Srijeda, 13.05.2026 | 17:52
IZVOR: PR centar

Lutovac: Završetak auto-puta za Opštinu Berane otvara vrata ozbiljnijim investicijama i snažnijem razvoju

Završetak auto-puta za Opštinu Berane otvara vrata ozbiljnijim investicijama i snažnijem razvoju, zbog čega lokalna uprava unapređuje plansku dokumentaciju, priprema nove razvojne zone, modernizuje infrastrukturu, poboljšava komunalne usluge i jača administrativnu podršku investitorima, poručio je predsjednik Opštine, Đole Lutovac.




Foto: YouTube screenshot/Evropa sad!

On je, tokom panel diskusije „Razvoj infrastrukture i povezanost: pokretači rasta tržišta nekretnina“, održanog u okviru RE:D konferencije,kazao da u toj lokalnoj samoupravi imajuozbiljno interesovanje investitora koji pitanje infrastrukture i povezanosti vide kao ključnu stvar za donošenje konačne odluke o ulaganju.

„To se posebno odnosi na: turizam, nekretnine, logistiku, preradu hrane, drvnu industriju i određene uslužne djelatnosti“, naveo je Lutovac.

Prema njegovim riječima, investitori danas ne gledaju samo lokaciju, „već vrijeme i sigurnost povezivanja“.

„Zato završetak auto-puta za nas znači mnogo više od saobraćaja. To znači ulazak Berana na ozbiljniju investicionu mapu regiona. Kao lokalna samouprava, naš posao je da budemo spremni za taj trenutak“, istakao je Lutovac.

Kazao je da iz tih razloga u Beranama rade na unapređenju planske dokumentacije, pripremi novih razvojnih zona, modernizaciji lokalne infrastrukture, unapređenju komunalnih usluga i stvaranju efikasnije administracije za investitore.

„Naš cilj je da investitor koji dođe u Berane ima osjećaj da lokalna uprava želi da bude partner razvoju, a ne prepreka investicijama. Jer vjerujem da će upravo kombinacija bolje putne povezanosti, potencijalne avio-povezanosti i prirodnih resursa učiniti Berane jednim od razvojno najinteresantnijih prostora na sjeveru Crne Gore“, poručio je Lutoavac.

RE:D konferencija, koja je posvećena razvoju investicionog ambijenta, tržišta nekretnina i turizma u Crnoj Gori, okupila je predstavnike institucija, poslovne zajednice, investitore i stručnjake iz oblasti turizma i razvoja nekretnina.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pojačane tenzije: Slovačka zatvorila granicu sa Ukrajinom

Srijeda, 13.05.2026 | 18:40

Slovačka je danas oko 15 časova zatvorila sve granične prelaze sa Ukrajina iz bezbjednosnih razloga, saopštila je Finansijska uprava Slovačke.

Prvi sastanak ad hok grupe značajan korak u procesu pristupanja Crne Gore

Srijeda, 13.05.2026 | 18:25

Nakon uspostavljanja Ad hoc radne grupe za izradu Ugovora o pristupanju Crne Gore – jednog od ključnih prioriteta Predsjedavanja Kipra u oblasti proširenja – danas je održan njen inauguralni sastanak, saopšteno je iz Kiparskog predsjedavanja Savjetom EU.

Od mikrofona do filmskog platna: Jala Brat dio kriminalističkog trilera

Srijeda, 13.05.2026 | 18:33

Bosanskohercegovački reper Jala Brat uskoro će se okušati i u glumačkim vodama, a prema informacijama regionalnih medija, dobio je ulogu u novom kriminalističkom trileru koji se ovih dana snima u Zagreb.

Šaranović i Bruner: MUP i UP ostaju snažno fokusirani na ispunjavanje završnih mjerila iz Poglavlja 24

Srijeda, 13.05.2026 | 18:17

Na marginama drugog Međunarodnog preglednog foruma o migracijama (IMRF), ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović sastao se sa Magnusom Brunerom, evropskim komesarom za unutrašnju politiku i migracije.

Vujičić: Građani snose posljedice lošeg vođenja sistema

Srijeda, 13.05.2026 | 18:11

Sve dok i mi sami, ali i institucije ne budemo spremni da priznamo greške iz prošlosti, ali i one koje se prave danas, građani će nastaviti da snose posljedice lošeg vođenja sistema, ocijenila je odbornica Evropskog saveza u SO Herceg Novi, Tanja Vujičić.

Nikšić: Muškarac osumnjičen za nasilje nad vanbračnom suprugom i prijetnje smrću

Srijeda, 13.05.2026 | 18:05

Osnovno državno tužilaštvo u Nikšiću je, nakon saslušanja, donijelo rješenje o zadržavanju i podnijelo predlog za određivanje pritvora K.A. zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici i krivično djelo ugrožavanje sigurnosti.

Vlada: Crna Gora nije dio pregovora o „trećim centrima“ za migrante

Srijeda, 13.05.2026 | 17:46

Vlada Crne Gore demantovala je navode koji su se pojavili na pojedinim internet adresama, a u kojima se država dovodi u vezu sa razgovorima o uspostavljanju takozvanih „trećih centara“ za prihvat odbijenih tražilaca azila.

Koncert Teodore Džehverović i Nućija 29. MAJA u Nikšiću

Srijeda, 13.05.2026 | 17:34

Spektakularni muzički događaj očekuje publiku u Sportskom centru Nikšić, gdje će 29. maja po prvi put nastupiti Teodora Džehverović i Nući.

Lutovac: Završetak auto-puta za Opštinu Berane otvara vrata ozbiljnijim investicijama i snažnijem razvoju

Srijeda, 13.05.2026 | 17:52

Završetak auto-puta za Opštinu Berane otvara vrata ozbiljnijim investicijama i snažnijem razvoju, zbog čega lokalna uprava unapređuje plansku dokumentaciju, priprema nove razvojne zone, modernizuje infrastrukturu, poboljšava komunalne usluge i jača administrativnu podršku investitorima, poručio je predsjednik Opštine, Đole Lutovac.

Cetinjski list: Dezinformacije uznemirile stanovnike prijestonice

Srijeda, 13.05.2026 | 17:05

Osim šture informacije iz Uprave policije da je dežurnoj službi Odjeljenja bezbjednosti Cetinje danas oko 13 sati jedna muška osoba prijavila da je, dok se nalazio u mjestu Kobilji Do na teritoriji cetinjske opštine u Katunskoj nahiji, čuo pucanj iz vatrenog oružja iz pravca obližnje šume, te da tom prilikom nije zadobio tjelesne povrede – sve ono što je uslijedilo pokazalo se kao netačno, piše Cetinjski list.