većinu.

0 0

Izabrane nove sudije osnovnih sudova u Beranama i Bijelom Polju

Utorak, 10.02.2026 | 21:47

Sudski savjet je na današnjoj sjednici, na osnovu konačnog predloga ocjena Centra za obuku u sudstvu i Državnom tužilaštvu, utvrdio ocjene za kandidate koji su završili teorijski i praktični dio inicijalne obuke za izbor sudija osnovnih sudova.

U Kliničkom centru dnevno se priprema do 2.800 obroka, provjera kvaliteta hrane svakog mjeseca

Utorak, 10.02.2026 | 21:46

U najvećoj zdravstvenoj ustanovi u državi hrana pacijenata redovno se kontroliše – dnevno se priprema između 2.500 do 2.800 obroka, a posebna pažnja posvećuje porodiljama i pacijentima na specijalnoj ishrani, prenosi RTV Podgorica.

Bivši vojnik uhapšen zbog pokušaja "filmske" pljačke blindiranog vozila u Italiji

Utorak, 10.02.2026 | 21:38

Dvojica muškaraca, uključujući bivšeg vojnika padobranske jedinice Đuzepea Janelija (38), uhapšena su zbog pokušaja "filmske pljačke" blindiranog vozila na državnom putu 613 između Brindizija i Lećea u italijanskoj regiji Apulija, prenose italijanski mediji.

Joković na kritike o kupovini auta: Neću da brukam Crnu Goru na međunarodnim sastancima

Utorak, 10.02.2026 | 20:38

Poslanici Skupštine nijesu se, kako je bilo najavljeno, izjašnjavali o kandidatu za sudiju Ustavnog suda Predragu Krstonijeviću, kojeg je predložio predsjednik države Jakov Milatović, već su samo utvrdili dnevni red vanredne sjednice parlamenta.

Vremenska prognoza - SRIJEDA donosi OVE temperature

Utorak, 10.02.2026 | 21:30

Pretežno oblačno sa slabom do umjerenom kišom, u južnim predjelima tokom noći moguće i pljuskovima sa grmljavinom. 

Glomazni državni aparat je motor deficita budžeta

Utorak, 10.02.2026 | 21:29

"Razlozi za veliki budžetski deficit moraju se tražiti u ukupnom ekonomskom ambijentu. Kada u jednoj zemlji imate ogroman broj zaposlenih u javnom sektoru, a pritom i oko 120.000 penzionera, onda je logično da nema preduzetničkog duha, koji je osnov za rast. Ako se na to doda nedovoljno diversifikovana privreda, budžetski deficit je izvjestan", smatra ekonomski analitičar Davor Dokić.

VIDEO: Putnički avion u Africi pao u more neposredno nakon polijetanja

Utorak, 10.02.2026 | 21:08

Avion somalijske avio-kompanije StarSky srušio se u plitke vode Indijskog okeana svega nekoliko trenutaka nakon polijetanja sa Međunarodnog aerodroma Aden Ade u Mogadišu. U letjelici je bilo 55 putnika i članova posade, a prema zvaničnim informacijama, svi su preživjeli.

Specijalna bolnica u Dobroti i dalje u problemu smještajnih kapaciteta

Utorak, 10.02.2026 | 21:14

Specijalna bolnica za psihijatriju u kotorskoj Dobroti i dalje se suočava sa problemom smještajnih kapaciteta, prenosi RTCG.

Uklanjanje gradske pijace sa sadašnje lokacije značilo bi gubitak autentičnog identiteta Herceg Novog

Utorak, 10.02.2026 | 19:33

Gradska pijaca predstavlja jednu od posljednjih stvarnih žila kucavica Herceg Novog i njenim uklanjanjem sa sadašnje lokacije grad bi izgubio ne samo posljednji vidljivi trag svakodnevnog života, već i jednu od ključnih ambijentalnih odrednica autentičnog primorskog grada.

David Mirković među 20 budućih zvijezda

Utorak, 10.02.2026 | 20:36

Treću godinu zaredom, Svjetska kuća košarke (FIBA) sastavila je listu od 20 evropskih igrača koji, iako još vrlo mladi, već ostavljaju snažan trag u međunarodnim klubovima, koledž programima i NBA timovima.