Četvrtak, 12.02.2026 | 12:17
IZVOR: rtcg.me

Sindikat: U Parking servisu kupuju nova vozila za direktora, a nema novca za grijanje kućica za naplatu

U Sindikatu uprave i pravosuđa ističu da se situacija u Parking servisu Podgorica sve više zaoštrava, te da se pritisak i represija prema zaposlenima od menandžmenta i samog direktora sve više povećava, otkako su se radnici i sindikati počeli boriti za svoja Ustavom zagarantovana prava. Napominju da su direktoru uputili 16 zahtjeva za pristup informacijama, posebno u vezi sa tenderom o nabavci tri nova vozila koja su koštala blizu 120.000 eura.




Foto: Parking servis PG

Direktoru Parking servisa uputili su za sada 16 zahtjeva za slobodan pristup informacijama, iako ne očekuju da će im dostaviti traženu dokumentaciju ni na jedan zahtjev.

Od direktora Nikole Lazovića tražili su, između ostalog, kompletnu dokumentaciju sa uslovima javnog tendera za nabavku tri nova službena motorna vozila, kao i pozicije ili službe kojima su zbog potreba ta vozila neophodna.

"Tražena je i kopija svih putnih naloga za službeno motorno vozilo vw pasat 8 reg.br. PG CGG65 koje koristi direktor Nikola Lazović za period od 24.03.2025.godine do 02.02.2026. godine. Kopije analitičkih kartica za troškove službenih putovanja za službeno motorno vozilo vw pasat 8 reg.br. PG CGG65 koje koristi direktor Nikola Lazović za period od 24.03.2025. godine do 02.02.2026. godine. Kopije izvoda i kopije računa koji su plaćani sa Biznis kartice koju koristi direktor Nikola Lazović za period od 01.04.2025. godine do 02.02.2026. godine. U skladu sa postavljenim zakonskim propisima, kao i našim zakonskim pravima, ukoliko u roku od petnaest dana direktor ne dostavi traženu dokumentaciju, nastavićemo sa žalbama i tužbama prema drugostepenim i trećestepenim organima, a takođe ćemo odmah predati krivične prijave na sumnje zbog zloupotrebe položaja i sumnju na mnogo drugih krivično odgovornih, nezakonitih radnji", navode u saopštenju.

Dodaju da na predlog direktora donijetom Pravilniku o tajnosti podataka preduzeća, na prvom mjestu je instalirana odredba, „Poslovna tajna preduzeća predstavljaju dokumenti koje izvršni direktor proglasi poslovnom tajnom.“

"Prema dostupnim informacijama u Parking servisu je raspisan tender, a onda i sklopljen ugovor o kupovini tri motorna vozila za potrebe službe i to Škoda Superb L&K 4x4 142KW/193KS DSG (zatamnjenih stakala), zatim dva vozila Škoda Oktavia Selection 2.0 TDI 110KW/150KS DSG, ukupnih vrijednosti 117.545,25 eura. Prema karakteristikama navedenih vozila, obični građanin može pretpostaviti da su namijenjena službi obezbjeđenja premijera ili predsjednika. Takođe, prema nezvaničnim informacija vozila su namjenjena da se daju na korišćenje direktoru Lazoviću, zatim pomoćnici direktora, kao i njegovom savjetniku bratu istaknute partijske koleginice. Treba napomenuti da je direktor zbog skoro pristiglog računa za struju bio veoma nezadovoljan, pa je naredio da se svim radnicima koji rade na poslovima naplate parkinga u malim kućicama oduzmu radijatori i ostavio ih bez grijanja u trenucima skorijih najvećih hladnoća. Pod velikim pritiscima im je vratio iste nakon nekoliko dana", navode dodajući da je lako napraviti računicu između računa za struju i radijatora sa iznosom za kupljena vozila od blizu 120 hiljada eura.

Dodaju i da je rukovodstvo bezglavo i nekontrolisano počelo da vrši sve jače pritiske i represiju, kako na zaposlene tako i na predstavnike sindikata od kada su počeli da iznose probleme u ovom preduzeću u javnosti.

"Sindikalci se prisiljavaju da umjesto njega daju javne demante protiv naših navoda, a pojedinci se prisiljavaju da snimajući ih telefonom takođe daju demante i veličaju lik i djelo direktora preduzeća. U daljim obraćanjima preko medija, upoznavaćemo postepeno građane Crne Gore i relevantne pozicije na najvećem nivou o svim nepočinstvima rukovodnog kadra, a nastavićemo sa raznim vidovima procesuiranja i dokazivanja naših navoda i osnovanih sumnji", navode u saopštenju koje je potpisao predsjednik Nenad Rakočević.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Kako zaštititi telefon od krađe tokom putovanja?

Srijeda, 01.07.2026 | 20:07

Ljetna sezona godišnjih odmora znači i veći broj putovanja, pa samim tim i veće gužve na aerodromima, kolodvorima i turističkim atrakcijama, gdje krađa mobilnih telefona nije rijetkost.

Kremasti San Sebastian cheesecake koji uspijeva i početnicima: Napravite poznati dezert kod kuće

Srijeda, 01.07.2026 | 20:40

San Sebastian cheesecake jedan je od najpopularnijih deserata posljednjih godina, a poznat je po bogatoj, kremastoj unutrašnjosti i karakterističnoj tamno zapečenoj korici. Iako potiče iz Španije, ovaj kolač bez mnogo truda možete pripremiti i u vlastitoj kuhinji.

Engleska nakon preokreta savladala DR Kongo u Atlanti

Srijeda, 01.07.2026 | 20:16

Dugo je izgledalo da ćemo u Atlanti prisustvovati jednoj od najvećih senzacija u istoriji Mundijala, jer je DR Kongo do 15 minuta prije kraja vodio protiv Engleske. A onda je na scenu stupio Hari Kejn i još jednom pokazao kakav je igrač. Napadač Bajerna je režirao preokret za desetak minuta 2:1 i odveo svoj tim na megdan domaćinu Meksiku u osminu finala.

Naučnici zabrinuti: Okeani su rekordno topli

Srijeda, 01.07.2026 | 20:53

Temperature na površini okeana dostigle su rekordno visok nivo, što izaziva zabrinutost naučnika zbog mogućeg novog talasa ekstremnih vrućina tokom ljeta, saopštila je Služba za klimatske promjene Copernicus.

"Ajkule" i drugi put savladale selekciju SAD

Četvrtak, 02.07.2026 | 09:11

Seniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore odigrala je i treću zvaničnu prijateljsku utakmicu u okviru priprema sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.

Bijelo Polje: U nekadašnjem pogonu ŠIK "Špiro Dacić" izbio požar, nema povrijeđenih

Četvrtak, 02.07.2026 | 19:15

U nekadašnjem pogonu Šumarsko-industrijskog kombinata "Špiro Dacić" u Bijelom Polju danas je došlo do požara.

Grčku pogodio jak zemljotres

Četvrtak, 02.07.2026 | 19:45

Zemljotres jačine 5,4 po Rihterovoj skali pogodio je danas Grčku.

Dalić respektuje Portugal: Malo slabosti, mnogo opasnosti

Četvrtak, 02.07.2026 | 19:32

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić govorio je sa velikim respektom o reprezentaciji Portugala uoči okršaja u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva, istakavši da očekuje izuzetno zahtjevnu utakmicu u kojoj će nijanse odlučivati pobjednika.

Živković: Od odgovora na platformu zavisi hoćemo li glasati o ustavnim promjenama

Četvrtak, 02.07.2026 | 19:06

Lider Demokratske partije socijalista Danijel Živković poručio je kako opozicija ne želi zakočiti evropski put Crne Gore.

Kako trening snage mijenja vaše tijelo

Četvrtak, 02.07.2026 | 18:45

Trening snage na više načina transformiše tijelo, a osim rasta mišića i ubrzanja metabolizma, ovaj trening ključan je za neurološki napredak, bolju ravnotežu i jačanje gustine kostiju.

Vujović: Evropsku šansu ćemo pretvoriti u konkretan razvoj

Četvrtak, 02.07.2026 | 18:33

Uključivanje Crne Gore u naredni sedmogodišnji budžet Evropske unije za period 2028–2034. predstavlja jednu od najsnažnijih potvrda da je evropska budućnost naše države realna, opipljiva i sve bliža, dok će sektor kulture ovu istorijsku šansu pretvoriti u konkretan razvoj. To je poručila ministrka kulture i medija dr Tamara Vujović komentarišući projekcije Evropske komisije da bi Crna Gora mogla da koristi oko 3,2 milijarde eura iz budžeta Evropske unije, po strukturi koja važi za države članice.

Aranitović: Novi IRMS sistem protiv preduzetništva i za tjeranje investitora

Četvrtak, 02.07.2026 | 18:21

Odbornica DPS-a u Skupštini Glavnog grada Ksenija Aranitović kritikovala je novi sistem Poreske uprave koji već duže ne funkcioniše onako kako je planirano, pa građani imaju problema da registruju preduzeća.

BS osudila odluku Srbije: Komnenić se ne može porediti s Vučićevićem

Četvrtak, 02.07.2026 | 18:05

Bošnjačka stranka najoštrije je osudila zabranu ulaska u Republiku Srbiju novinaru "Vijesti" Petru Komneniću kao recipročnu mjeru zbog zabrane ulaska u Crnu Goru Draganu J. Vučićeviću.

Air Montenegro u petak dočekuje četvrti avion u floti

Četvrtak, 02.07.2026 | 17:56

Nacionalna avio-kompanija Air Montenegro u petak, 3. jula, organizovaće svečani doček novog aviona, koji će se pridružiti njenoj floti kao četvrta letjelica.

Ronaldo pred duel sa Hrvatskom: Da se osjećamo kao kod kuće

Četvrtak, 02.07.2026 | 17:44

Portugal i Hrvatska odigraće jedan od derbi susreta šesnaestine finala Svjetskog prvenstva u noći između četvrtka i petka u 01:00h po srednjeevropskom vremenu.